Pomaganie jest dziecinie proste — rekordowa kwota na otwarcie 27. Finału WOŚP!

10859.nsmed

Tegoroczny 27. Finał WOŚP wystartował z rekordowym wynikiem otwarcia — ponad 11 milionów złotych! W tym roku po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla wsparcia najmłodszych pacjentów polskich szpitali specjalistycznych. W studiu przy warszawskim Placu Defilad wrze od emocji, a wolontariusze wyposażeni w identyfikatory i puszki wyszli na ulice polskich miast.

27. Finał – na co przeznaczymy pieniądze?

Zebraną w tym roku kwotę przeznaczymy na zakup ponad 160 urządzeń medycznych o łącznej wartości kilkuset milionów złotych. To m.in. rezonans magnetyczny, rentgen stacjonarny, ultrasonograf i tomograf komputerowy. Sprzęt ma trafić do 50 wysokospecjalistycznych szpitali dziecięcych na terenie całej Polski.

Tradycyjnie do puszki lub bez wychodzenia z domu — Jak nas wesprzeć?

Podczas 27. Finału  kwestuje 120 tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Już teraz sztaby działają także poza granicami Polski m.in. w Nowej Zelandii, Japonii, Norwegii, Australii i na Filipinach. Każdy wolontariusz WOŚP wyposażony jest w specjalny identyfikator, czerwone serduszka i puszkę z banderolami. Część wolontariuszy będzie dysponować też terminalami płatniczymi. Lista miast, w których można ich spotkać, dostępna jest tutaj.

Finał wesprzeć można też bez wychodzenia z domu, np. wysyłając sms o treści SERCE na numer 75 565 (koszt 6,15 zł). A także przez specjalne strony internetowe:

wplacam.wosp.org.pl

eskarbonka.wosp.org.pl

wspieram.to/wosp

O wszystkich metodach wsparcia tegorocznego Finału można przeczytać na stronie: www.wspieraj.wosp.org.pl

Przypominamy o trwających już aukcjach internetowych, na których znajdują się m.in. przedmioty przekazane przez gości, którzy już odwiedzili studio. Wśród nich rower od Kasi Stankiewicz czy partytury Zbigniewa Wodeckiego, które przekazała córka artysty. Na stronie aukcje.wosp.org.pl znaleźć można też spotkanie z Robertem Lewandowskim, uroczystą kolację dla 10 osób przygotowaną przez Mateusza Gesslera, dzień z Donaldem Tuskiem czy zestaw gadżetów Zimowej Wyprawy Narodowej na K2. Do tej pory zadeklarowana kwota z aukcji wynosi ponad 4 miliony złotych.

W Starachowicach koncert finałowy od godz. 15.30 w Starachowickim Centrum Kultury [zobacz więcej]

Dodane: 13.01.19

Komentarze użytkowników

kasa | 2019-01-13 19:26:52 napisał(a):

Owsiak zgarnia milionową kasę do kieszeni bo ustawowo należy się mu 10%. A zakupy zamiast robić w Polskich firmach robi w firmach zagranicznych przepłacając. Nie słyszę aby pomagał dzieciom chorym na raka czy inne bardzo drogie choroby.

Do kasa | 2019-01-13 21:59:16 napisał(a):

Przez takich ja ty i tobie podobni ktoś zaatakował nożem prezydenta Gdańska

do kasa | 2019-01-13 22:21:25 napisał(a):

powiem grzecznie /nie te słowa cisną mi sie na usta ale ...bedę grzeczny/ the bilu zapisz sobie ze nie chcesz być leczony sprzętem zakupionym przez WOŚP. i jak juz ci się zdarzy to pros o leczenie na poziomie które było przed WOŚPem a zapewniam na kolanach orkiestrę będziesz przepraszał

artur | 2019-01-13 22:22:50 napisał(a):

jak czytam słowa kasy to tegoroczny cel jest jak najbardziej na miejscu by kasę leczyć /tylko za kasę!!!!!/

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie