Powiat starachowicki z nagrodą za działania na rzecz bezpieczeństwa

10035.nsmed

Dziewiąty Koziołek, tym razem srebrny i 10 tys. zł do spożytkowania na działania z zakresu bezpieczeństwa trafiły do naszego Powiatu. To nagroda za działania na rzecz bezpieczeństwa, wykraczające poza te urzędowe. Jej uroczyste wręczenie odbyło się w poniedziałek, 11 czerwca br. podczas podsumowania realizacji programu „Bezpieczne Świętokrzyskie” w 2017 r.

Powiat Starachowicki od siedmiu lat nieprzerwanie był posiadaczem złotego Koziołka, pierwszej nagrody w konkursie Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego za działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Nie chodzi tu tylko o utrwalanie pozytywnych postaw społecznych, umacniających system ładu i porządku, obywatelską reakcję wobec negatywnych zjawisk oraz poczucie bezpieczeństwa obywateli i ich majątku, ale także o pokazanie dobrych przykładów i możliwości działania na rzecz walki z przestępczością i patologiami, w czym nasz samorząd był niedościgniony. W roku ubiegłym Kapituła nagrodziła nas srebrną statuetką. W tym roku utrzymaliśmy II miejsce. Było to głównie zasługą działań w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu seniorów (otwarcie kawiarenki internetowej „E-seniorek”), powstania Centrum Inicjatyw Senioralnych - punktu samopomocy dla seniorów, bezpieczeństwa w ruchu drogowym z osobami niewidomymi i słabowidzącymi z Polskiego Związku Niewidomych, promocji alternatywnych dla samochodu środków transportu w mieście (Europejski Tydzień Mobilności) czy realizacji akcji „Uważaj na mnie. Idę na różaniec!”. Kapituła podkreśliła też osiągnięcia w zakresie aktywnego i skutecznego pozyskiwania środków na realizację zadań podnoszących bezpieczeństwo publiczne, zarówno przez Powiat, jak i przez Gminy oraz jednostki podległe. Szczególnie wysoko oceniono dwa projekty realizowane w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań im. Władysława Stasiaka „Razem bezpieczniej” – „Starachowice – bezpieczne w praktyce IV” oraz „Starachowice – bezpieczne w praktyce - PASY”, a ponadto: projekty: „Świętokrzyska Sieć Świetlic Podwórkowych”, realizowany przez Hufiec ZHP Starachowice i Chorągiew Kielecką ZHP, współfinansowany ze środków UE oraz „Między lekcjami – bezpieczni, aktywni, kreatywni”, realizowany przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.

Nagrodę dla Powiatu Starachowickiego odebrał 11 czerwca br. wicestarosta Marek Pawłowski, a wręczyli mu ją: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas i Tomasz Staniek, doradca Wojewody Świętokrzyskiego. Gratulacje składał mu także Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak.

Wśród wyróżnionych w tym roku znalazł się również Hufiec ZHP Starachowice za podejmowanie działań wykraczających poza zwykle obowiązki na rzecz poprawy bezpieczeństwa, zabezpieczenia majątku państwowego lub prywatnego, przyczyniających się w znaczny sposób do upowszechnienia postaw społecznej aktywności w zakresie bezpieczeństwa innych ludzi a także ładu i spokoju publicznego.

Poniżej prezentujemy, kompletną klasyfikację

I miejsce – Miasto Kielce

II miejsce – Powiat Starachowicki

III miejsce – Powiat Kielecki

IV miejsce – Powiat Buski

V miejsce – Powiat Ostrowiecki

VI miejsce – Powiat Pińczowski

Wyróżnienia dla gmin/miast województwa świętokrzyskiego za realizację w 2017  roku Programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”

- Bieliny (powiat kielecki)

- Stąporków (powiat konecki)

- Sobków (powiat jędrzejowski)

- Waśniów (powiat ostrowiecki)

- Czarnocin (powiat kazimierski)

- Miasto i Gmina Busko – Zdrój

Źródło: powiat.starachowice.pl

Dodane: 12.06.18 | komentarze (10)

Komentarze użytkowników

Pedagog | 2018-06-12 21:51:28 napisał(a):

A gdzieś można poczytać o tym projekcie sieci świetlic w Starachowicach, bo poza SCK chyba nie nie słychać, choć i tam straszna bida z dziećmi. Czy to aby nie kolejny fikcyjny gniot marszałka żeby wyrwać kasę ?

Mieszkaniec | 2018-06-12 22:07:02 napisał(a):

Zadzwoń do pałacyku i zapytaj.

Lipa | 2018-06-13 08:27:46 napisał(a):

Od lat powiat wygrywa Koziołka dobrze sprzedane działania organizacji pozarządowych bo samego powiatu to lipa

Kozioł | 2018-06-14 16:04:45 napisał(a):

Marszałek dał kasę na świetlice i potem dał sobie nagrodę. Dobrze to rozumiem. Chyba tak tylko PSL może postępować wykorzystując młodzież do rozgrywek. Świetlice są w całym wojewódzctwie i Starachowice dostały kozioła za świetlice, bo co te nasze w mieście są najlepsze. Czy to taka fikcja mająca na celu wsparcie prezydenta przez marszałka ? Swoją drogą ciężko coś znaleźć o tych świetlicach partyzanty pewnie też tam chodzą.

yolo | 2018-06-14 22:11:43 napisał(a):

No własnie gdzie ta sieć świetlic w Starachowicach. Kolejna fikcja pod publiczke jak cała ta nagroda za bezpieczenstwo a wieczorem na ulicy ani policjanta ani senior patrolu.

ja | 2018-06-14 22:24:25 napisał(a):

Zobaczysz świetlice zaraz koło tych obiecanych ścieżek rowerowych. Nagroda odebrana, dyszka pójdzie na kolejne bzdety i można już przestać udawać że coś się dzieje tylko rzucać dalsze obietnice.

Mama | 2018-06-16 09:41:15 napisał(a):

Gratulacje da Powiatu. Utrzymać taki wysoki poziom przez tyle lat, to nie lada sztuka. Niech się inni od Nas uczą.

Kolo | 2018-06-16 21:19:56 napisał(a):

Uczyć się czego ? Fikcji, obłudy i gry pozorów ? Niedługo się okaże że zlikwidowanie klinik to sukces i posypia się kolejne nagrody ? Gdzie te działania, ktoś widział ? Gdzie te świetlice ? Ktoś był, czyjeś dziecko skorzystało ? To sie powinno nazywać konkurs Wałka a nie Koziołka :) Wtedy byłoby pierwsze na bank.

Druh Boruch | 2018-06-17 11:11:38 napisał(a):

Kiedyś harcerzyki z komuszkami teraz z PeeSeLami. Smutno to wygląda. A te siec świetlić w mieście też też chętnie bym zobaczył. Podrzuci jakiś druh link. Może dzieci by w wakacje skorzystały wszak to projekt za kilka baniek!

I ogólnie brawo dla Starostwa (PIS) za nagrodę od Marszałka :) Czyżby nowa koalicja po wyborach ?

Patryk | 2018-06-21 17:45:21 napisał(a):

A gdzie się można na te świetlice do Marszałka zapisać ?

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie