Potwierdzono siódmy przypadek zakażenia koronawirusem w naszym województwie

12536.nsmed

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło dziś 22 marca 2020 r. o godz. 9.00 w mediach społecznościowych dane sanitarne. 

Mamy 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, po 2 osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. Czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 547 / 5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W województwie świętokrzyskim sytuacja na wczoraj wieczór wyglądała następująco: 

- 18 osób jest hospitalizowanych, 

- 2237 osób jest poddanych kwarantannie, 

- 1007 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

- Potwierdzono siódmy przypadek zakażenia koronawirusem w naszym województwie. Pacjent to mieszkaniec powiatu kieleckiego. Mężczyzna jest w sile wieku. Jego stan jest dobry. Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym - informowała wczoraj po godzinie 20.30 rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego Ewa Łukomska. 

***

Tymczasem przy starachowickim szpitalu można zauważyć codziennie dwa, trzy policyjne radiowozy i policjantów na służbie. Portal zapytał rzecznika starachowickich policjantów czym to jest spowodowane. 

- Rzeczywiście wspierani jesteśmy funkcjonariuszami z Wydziału Prewencji KWP w Kielcach, którzy w ramach służb m.in. odpowiedzialni są za to, co dzieje sie w rejonie szpitala. W obecnej sytuacji decydują o tym przede wszystkim względy bezpieczeństwa i są to działania typowo prewencyjne - odpisała podkom. Monika Żabicka z KPP w Starachowicach.  

Dodane: 22.03.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

Apel szpitala | 2020-03-22 10:28:25 napisał(a):

Wskutek tej decyzji i przekształcenia szpitala powiatowego mającego 15 oddziałów w Starachowicach powstał wojewódzki szpital zakaźny, mogący przyjąć jednorazowo 412 pacjentów w salach wielołóżkowych, ale już tylko 120 w izolatkach.

W dalszej części ogłoszenia dyrektor Grzegorz Kaleta wylicza brakujący w szpitalu sprzęt:

"Zwracamy się do wszystkich firm w kraju, które mogą pomóc w uzupełnieniu braków w wyposażeniu Szpitala o PILNY kontakt.
Szpital potrzebuje miedzy innymi poniżej wskazane rzeczy:

Stroje zabiegowe jednorazowe,
Fartuchy barierowe osłonowe (gumowane lub zwykłe)
Czepki
Maty dezynfekujące
Środki do ochrony osobistej
Kombinezony ochronne lekkie ( typu TYVEK/TYCHEM)
Półmaski o klasie filtra FFP3 lub FFP2
Przyłbice
Rękawice nitrylowe niesterylneny
Osłony na buty: foliowe
Osłony na buty: włókninowe z warstwą antypoślizgową
Fartuchy (fartuch medyczny z gumkami flizelinowy niejałowy)
Maseczki chirurgiczne włókninowe
Rękawice winylowe niesterylne
Gogle (na Oddział Zakaźny bez otworów)
Środki do dezynfekcji
Płyny odkażające
Macerator
Urządzenie do fumigacji
Środki do intensywnej terapii takie jak:
Defibrylator
Pompa infuzyjna dwustrzykawkowa ze stojakiem
Worek ambu
Aparat EKG z wózkiem
Nebulizator
Kardiomonitory z pulsoksymetrem i czujnikiem temperatury
Respiratory stacjonarne
Łóżka elektryczne
Komory stacjonarne dla dwóch pacjentów leżących z wyposażeniem
Aparaturę do diagnostyki laboratoryjnej (np. do szybkich testów parametrów krytycznych) Zamrażarkę do przechowywania próbek medycznych
Pojemniki transportowy do przewożenia materiału biologicznego
Pojemniki termoizolacyjny medyczny
Wózek wielofunkcyjny zabiegowy
Materac przeciwodleżynowy
Termometr bezkontaktowy
Ssaki elektryczne
Wózki mobilne na odpady medyczne
Respiratory transportowe
Pulsoksymetry napalcowe
Pulsoksymetry stacjonarne"


Szczęśliwie w starachowickim szpitalu jednorazowo nie było dotąd więcej niż 10 pacjentów. Sytuację ratują też darczyńcy prywatni, rezerwy wojewody (500 kombinezonów) czy Agencja Rezerw Materiałowych. Ale co będzie dalej? - napisał dyrektor Kaleta.

obiektywny | 2020-03-22 11:05:00 napisał(a):

Niech się Lipiec Za zaopatrzenie weżmie. Na razie jest kilku chorych a co jak będzie ich więcej. Yu Lipiec niech pokaże co potrafi.Bo pokzywać to się pokazuje a potem d*w troki. ...

Jerzy | 2020-03-22 11:14:47 napisał(a):

Czy punkt pomocy nocnej i świątecznej działa? Ktoś wie może ?

Obiektywny 2 | 2020-03-22 11:22:35 napisał(a):

A to lipiec dyr szpitala jest? Tez typa nie lubię ale bez przesady. Połowę tych rzeczy można kupić teraz na głupim allegro więc po co ten apel. Niech mi to ktoś wytłumaczy bo ja tego nie rozumiem.

do apel szpitala | 2020-03-22 11:32:24 napisał(a):

Jak widać w szpitalu brakuje wielu rzeczy i sprzętu nie związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną. To od czego jest dyrektor szpitala wraz z całym zarządem powiatu ?

Do apel | 2020-03-22 11:36:39 napisał(a):

Dokladnie w końcu jakiś głos rozsądku. Ta lista jest ewidentnym dowodem na nieudolność dyrekcji. I powinna skutkować zwolnieniem odpowiedzialnego za ten stan rzeczy.

Ludzie | 2020-03-22 13:14:11 napisał(a):

Tak jest we wszystkich szpitalach w kraju

tomasz | 2020-03-22 14:12:29 napisał(a):

Polskie dane to ściema, pokazują ok 5% prawdy - twierdzi na Facebooku lekarka pracująca w jednym z pomorskich szpitali.
SANEPID UTRUDNIA LEKARZOM POBIERANIE BADAŃ, ŻEBY POBRAĆ BADANIE TRZEBA MIEĆ ZGODĘ DYREKCJI.... TO JEST JAKIŚ ŻART !!! Na wyniki czeka się kilka dni.
Wiem co się dzieje w Pomorskich Szpitalach i nie tylko, to się dzieje w całej Polsce ! To jest dno, drżenie o własne stołki, polityczne lizusostwo, głupota urzędników . To co do mnie dochodzi od moich znajomych pracujących w całej Polsce to woła o pomstę do nieba. To będzie kosztować życie wielu pacjentów i personelu. Śmieszne.....bardziej boicie się o swoje stołki niż życie....To jest jakaś farsa , ściema, improwizacja, głupota, bezmyślność i kiedyś mam nadzieje za to odpowiecie! - pisze Szlosowska na Facebooku.
Nic dodać nic ująć to jest kawałek prawdy o pisowskiej władzy!!

tomasz | 2020-03-22 14:21:52 napisał(a):

I CO PROSZĘ PAŃSTWA , WYBIERACIE SIĘ NA WYBORY W MAJU?
Dostaniecie pewnie długopis w prezencie żeby zagłosować na D..ługopis.

sys | 2020-03-22 17:04:53 napisał(a):

Na podstawie tej listy potrzeb można wywnioskować jak ten szpital jest zarządzany gdyż większość pozycji niema nic wspólnego z korona wirusem. Natomiast to co potrzebne do zakażnego to szpital otrzymał. Na fb widziałem jak Pan dyr. zajmował się przyjmowaniem piccy, kawy, cukru, mąki i innych wiktuałów od darczyńców dla personelu. Mam dużą wątpliwość z predyspozycjami tego Pana na takim stanowisku w taki czas. Wiem tylko jedno, że mieszkańcy zostali kompletnie pozbawieni codziennej pomocy medycznej.

tomasz | 2020-03-22 17:19:42 napisał(a):

Starosta głogowski nie przebiera w słowach po śmierci 45-latka na kwarantannie. Jarosław Dudkowiak przekonuje, że mężczyzna, który wrócił z Niemiec, nie doczekał się testu na koronawirusa z prostej przyczyny. – Nie oszukujcie ludzi, tych testów nie ma – tymi słowami wezwał do działania ministra zdrowia i rząd. Śmierć 45-latka w Głogowie wstrząsnęła lokalną społecznością. Mężczyzna pracujący jako kierowca tira niedawno wrócił z Niemiec. Starosta głogowski przekazał po jego śmierci, że 45-latek przebywał w kwarantannie, nie zdążono wykonać mu testu na Covid-19.
Szef władz powiatu w twardych słowach podsumował działania wojewody i rządu w zakresie walki z koronawirusem.
A może TVP ZWRÓCI 2MLD ZŁ NA WALKĘ Z WIRUSEM??

sys | 2020-03-23 10:06:35 napisał(a):

Tomasz nie podniecaj się tymi testami, które są tylko elementem kontrolnym. Nadal nie ma szczepionki i jakoś o niej nie słychać. Jeśli się ktoś zaraził to tylko może się modlić aby jego organizm to świństwo zwalczył. Jesteśmy bezsilni stąd te apele o siedzenie w domu i unikać kontaktów. Gorsze jest to że zabrano nam szpital, który stoi pusty a chorzy pozbawieni pomocy. Już podali, że na skutek odcięcia od normalnej pomocy lekarskiej zejdzie o 30% więcej niż normalnie mieszkańców.

Tea | 2020-03-23 11:08:10 napisał(a):

tomaszu! Epidemia to jest sytuacja nadzwyczajna, która zaskoczyła wszystkich na całym świecie. Na tle innych krajów nasz rząd radzi sobie dobrze ale wiadomo że doskonale nie jest i nie będzie. Myślę że decyzja co do przeprowadzenia wyborów zapadnie za jakieś 3-4 tygodnie i za wcześnie jest na kategoryczne sądy. Nie oglądaj TVN24 bo to jest stacja, która ma określoną linię polityczną i nie życzy Polsce dobrze.

taka prawda | 2020-03-23 11:23:48 napisał(a):

Lemingi nawet w takiej sytuacji nie możecie usiąść cicho na czterech literach.To wycie i skamlenie nic wam nie da.Mamy szczęście że rządzi PIS bo inaczej byłby armagedon w każdej dziedzinie życia.

sys | 2020-03-23 11:32:10 napisał(a):

Tomasz pamiętam jak w wojsku nas szkolono, że w przypadku wybuchu atomowego żołnierz ma się nakryć pałatką i czołgać się w kierunku najbliższego cmentarza. A Tea dobrze Ci radzi nie oglądaj szwabskiej TVN 24 bo szwab nigdy w historii nie był nam życzliwy tak jak ruski. Są to grabieżcy tylko zamiast ogniem i mieczem niszczą nas teraz ekonomicznie. A na dowód zobacz jak drenują nam kieszenie supermarkety ogromnymi podwyżkami.

Klin | 2020-03-23 14:14:13 napisał(a):

W Kauflandzie 0,5 l. płynu do odkażania kosztuje 79,95 zł. Dziękujemy "przyjaciołom" zza Odry.

@ | 2020-03-23 16:14:51 napisał(a):

Płyn na Orlenie droższy od tego z za Odry
Dziękujemy przyjaciołom z pewnej ulicy w Warszawie

Klin do @ | 2020-03-23 16:39:29 napisał(a):

"Płyn na Orlenie droższy od tego z za Odry
Dziękujemy przyjaciołom z pewnej ulicy w Warszawie"

Płyn na Orlenie kosztuje 95 zł za 5 litrów. W Kauflandzie prawie 80 zł za 0.5 litra. Jak trzeba nienawidzić Polski by tak kłamać.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie