Poranek Teatralny dla dzieci w Starachowickim Centrum Kultury

9103.nsmed

Spektakl teatralny "DWA ŚWIATY" T. Barana to właściwie lekcja teatralna czyli 45 minutowe spotkanie z dziećmi w wieku od 5 do 10 lat. Ideą przyświecającą powstaniu tekstu, jak również całego wydarzenia, jest chęć przybliżenia ich praw zgodnie z Deklaracją Praw Dziecka. Łączy ono wartości artystyczne z wartościami poznawczo – wychowawczymi.

Pierwsza część spotkania to około 25 minutowe przedstawienie teatralne, podczas którego dzieci poznają "dwa światy", dwa przykładowe domy. Pierwszy, to dom, w którym dziecko, mimo swych przywar i wad traktowane jest z szacunkiem i miłością, z równoczesnym wskazaniem granic.

Drugi, to dom, w którym dziecko nie posiada żadnych praw. Traktowane jest przedmiotowo, nie ma tam miłości. Atutem tego mini przedstawienia jest fakt, iż teatr dzieje się „tu i teraz". Aktorki budują umowną rzeczywistość teatralną poprzez niewielkie zmiany (rekwizyt, kostium, charakteryzacja).

W samym spektaklu dochodzi do interakcji z publicznością, a już druga część to moment, w którym Aktorki "wychodzą" z ról, zachęcają do rozmowy z młodymi Widzami, zgodnie z ideą wydarzenia.

Bilety w cenie 15 zł. Szczegóły na plakacie

Info: SCK

Reklama

Dodane: 13.10.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie