Powstanie nowe zaplecze sportowe przy Stadionie Miejskim!

14051.nsmed

„Gmina Starachowice od trzech lat składała wnioski do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie do budowy nowego zaplecza sportowego przy Stadionie Miejskim. Dziś otrzymaliśmy wstępną informację, że Starachowice otrzymają wsparcie finansowe! Dziękuję panu Premierowi Piotrowi Glińskiemu za dobrą dla nas decyzję. Dziękuję panu Posłowi Krzysztofowi Lipcowi, którego poprosiłem, aby był ambasadorem tego przedsięwzięcia.” - Napisał dzisiaj prezydent miasta Marek Materek w mediach społecznościowych. 

Poniżej pozostała część wpisu włodarza miasta: 

Trwa postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy budowy nowego zaplecza sportowego. Czekamy na oferty zainteresowanych firm do 10 grudnia br. 

W nowym budynku, który zastąpi wysłużone pomieszczenia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdzie się: 8 szatni z natryskami dla drużyn piłkarskich, toalety, szatnia trenerów z łazienką, dwa pokoje dla trenerów z łazienkami, dwa pokoje dla sędziów z łazienkami, sala narad o powierzchni 40 m2, dwa pomieszczenia biurowe dla pracowników MOSiR, pomieszczenie socjalne, magazyn, pomieszczenie porządkowe, magazyn odzieży czystej, pomieszczenie na odzież brudną, pralnia i wymiennikownia. 

Budynek będzie zasilany z miejskiej sieci ciepłowniczej co powinno przełożyć się na wygenerowanie oszczędności na zakupie energii elektrycznej. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Od dłuższego czasu chciałem poprawić warunki w jakich trenują starachowicka młodzież i dzieci. Cieszę się, że wreszcie plany uda się zrealizować. 

Kolejnym krokiem związanym ze Stadionem Miejskim będzie aplikowanie o środki na wykonanie nowej bieżni. Lekkoatletyka to dyscyplina, która na nowo zyskuje w naszym mieście popularność. Popularyzacja biegania przez Zabiegane Starachowice także ma tu ogromne znaczenie. Dawid Kubiec ze Starachowic został trenerem kadry województwa. Mamy potencjał w ludziach, którym należy stworzyć odpowiednie warunki do treningów i organizowania zawodów. 

Pozostanie nam jeszcze zadbanie o Stadion Miejski, by pozostałości po ławkach nie straszyły odwiedzających nasz obiekt. Siłami własnymi MOSiR będziemy przez kolejne lata dbać o to, by Stadion wyglądał lepiej niż obecnie. Na 2021 rok zaplanowaliśmy montaż ok 1000 dodatkowych siedzisk, zakupy sprzętu do właściwego utrzymania boisk, montaż siedzisk przy boisku pełnowymiarowym ze sztuczną nawierzchnią - możemy tu liczyć na współpracę ze Starostwem Powiatowym. Szkoły średnie w ramach zajęć WF będą przez kolejne lata korzystały z boiska ze sztuczną nawierzchnią. 

Podsumowując współpraca się opłaca a zgoda buduje.

Viva UbezpieczeniaReklama

Dodane: 03.12.20 | Odsłony: 16 | komentarze (16)

Komentarze użytkowników

junior | 2020-12-03 17:52:43 napisał(a):

No, czyli wygląda na to, że to Krupka przyjechała się polansować w świetle tej informacji. Oj tam w tym PiSie, to jednak są wojenki podjazdowe. Ale na plus - wygląda że Lipiec z Materkiem zaczeli współpracować - i tego są efekty.

Cobretti | 2020-12-03 18:09:48 napisał(a):

Zaczęli ,zobaczymy jak ta współpracę zakończą. To znaczy tylko, że PiS dalej nie ma pomysłu kandydata na prezydenta miasta.

Tom | 2020-12-03 18:29:51 napisał(a):

Brawo Krupka. Precz z lipcem

Tytus | 2020-12-03 18:40:50 napisał(a):

Lipiec ambasadorem hahahaha
Już raz podał do prokuratury projekt modernizacji stadionu.
Nie cierpię tego nie szczerego faceta, który przez lata bycia posłem nie zrobił dla swego miasta nic oprócz przynoszenia wstydu!!!!!

A pamiętam jak w marcu 2020 był wniebowzięty iż nam szpital zamieniają na covidowy. Żałosne.

Tu | 2020-12-03 18:41:53 napisał(a):

Piszcie sobie trole jaki to fajny jest pan poseł o którym każdy ma takie samo zdanie w naszym mieście

rymci | 2020-12-03 20:01:07 napisał(a):

Gdzie tu logika? pisza o lekkoatletyce a szatnie robia dla druzyny pilkarskiej :D
Oni chyba sami nie wiedza co robia:>

do powyżej | 2020-12-03 20:52:22 napisał(a):

racja ci piłkarze to wszystko by zażarli a sukcesy po byku ważne aby kasa z miasta była dla trenerów

Pustelnik | 2020-12-03 20:52:39 napisał(a):

Poseł Lipiec już był ambasadorem PAKS razem z panem Marianen działali,a efekty znamy.Panie prezydencie Materek proszę prześledzić historię jak wychodzą ludzie na współpracy z posłem Lipcem.

Jerzy | 2020-12-03 21:08:35 napisał(a):

Panie Materek nigdy na pana nie zagłosuję !!! nie jesteś Pan facetem z kim jak z kim ale z Lipcem ???co to ten człowiek zrobił dla miasta? wymięcie choć jedną rzecz!!! A pan chciałeś sprzedać stadion po galerię. Wasza hipoktyzja nie zna granic!!! reasumując stracił Pan wyborców.

Cobretti | 2020-12-03 22:33:12 napisał(a):

Ale o co chodzi? Przecież PiS popierał Materka w wyborach 2018 roku, można sprawdzić na krajowej stronie partii. W 2014 roku w II turze również. Skąd takie zaskoczenie ?

Obserwator | 2020-12-04 07:48:21 napisał(a):

Poseł odkąd się dowiedział że projekt jest ma szanse bo ma bardzo duże lobby to nagle stał się jego pomysłodawcą :) a pamiętacie jak mówił o Starze w ekstraklasie niedawno? teraz pisał na swoim fb że dofinansowanie dostał stadion... (zamiast zaplecze) to jest właśnie takie pojęcie. A Prezydent nabrał się na te bajki i pięknie zostawił poseł Wojtyszek :) tak to z boku właśnie wygląda...

viki | 2020-12-04 09:08:18 napisał(a):

Coś się święci w polityce bo za często Lipiec z Wojtyszkową pokazują się razem i lansują się przy każdej byle okazji. Takie parcie na szkło takich ludzi zaczyna się przed wyborami. Czyżby
wcześniejsze wybory parlamentarne?

Piotr | 2020-12-04 09:20:18 napisał(a):

Skończy jak ludzie mający swoje zdanie -wyklęci z otoczenia Lipca na przełomie lat tj. Bernatowicz ,Skibiński, Kępa, Dziura, Wojtyszek, Fitas ,NSZ Solidarność itd. Końca nie widać. Dziwi fakt że w ostatnich wyborach do parlamentu Starachowiczanie jasno wybrali swego przedstawiciela (uczciwego) . Prezydent zamiast wsłuchiwać się w głos mieszkańców poparł osobę która jest złem swego miasta. Wpisuje się tym samym w szpital jednoimienny i tz. Wyróżnienie.

Nie taka swieta trojca | 2020-12-04 09:24:35 napisał(a):

Materek Wojtyszkowa Lipiec, dobrali sue jak w korcu maku:)

Cobretti | 2020-12-04 09:56:20 napisał(a):

A któż to jest tym uczciwym, wybranym przedstawicielem mieszkańców, jestem mieszkańcem ale nie wiem i zachodzę w głowę o kogo może chodzić.

do Piotr | 2020-12-06 13:46:36 napisał(a):

Chyba nie masz na myśli Wojtyszkowej bo uznałbym to za pełną kompromitację z twojej strony ?

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie