Ponad tysiąc osób z grupy „0” w Starachowicach chce się zaszczepić przeciw COVID-19

14203.nsmed

W poniedziałek 11 stycznia 2021 r. do starachowickiego szpitala dotrze trzecia partia szczepionek przeciw COVID-19. W sumie z grupy „0” na liście do zaszczepienia jest 1100 osób. - Liczba ta zawiera liczbę pracowników szpitala, oraz liczbę medyków pracujących w innych podmiotach leczniczych, którzy zapisali się na szczepienie - mówi w rozmowie z portalem Katarzyna Ofman - Inspektor ds. komunikacji w PZOZ Starachowice.

Szczepienia w starachowickim szpitalu rozpoczęły się 27 grudnia 2020 r., wtedy placówka otrzymała 75 dawek szczepionki, zaś 4 stycznia br. do szpitalnej apteki dostarczono 270 dawek szczepionki. Zobacz NAGRANIE ze szczepienia [kliknij]

- W szpitalu odbywają się szczepienia tylko dla osób z grupy „0”. Koordynator ds. szczepień dysponuje ilością szczepionek wykorzystywanych każdego dnia. Przykładowo, w tym tygodniu, w poniedziałek, zaszczepiliśmy 42 osoby, we wtorek 72 osoby, w środę 60, zaś w czwartek 96 osób. Zgodnie z system dystrybucji szczepionki zamawiamy w każdy czwartek, by w poniedziałek otrzymać dostawę - informuje Katarzyna Ofman - Inspektor ds. komunikacji w PZOZ Starachowice i dodaje, że obecnie w szpitalu podano wszystkie dawki szczepionki, czyli łącznie zaszczepiono 345 osób. 

W piątek 15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 osób powyżej 70 lat. W Starachowicach szczepienia będą wykonywane w czterech punktach [czytaj więcej].

Viva UbezpieczeniaReklama

Dodane: 10.01.21 | Odsłony: 1024 | komentarze (1)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Obowiązek | 2021-01-11 15:18:24 napisał(a):

Szczepienia w grupie 0 powinny być obowiązkowe bo inaczej to wszytko traci sens. Tempo szczepienia jest żółwie. Wyobrażam sobie ten bałagan przy zapisach następnej grupy bo nikt na to nie jest przygotowany.Totalny bałagan bo zapisy maja ruszyć 15 stycznia a do dzisiaj nie wiadomo jak to zrobić a numery telefonów są chyba utajnione...

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie