Popiół z „wkładką” rozsypany na ulicy

10962.nsmed

- Okazuje się, że sezon grzewczy oznacza nie tylko kłopoty z opałem, który jest coraz droższy czy problemy z zadymieniem, ale również niektórzy mają problem z popiołem - informują funkcjonariusze starachowickiej Straży Miejskiej.

Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Starachowice, wprowadzona została selektywna zbiórka i odbiór popiołu z terenu nieruchomości, który zobowiązuje do zbierania popiołu w specjalnie oznakowanych pojemnikach. Gromadzony w pojemniku popiół powinien być wygaszony i suchy, ponieważ wsypanie do pojemnika pozornie wygaszonego popiołu może skutkować spaleniem pojemnika.

Nie należy również zalewać go w pojemniku wodą, gdyż pojemniki z tworzyw sztucznych wykorzystywane do zbiórki popiołu mają mniejszą wytrzymałość od pojemników metalowych. Aby uniknąć problemów związanych z uszkodzeniami pojemników z tworzyw sztucznych zalecane jest, aby je zapełniać suchym, wygaszonym popiołem maksymalnie do 60-70%. Zwykle, gdy popiołu jest dużo i szkoda nam miejsca w pojemniku, wtedy dla niektórych, najprostszym sposobem pozbycia się jego nadmiaru jest wysypywanie go na drogę lub pobocze. W pozostałościach po spalaniu nieraz znajdują się ostre przedmioty takie jak gwoździe, śruby, skoble itp., które wyrzucone wraz z popiołem wbijają się w buty i opony. O tym, jak jest to uciążliwe, już nie raz przekonali się piesi, rowerzyści lub kierowcy.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej podejmujący interwencję na terenie osiedla Trzech Krzyży, błyskawicznie ustalili 44-letniego sprawcę wyrzucania dużych ilości popiołu, który został ukarany mandatem oraz zobowiązany do natychmiastowego uprzątnięcia wyrzuconego popiołu.

Źródło: SM Starachowice

Dodane: 13.02.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie