Poradnie specjalistyczne, „Medyk”, Laboratorium, Diagnostyka Obrazowa oraz Zakład Rehabilitacji Leczniczej pracują nadal. Bieżącą informacja o starachowickim szpitalu

13758.nsmed

Bieżąca informacja na temat funkcjonowania szpitala w Starachowicach oraz poradni specjalistycznych została zamieszczona w mediach społecznościowych lecznicy.

W związku z decyzją wojewody świętokrzyskiego z dnia 9 października br. Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej realizuje świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zapewnia 330 łóżek, w tym 7 łózek respiratorowych oraz udziela świadczeń wyłączenie pacjentom z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 w następujących komórkach organizacyjnych:

1) Oddział Chirurgiczny Ogólny 37 łóżek

2) Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej – 30 łóżek

3) Oddział Chorób Wewnętrznych Pierwszy o profilu nefrologicznym 25 łóżek

4) Oddział Neonatologiczny – 16 łóżek

5) Oddział Chorób Wewnętrznych Drugi o profilu gastrologicznym – 35 łóżek

6) Oddział Pediatryczny – 10 łóżek

7) Oddział Neurologiczny – 28 łóżek

8) Oddział Okulistyczny – 15 łóżek

9) Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii – 7 łóżek

10)  Stanowisko dializacyjne (Stacja Dializ)

11) Oddział Kardiologiczny – 40 łóżek

12) Oddział Ginekologiczno – Położniczy – 30 łóżek

13) Oddział Chorób Zakaźnych – 17 łóżek

14) Blok Operacyjny

15) Izba Przyjęć

16) Szpitalny Oddział Ratunkowy

17) Oddział Medycyny Paliatywnej – 20 łóżek

18) Zakład Opiekuńczo – Leczniczy – 20 łóżek

Obecnie w szpitalu przebywa 43 pacjentów chorych na COVID-19. Zaś 8 pacjentów oczekuje na diagnostykę, w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wyniki badań laboratoryjnych zdecydują co dalej z tymi pacjentami. Osoby z wynikiem dodatnim (zakażone) pozostaną pacjentami PZOZ, a z wynikiem negatywnym zostaną przetransportowane do okolicznych szpitali i będą to już ostatnie transporty chorych. 

Viva UbezpieczeniaReklama 

Na czas udało się zakończyć prace remontowe związane z przystosowaniem pomieszczeń do nowych funkcji. Chodziło tutaj o wydzielenie i skonstruowanie śluz, zorganizowanie stref brudnych i czystych, których zadaniem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa zarówno personelowi jak i pacjentom. 

Korzystamy z doświadczenie które zdobyliśmy podczas pierwszej fali pandemii, mamy wypracowane swoje procedury, dlatego wszystko przebiegło bardzo sprawnie.

Pragniemy poinformować także naszych pacjentów, że poradnie specjalistyczne działające przy szpitalu, pracują. Pacjenci po uzgodnieniu z lekarzem są przyjmowani na wizyty indywidualne, oczywiście z zachowaniem zasad sanitarno-epidemiologicznych. 

Zakład Opieki Zdrowotnej „Medyk” świadczy usługi w ramach teleporad, ale jeśli lekarz podczas takiej teleporady zdecyduje że musi zbadać pacjenta, umawia się z nim na konkretny termin wizyty.

Bez zamian funkcjonuje Laboratorium , Diagnostyka Obrazowa, oraz Zakład Rehabilitacji Leczniczej . 

Ponad to do Wydziału Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego oddelegowany został pracownik starachowickiego szpitala, który jest odpowiedzialny za koordynację działań i przekazywanie bieżących informacji dotyczących liczby wolnych łóżek w szpitalu w Starachowicach.

Równolegle prowadzone są rozmowy z pracownikami starachowickiego szpitala i innych lecznic w celu koordynowania działań i przekazywania pacjentów. Na razie są to ustalenia telefoniczne, ale pierwsze transporty chorych do naszego szpitala na pewno odbędą się jeszcze dzisiaj.

Źródło: FB PZOZ

 

Dodane: 14.10.20 | komentarze (1)
Tagi:

Komentarze użytkowników

ajefci | 2020-10-14 19:13:12 napisał(a):

Dlaczego w szpitalu nikt nad niczym nie panuje
Gdzie jest cwaniaczek medalowy? Jak to jest żeby cieć pokazywał gdzie umieścić chorego ?
Gdzie jest organizacja ? Ludzie było wiadomo że na jesieni będzie źle to gdzie jest masę gryzipiórków wyszkolonych mądrali zarządców!!!!?????
PS ale ludzi mądrych

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie