Policja zapowiada wzmożone działania

8893.nsmed

Zbliża się długi sierpniowy weekend. Z pewnością w tych dniach wzrośnie natężenie ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Dlatego starachowiccy policjanci będą prowadzić wzmożone działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Natomiast dzień 12 sierpnia będzie ogólnopolskim „Dniem bezpiecznego pasażera”. 

Podczas długiego weekendu należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Policjanci będą zwracać uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych nie przestrzegających ograniczeń prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego". Funkcjonariusze będą też przeprowadzać liczne kontrole stanu trzeźwości kierowców. 

Musimy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. To my sami musimy podnosić jego poziom przez kulturalną jazdę, zgodną z przepisami prawa. 

12 sierpnia 2017 roku będzie ogólnopolskim „Dniem bezpiecznego pasażera”, co jest wpisane w kampanię informacyjną pod hasłem „ Moje życie zależy od Ciebie”. Przedsięwzięcie to ma na celu uświadomienie pasażerom, że ich asertywna postawa wobec kierujących może mieć wpływ na ich zachowanie. Jednocześnie kampania ma uświadomić kierowcom, że wioząc pasażerów są odpowiedzialni za ich zdrowie i życie. 

Autor: Monika Kalinowska, KPP w Starachowicach

Reklama

Dodane: 10.08.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie