Polsko-Amerykańskie Klinki Serca chcą pozostać w regionie, ale czy w Starachowicach?

8690.nsmed

Poniżej przedstawiamy komunikat American Heart of Poland dotyczący działalności oddziału PAKS w Starachowicach:

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi przyszłości Centrum Kardiologiczno-Angiologicznego im. dra Wadiusza Kiesza Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Starachowicach pragniemy poinformować, że intencją zarządu Spółki było i nadal jest utrzymanie oddziału w regionie i kontynuowanie działalności na możliwie najwyższym poziomie.

Warto zaznaczyć, że w czasie ośmioletniej działalności w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca w Starachowicach hospitalizowanych było 15 tys. Pacjentów, udzielono kilkudziesięciu tysięcy porad kardiologicznych, lekarze wykonali aż 12 tys. zabiegów w tym aż 5 tys. z zakresu angioplastyki ratując zdrowie i życie tysiącom mieszkańców powiatu starachowickiego.

Zadaniem Polsko-Amerykańskich Klinik serca zawsze było niesienie pomocy najciężej chorym pacjentom i opieka nad nimi. Zespół PAKS oraz zarząd spółki nigdy nie angażował się w polityczne spory i zamierza ten dystans zachować. Pragniemy jednak wyrazić ubolewanie, że działalność medyczną próbuje się wikłać w lokalne konflikty, których jednak nie zamierzamy być przedmiotem.

Zarząd spółki przykłada największą wagę nie tylko do jakości wykonywanych procedur medycznych, czego dowodem są znakomite wyniki oraz zaufanie pacjentów, ale także do transparentności działań spółki i jej otwartej komunikacji ze wszystkimi interesariuszami: pacjentami, pracownikami, otoczeniem medycznym i samorządowym.

Niniejszym pragniemy także zapewnić, że czynimy wszelkie starania, aby chorzy w regionie nie zostali pozbawieni opieki kardiologicznej na najwyższych poziomie, którą Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca sprawowały nad Nimi przez ostatnich 8 lat.

Liczymy na współpracę z otoczeniem medycznym, władzami samorządowymi oraz ufamy, że otwarta rozmowa oraz wynikające z niej mądre decyzje nie dopuszczą do wykluczenia pacjentów spod opieki kardiologicznej.

Z poważaniem, Prof. Paweł Buszman - Prezes American Heart of Poland S.A.

Jak dodatkowo informuje zespół prasowy AHP, kwestia lokalizacji nie jest jeszcze przesądzona. 

Reklama

Dodane: 19.06.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie