Policja: To jeden z najbezpieczniejszych długich weekendów majowych w ostatnich latach

11245.nsmed

W tym roku przez sześć dni trwały działania pn. „Bezpieczny Weekend – Majowy”. Jak co roku nad bezpieczeństwem podróżujących w tym czasie czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. W czasie działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego, zaistniało 8 kolizji i zostało zatrzymanych 3 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

To jeden z najbezpieczniejszych długich weekendów majowych w ostatnich latach. Od 30 kwietnia do 5 maja nie doszło do żadnego wypadku drogowego, natomiast odnotowanych zostało 8 kolizji, a funkcjonariusze zatrzymali 3 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. W trakcie trwania działań 5 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h. Podczas działań „Bezpieczny Weekend Majowy”, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się w podróż czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Policjanci podczas długiego weekendu kontrolowali m. in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Opr. PK, KPP Starachowice

Dodane: 06.05.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie