Policjanci zapobiegli kolejnej kibolskiej ustawce

9924.nsmed

Rękawice bokserskie, kominiarki, pałki teleskopowe - z takim „wyposażeniem” jechali pseudokibice kilku drużyn na mecze swoich drużyn. Na jednym z parkingów na terenie powiatu białobrzeskiego chuligani z Warszawy szykowali atak na kibiców ze Stalowej Woli. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji mazowieckich policjantów przejazdy przez teren garnizonu odbyły się w spokoju i nie doszło do żadnej konfrontacji między chuliganami.

Wzmożona praca mazowieckich policjantów rozpracowujących środowiska pseudokibiców przynosi wymierne efekty w postaci kolejnych kryminalnych realizacji, a także skutecznych działań zapobiegawczych. Takie właśnie działania kryminalne i prewencyjne, które najprawdopodobniej zapobiegły kibicowskiej ustawce, zrealizowali policjanci z Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wraz z operacyjnymi z komendy w Białobrzegach.

Operacyjni ustalili, że na parkingu w lesie, w okolicach Białobrzegów może dojść do ataku na kibiców ze Stalowej Woli, którzy jechali na mecz do Legionowa. Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji z Radomia w czasie sprawdzania trzech pojazdów należących do kibiców w Warszawy, odnaleźli rękawice bokserskie, kominiarki, pałki teleskopowe. Wylegitymowano 11 osób. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji mazowieckich policjantów nie doszło do konfrontacji.

Tego samego dnia radomscy policjanci w okolicy Iłży, w środku lasu ujawnili 6 samochodów, w których przebywało 17 osób z Lublina i Zamościa. Oni również chcieli napaść na kibiców ze Stalowej Woli, którzy mieli wracać z Legionowa. W bagażnikach pojazdów także odnaleziono rękawice bokserskie, kominiarki, ochraniacze, które miały najprawdopodobniej posłużyć w porachunkach pseudokibicowskich. Kierowcy pojazdów zostali, zgodnie z kodeksem wykroczeń, ukarani mandatami za wjeżdżanie pojazdami silnikowymi do lasu bez zgody właściciela lasu.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Od Redakcji: 

Kibice Stalowej Woli przejeżdżali później przez Starachowice. W niedzielę 13 maja br. około godziny 22.40 dwa autokary zatrzymały się na przejeździe kolejowym w Starachowicach Zachodnich. – Potwierdzam, przejazd miał miejsce. Wstępna trasa miała przebiegać inaczej, jednak za względów bezpieczeństwa policjanci zdecydowali, że wybiorą trasę przez Starachowice. Przed przejazdem kolejowym, gdy szlabany były opuszczone i pojazdy zatrzymały się kilka osób wyszło z  autokarów. Przejazd kibiców nadzorowali policjanci z Kielc. Trwa wyjaśnianie sytuacji czy doszło do wykroczenia – powiedział Naczelnik Wydziału Prewencji. podinsp. Aleksy Hamera.

Dodane: 14.05.18

Komentarze użytkowników

Kenjin | 2018-05-15 06:43:27 napisał(a):

No i po co zatrzymywać, trzeba było odeskortowac do lasu, ogrodzić teren i pozwolic sie bić tylko potem nie udzielać pomocy a jak ktoremus cos sie stanie albo zadzwonić po smieciarke lub odrazu wrzucić do dołu z wapnem. Tak to znowu trzeba koszty kolejnych takich akcji policji spadna na podatnikow.

DO-Kenjin | 2018-05-15 08:16:59 napisał(a):

Szkoda że ciebie tam nie było śmieciarka już jechała po ciebie hmm w sumie wapno i dół też był gotowy jedna rada idź na mecz i powiedz co myslisz napewno kibice wezmą twoje zdanie pod uwage,a podatki nie na takie pierdoły są przekazywane idź do rady miejskiej i zrób porządek a nie się żalisz...

Kenjin | 2018-05-15 09:40:48 napisał(a):

oj widzę boli prawda o tych odpadach. Normalnych kibiców to ja szanuje sam zresztą jestem kibicem. Nie szanuje tylko bydła( przepraszam wszystkie sympatyczne krówki) które patrzy żeby obić komuś mordę bo jest za innym klubem. Dlatego jestem za tym żeby pozwolić im się powybijać mniej kasy trzeba będzie inwestować w środki bezpieczeństwa oraz oszczędzimy na służbie zdrowia a i bezpieczniej na i pod stadionami sie zrobi.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie