Poseł chwali współpracę starachowickich samorządowców z rządem Prawa i Sprawiedliwości

14399.nsmed

W poniedziałek 22 lutego br. przed południem w biurze poselskim świętokrzyskiego prezesa Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Lipca odbyła się konferencja prasowa w dość szerokim gronie, ponieważ poza organizatorem czyli posłem Lipcem obecni byli także: starosta starachowicki Piotr Babicki, prezydenta miasta Marek Materek, radne z Rady Powiatu Danuta Krępa oraz Agnieszka Kuś,  a także dyrektor szpitala Grzegorz Kaleta.

Mowa była o tomografie, który otrzyma starachowicka lecznica, ale o tym w poprzednich artykułach [kliknij], a także o dobrej współpracy starachowickich                                                                                                     samorządowców z rządem Prawa i Sprawiedliwości. 

- Chcemy porozmawiać o tych sprawach, które dla nas są najważniejsze, jako dla lokalnej społeczności, a one wynikają z tego współdziałania. Często mówimy o synergii pomiędzy władzą rządową i władzą samorządową. Mam takie przekonanie, że dzisiaj mamy się czym pochwalić. Warto  nawiązać tutaj do ważnych wizyt, które miały miejsce. Przypomnę, że w krótkim odstępie czasu gościliśmy tutaj najważniejsze osoby w państwie, bo był prezes Rady Ministrów pan premier Mateusz Morawiecki. Był wicepremier pan profesor Piotr Gliński. Był również wicepremier Jarosław Kaczyński. Te wizyty przyniosły dobre efekty dla starachowickiej, lokalnej społeczności. Również podczas tych rozmów, rozmawialiśmy o przyszłości.  Pan prezydent [Marek Materek - przypis red.] był świadkiem tych rozmów. Podczas obecności pana premiera Mateusza Morawieckiego odbyła się dobra, fajna, sympatyczna rozmowa, gdzie pan premier był mocno zainteresowany materiałem przedstawionym przez pana prezydenta, a rzecz odnosiła się do przyszłości Starachowic - powiedział poseł Krzysztof Lipiec i dodał, że dziękuje staroście Babickiemu i prezydentowi Materkowi za współpracę i pracę na rzecz lokalnej społeczności. 

- Chciałem podziękować i panu staroście i panu prezydentowi za to wszystko co jest dobrego, z czego władze samorządowe potrafią umiejętnie skorzystać. To przynosi bardzo pozytywne efekty. Wiem, że jest taki program symbolicznie nazwany „Starachowickim Ekspres Inwestycyjnym”. To wzbudza wiele emocji w województwie świętokrzyskim w tym sensie, że tak naprawdę władze samorządowe - pan prezydent Starachowic, nadaje temu wszystkiemu ton. Inne samorządy starają się do tego dorównywać, co wcale nie jest łatwym zadaniem, bo muszę powiedzieć, że akurat samorząd Starachowic jest tym samorządem, który najlepiej umie pozyskiwać środki z różnych rządowych projektów - dodał starachowicki parlamentarzysta.

Premier Morawiecki był pod wrażeniem 

- Panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu podczas jego wizyty w Starachowicach pokazaliśmy to, co miasto w tej chwili realizuje ze środków europejskich i rządowych. Staramy się tą współpracę na linii samorząd - rząd - Unia Europejska, prowadzić najlepiej jak się tylko da. Pan premier rzeczywiście był pod wrażeniem tego, co zostało zaprezentowane. Mam nadzieję, że będzie to miało także przełożenie na kolejne miesiące i lata naszej współpracy dotyczącej rozwoju Starachowic, rozwoju powiatu starachowickiego. Czego sobie, państwu, panu posłowi, panu staroście, wszystkim samorządowcom, ale przede wszystkim mieszkańcom Starachowic, powiatu starachowickiego serdecznie życzę, bo zgoda po prostu buduje - powiedział włodarz Starachowic Marek Materek. 

- Wiele jest rzeczy przed nami do zrobienia. Raz jeszcze chciałem potwierdzić tą dobrą wolę współdziałania z władzami samorządowymi na rzecz rozwoju miasta Starachowice - skwitował poseł Lipiec. 

RemondisReklama

Dodane: 23.02.21 | Odsłony: 2697 | komentarze (21)

Komentarze użytkowników

viki | 2021-02-23 11:47:58 napisał(a):

A gdzie te obiecane i rysowane wiadukty.Już się pogubiłem ile ich miało być. Ja wiem że Materek jest specjalistą od wizualizacji inwestycji w skwerki i rabatki na które wydaje miliony unijnych środków. Zapewne jego papa w zarządzie powiatu również tak by chciał i stara się synkowi dorównać i dogonić ten ekspres obietnic.Więc podpowiadam tematy do zrobienia-drogi powiatowe na terenie Starachowic to braz nędzy i rozpaczy.

Gość | 2021-02-23 12:19:19 napisał(a):

A Materek wspomniał Morawieckiemu, ze Jarubas doradzał w tych świetlanych inwestycjach?

Ewa | 2021-02-23 12:34:42 napisał(a):

no nie ma sie co dziwic. Kazdy widzial kto byl na mszy w intencji kaczynskiej na poczatku roku

gość | 2021-02-23 12:47:14 napisał(a):

Nagle siebie potrzebują...Ciekawe dlaczego ?

Darek Gil | 2021-02-23 13:09:25 napisał(a):

Miekiszon Na kolana ,przed Panem poslem.

Er 22 | 2021-02-23 13:39:47 napisał(a):

Muszą się czuć mocno zagrożeni odstawką w wyborach skoro się tak ,,przytulili,,. Zgoda buduje od lat, tylko kogo i co?. Władza gminna, powiatowa i centralna jest tylko po to, by służyć nam. Jasnym chyba jest, że władza istnieje dla samej siebie, swych rodzin, funkcjonariuszy, sympatyków itp. Szlachta Gołota. Przyczyną naszego upadku, obiekt naszej zemsty!!!!

Rura | 2021-02-23 14:43:14 napisał(a):

Stworzenie szpitala covidowego w Starachowicach naraziło mieszkańców miasta na brak opieki medycznej. Moja mama ciężko chora jest pozbawiona opieki lekarskiej! Takich starszych ludzi są tysiące! Ile z nich musi umrzeć bo komuś upitolily się Starachowice ze szpitalem jednoimiennym!!! Dlaczego nie Kielce gdzie szpitali jest kilka??? Starachowiczanie boja się jechać do Skarżyska czy Ostrowca bo kto się tam nimi zajmie? Kto odwiedzi??? Ten tomograf to sobie szanowni wsadźcie tam gdzie plecy maja koniec!!!! Otworzyć szpital!!’n

tomasz | 2021-02-23 15:23:55 napisał(a):

Sprawa jest prosta trzeba zebrać podpisy , zrobić referendum i wywalić w końcu tego Materka.
Niech się dalej kuma z PIS-em woże go wezmą do siebie.

tomasz | 2021-02-23 15:35:44 napisał(a):

Pamiętam jak jeden z obecnych radnych łaził po moim osiedlu agitował żeby głosować na Materka i rozdawał długopisy. Mówił wtedy - młody jest nieopierzony ale będziemy go pilnować.
Słabo wam to wychodzi panie radny , w następnych wyborach te długopisy niech pan wyśle prezydentowi - przydadzą się .

tomasz | 2021-02-23 16:13:20 napisał(a):

Jeśli ktoś jeszcze tęskni za buźką pana Lipca no to macie:
https://www.onet.pl/informacje/onetkielce/kielce-dzialacz-pis-u-ze-swietokrzyskiego-traktowal-sluzbowe-auto-jak-taksowke/83j5258,79cfc278

Dziekuje PiS | 2021-02-23 17:30:29 napisał(a):

Oj Ty najwspanialszy, slonce naszego Starachowickiego PiS-u!! Twoj blask i madrosc sa jak niewyczerpane poklady rzetelnych informacji w wieczornych wiadomosciach!! Bez Ciebie nigdy bysmy nie ujrzeli tych wspanialych czynow partii rzadzacej! To Ty dzieki swej nieokielznanej blyskotliwosci i Salomonowemu sprytowi przyblizasz Nasze Starachowice do czolowki europejskiej, a nawet swiatowej! Tys ojcem sukcesu swietokrzyskiej ziemi, chylimy przed Toba swe czola!! Dziekujemy Ci wspanialy medrcu za nasz szpital koordynujacy!! Za wierne rzesze szczesliwych Starachowiczan, ktorzy sie w nim moga leczyc i rodzic kolejne szczesliwe pokolenia starachowiczan!! Gdyby nie Twoj wielki wysilek, wszyscy tutaj bysmy polegli!! Ten wspanialy, niczym nie zastapiony Tomograf podczas trwajacej Pandemii juz sama swa obecnoscia sprawi, ze bedziemy zdrowsi!! Dziekujemy Ci szanowny Posle, za te wielkie dary dla naszego miasta!!! Niech Twa wspanialomyslnosc wraz z reszta medrcow starachowickiego PiSu czuwa nad grodem Stara!! To dzieki Wam jestesmy coraz bogatsi, zdrowsi, mamy swietne nastroje!! Bez Was Nasze zycie byloby skromnym promykiem w ciemnosci... Dziekuje Ci za Twoje wielkie czyny, slowa... Za Twoj intelektualny blask!! Dziekuje Ci z calego serca raz jeszcze: najwspanialszy, najpotezniejszy i najskromniejszy p. Posle swietokrzyskiej ziemi!!! Niech zawsze prowadzi Cie za reke I matka Rzeczypospolitej, bys nigdy nie zbladzil i zawsze twe dobre rady i pomysly byly niekonczaca sie utopia dla naszego miasta!!

Kika | 2021-02-23 17:54:40 napisał(a):

karma wraca, a tak pilnował służbowych samochodów w swoim rodzinnym mieście, sprawdzał gdzi kto jeździ i po co , były sytuacje ze mylił samochody prywatne ze służbowymi bo np miały podobny kolor. Do dziś ludzie których zniszczył, mają problemy np ze zdrowiem .... bo to źli ludzie są, ale sprawiedliwoßć musi zwyciężyć i jeszcze będzie normalnie

starachowiczanin | 2021-02-23 20:01:15 napisał(a):

Całe to towarzystwo jest siebie warte. "Zgoda buduje" - w tym towarzystwie hipokrytów szczególnie. Fanatyk i bezideowiec, ale mają bardzo dużo wspólnych cech.

Gość | 2021-02-23 20:26:14 napisał(a):

Gosiu Prus to jak twój mężuś podróżuje? 70 tys km ? Bezprawnie? Ojjjjjj.

Kernit | 2021-02-24 10:29:26 napisał(a):

Już niedługo lipiec będzie mógł z dumą obchodzić pierwsza rocznicę wyróżnienia Starachowic gdy Pisiory przekształciły nasz szpital w jednoimienny.
Urządź specjalne obchody Ksysiu, zaproś karakana i watahę pisiorow. Jest co świętować.

nigdy więcej SLD PO PSL i ich przystawek | 2021-02-24 10:35:52 napisał(a):

Posłuchajcie lewacy.Dajcie sobie siana.Szczekacie bo tyle i aż tyle wam pozostało a karawana idzie dalej.

Do nigdy wiecej | 2021-02-24 11:07:13 napisał(a):

Jedzie to fakt. Nawet z kierowcą jedzie bez wstydu i honoru.

Gość | 2021-02-24 11:53:06 napisał(a):

Lewacy? Buraku w łeb sie walnij. To jest dopiero komuna w wykonaniu członków PiS. Nazwy się zmieniły a działania te same.

Gość | 2021-02-24 11:55:55 napisał(a):

Luzuj majty Andrzej... Wyzywanie od lewaków bo co? Bo wy lepsi od tamtych? W czym? Zachowanie identyczne. Poziom tak samo dno jak tamci.

Do przedmowcy | 2021-02-24 12:09:37 napisał(a):

Cos trzeba wymyslec, zeby wlasne s* wytłumaczyć

Ferdek | 2021-02-24 18:15:49 napisał(a):

Temu panu Lipcu i panu Prusiu już dziękujemy. Jak się o nich czyta, to na wymioty się zbiera. Aleś se prezydencie kompanów wybrał. Będziesz świecił oczkami przed edektoratem, jak jeszcze będziesz jakiś miał.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie