Ponad 2,5 mln zł na informatyzację starachowickiego szpitala

10038.nsmed

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach otrzyma ponad 2 667 181,27 zł na informatyzację. Środki pochodzące z Funduszy Europejskich przeznaczone zostaną na wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Informatyzacja Placówek Medycznych Województwa Świętokrzyskiego” (InPlaMed WŚ).

Starachowicki szpital znalazł się w gronie 20 podmiotów partnerskich projektu, obejmujących 7 szpitali wojewódzkich, 12 szpitali powiatowych oraz Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu. Realizacja projektu w partnerstwie pozwala na zastosowanie optymalnych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych, zapewniających zgodność z wymogami prawnymi oraz wytycznymi Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (instytucji państwowej, której zadaniem jest budowa oraz wspieranie i monitorowanie procesów budowy systemów informacyjnych w ochronie zdrowia). Partnerem wiodącym w projekcie jest Województwo Świętokrzyskie. Dokumenty potwierdzające przyznanie dofinansowania podmiotom partnerskim już zostały wręczone.

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach w ramach projektu InPlaMed planuje przebudowę infrastruktury technicznej zapewniającej bezpieczne przetwarzanie elektronicznej dokumentacji medycznej.

Zadanie obejmuje budowę serwerowni głównej - Centrum Przetwarzania Danych. Powstanie ona w pomieszczeniach specjalnie przystosowanych od strony budowlanej oraz instalacyjnej, z uwzględnieniem wymagań stawianych obiektom tego typu. Ponadto planowana jest także modernizacja infrastruktury sieci szkieletowej oraz sieciowych urządzeń aktywnych, a także oprogramowanie systemowe i bazodanowe. Z kolei w celu poprawy niezawodności sieci i podniesienia bezpieczeństwa informatycznego przetwarzanych w niej danych zmodernizowana zostanie infrastruktura serwerowa.

Celem finalnym tego projektu jest zbudowanie bezpiecznego środowiska informatycznego, wspierającego przetwarzanie i prowadzenie pełnej Elektronicznej Dokumentacji Medycznej nie tylko w obrębie PZOZ, ale umożliwiającego również bezpieczną wymianę informacji z podmiotami zewnętrznymi w oparciu o zdefiniowane standardy wymiany danych.

Planowany termin realizacji projektu obejmuje lata 2018 – 2021.

Informacja nadesłana: PZOZ

                      Reklama

Dodane: 13.06.18

Komentarze użytkowników

viki | 2018-06-13 13:27:48 napisał(a):

A do czego im to potrzebne-system księgowy jak za króla świeczka,bałagan totalny a na wypis czekasz kilka dni

ws | 2018-06-13 14:12:20 napisał(a):

no właśnie potrzebne jest to do tego żebyś viki nie narzekał(a).

Rebel | 2018-06-13 16:52:51 napisał(a):

W Skarżysku przyjecie pacjeta na oddział ok 30 min. Wypis od ręki 5 minut przy wyjściu ze szpitala. Dokumentacja operacyjną, medyczna kopia za potwierdzeniem od ręki 5 minut za jakieś proszę, chyba 30 za stronę jak dobrze pamiętam

do ws | 2018-06-14 11:12:17 napisał(a):

viki ma rację najpierw należałoby wymienić system księgowo-kosztowy a dopiero póżniej budować odpowiednią serwerownię i infrastrukturę.Ale przecież dyrekcja wydaje państwowe pieniądze więc myślenie śpi -od wielu lat

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie