Potrącił rowerzystę i uciekł

9099.nsmed

Starachowiccy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Pawłów podejrzewanego o spowodowanie wypadku drogowego oraz ucieczkę i nie udzielenie pomocy pokrzywdzonemu. Ponadto jak się okazało, 29-latek był poszukiwany do odbycia zastępczej kary aresztu.  Teraz grozi mu do 3  lat więzienia oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. 

W poniedziałek 9 października br. wieczorem dyżurny starachowickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o leżącym na drodze w miejscowości Ostrożanka mężczyźnie i odjeżdżającym granatowym pojeździe. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy w okolicy na leśnej drodze zauważyli opisywany pojazd. W środku nikogo nie było, a auto posiadało uszkodzenia. W trakcie wykonywania przez funkcjonariuszy czynności, na miejscu pojawili się dwaj mężczyźni. Jak się okazało, był to 29-letni mieszkaniec gminy Pawłów, który prowadził samochód oraz jego 27-letni pasażer. Potrącony 53-letni rowerzysta z urazem twarzy został zabrany do szpitala. Był on nietrzeźwy i miał około 1,9 promila alkoholu w organizmie.  Natomiast kierujący VW 29-latek był trzeźwy, ale wstępne badanie narkotestem wykazało, że był prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających. 

Sprawą zajęli się śledczy, którzy odtworzyli przebieg tego zdarzenia.  Jak wynika z ich ustaleń, kierujący Volkswagenem 29-latek potrącił przejeżdżającego przez jezdnię 53-letniego rowerzystę. Następnie mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu. 

Wczoraj odpowiadał na pytania prokuratora, a dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu. Grozi mu do 3 lat więzienia i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. 

Opr. MK 

Źródło: KPP w Starachowicach 

Dodane: 12.10.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie