Podwyżka płacy w PKC podpisana

11297.nsmed

W piątek 17 maja br. związki zawodowe i przedstawiciele pracodawcy podpisali porozumienie o podwyżce płacy w PKC – taka informacja pojawiła się dzisiaj na stronie internetowej związku. 

Od kwietnia br. płaca zasadnicza wszystkich pracowników wzrośnie o 110 zł. Przy wypłacie za maj wyrównana zostanie podwyżka za miesiąc kwiecień. Do końca czerwca przeprowadzona zostanie ocena pracowników, co powinno skutkować podniesieniem grupy osobistego zaszeregowania tych pracowników, którzy zostali pozytywnie ocenieni. W porozumieniu zapisano również, że potrącanie dodatku frekwencyjnego w przypadku zwolnienia lekarskiego będzie się odbywać na nieco innych zasadach. Za każdy dzień zwolnienia potrącane będzie 5% tego dodatku. Rozwiązanie to wprowadzone zostaje na próbę. To, że podwyżka została wprowadzona w tej formie jest zasługą NSZZ „Solidarność”, bo nasza nieustępliwa postawa spowodowała, że pracodawca wycofał się ze swoich pomysłów, a więc wliczenie części podwyżki do płacy zasadniczej, a części do dodatku frekwencyjnego. Chociaż podwyżka nie jest wysoka to wydaje się, że osiągnęliśmy wszystko, co można było osiągnąć. Prawdę mówiąc to podwyżka będzie większa niż 110 zł, bo większa będzie wysokość premii, która naliczana będzie od wyższej stawki zaszeregowania. Tak więc faktyczna podwyżka wyniesie około 125 zł – informuje Jan Seweryn na stronie internetowej „Solidarności”.   

Info: solidarnosc.starachowice.pl

Dodane: 17.05.19 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

ubawiony | 2019-05-19 22:14:30 napisał(a):

Rzeczywiście-kwota podwyżki nie powala na kolana!Tym bardziej,że nikt nie mówi,że są to kwoty brutto.Ceny towarów idą w górę, koszty życia stale rosną,więc szału tu nie ma! Poza tym - kto normalny chciał by pracować na produkcji na 3 zmiany za ok. 2 tys. zł.?????Nie dziwi więc,że niektórzy ludzie obecnie wolą robić dzieci,nie pracują i mają większe dochody,jak ci co tyrają w pracy cały miesiąc na okrągło.No cóż - Zulu-Gula dawno temu mówił,że Polska to bardzo dziwny kraj i wszystko w nim jest dziwne!

@ubawiony | 2019-05-19 22:36:06 napisał(a):

Masz zupełną Rację. Nie dziwi ,że niektórzy ludzie obecnie wolą robić dzieci,nie pracują i mają większe dochody,jak ci co tyrają w pracy cały miesiąc na okrągło.Polska to piękny Kraj , ale źle rządzony. To trzeba zmienić!!! Janie

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie