Pracownicy starachowickich szkół podstawowych nie zostaną poddani testom w kierunku koronawirusa

13074.nsmed

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne z Podzamcza Chęcińskiego przeprowadza wśród nauczycieli szkół średnich ze Starachowic testy w kierunku koronawirusa. Wymazy pobierają żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej z Kielc. Dla nauczycieli przygotowano 400 zestawów. Inicjatorem akcji był poseł PiS Krzysztof Lipiec. 

Przypomnijmy, że Zarząd Województwa podjął pod koniec kwietnia br. decyzję o dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej projektu własnego Województwa Świętokrzyskiego pn. „Stop wirusowi! Zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie świętokrzyskim”. Środki na realizację projektu pochodzą z niewykorzystanych dotychczas kwot, pierwotnie przeznaczonych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na działania o charakterze społecznym

„W ramach programu „Stop Wirusowi”, RCNT będzie mogło przeprowadzić do końca roku 16 tysięcy badań na obecność SARS Cov2 u osób z personelu placówek medycznych oraz mieszkańców województwa. Samorządy zainteresowane przeprowadzeniem testów powinny się zgłosić do RCNT.” - Czytamy na stronie www RCNT.

Z możliwości przeprowadzenia testów chciała skorzystać gmina Starachowice. W związku ze wzrostem liczby zakażeń SARS-CoV-2 odnotowanych na terenie miasta oraz pojawieniem się koronawirusa w 2 miejskich placówkach oświatowych, władze miasta zdecydowały o zamknięciu na 10 dni przedszkoli i szkół. 

„W związku ze zbliżającymi się egzaminami ósmoklasisty zwróciłem się z prośbą do Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego o przeprowadzenie testów na obecność SARS Cov2 u nauczycieli naszych szkół.” - informował prezydent miasta Marek Materek w mediach społecznościowych.

Jest odpowiedź Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego 

- Gmina Starachowice pozyskała z Regionalnego Centrum Naukowo – Technologicznego jedynie 150 testów wykrywających obecność wirusa SARS-CoV-2. Niestety ilość ta jest niewystarczająca aby możliwe było przeprowadzenie badań u wszystkich pracowników szkół podstawowych, którzy będą zaangażowani w przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty. Aby przebadać zespół potrzeba blisko 300 testów. W takiej sytuacji zdecydowano, że testy zostaną zwrócone, trudno jest bowiem decydować, którzy pracownicy będą przebadani, a którzy nie. Egzaminy zostaną przeprowadzone z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa - odpowiada na pytania Redakcji rzecznik magistratu Iwona Tamiołło.

- Gmina zabezpieczyła placówki oświatowe w niezbędne środki higieniczne, fartuchy, maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji. Jako organ prowadzący pozostajemy do dyspozycji i służymy pomocą dyrektorom  którzy odpowiadają za  sprawną i bezpieczną organizację egzaminów w poszczególnych placówkach - dodaje rzeczniczka. 

*** 

Przed godz. 12.00 w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym trwało spotkanie i nie było osoby, która mogłaby udzielić odpowiedzi na pytanie, na jakich zasadach przydzielana jest ilość testów. Czekamy na telefon zwrotny, wtedy zaktualizujemy artykuł. 

Dodane: 04.06.20 | komentarze (11)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Gość | 2020-06-04 12:35:32 napisał(a):

Jak widzisz materek mało co ci wychodzi na plus... Znowu nie udało się... No ale byl czas do tego przywyknąć.

Gość | 2020-06-04 12:41:46 napisał(a):

Ja pitole, Midas czego się nie dotknął zamieniał w złoto. Materek czego nie tnie ***hahaha. Polecam Pani Marioli G. że związku nauczycieli podziękować jak zwykła czynić swojemu guru.

Wezyr | 2020-06-04 13:14:05 napisał(a):

Zwrócili 150 testów zamiast starać się o te brakujące 150. Co za niekompetencja władzy! Można było poprosić aby testy zostały spożytkowane w mieście w inny sposób np przebadać środowiskowych pracowników MOPS, którzy każdego dnia mają kontakt wśród grupy najbardziej narażonych ma skutki koronawirusa czyli seniorów.

aa | 2020-06-04 14:05:23 napisał(a):

Zadanie przerosło Materka, no cóż zostaje smażenie kotletów i zdjęcia na fb hahaha

viki | 2020-06-04 14:45:21 napisał(a):

Co za * są w tym urzędzie zamiast wydawać pieniadze na zachciewajki trzeba było zakupić te dodatkowe 150 testów.Myslenie nie jest waszą i waszego pryncypała najmocniejsza stroną.Byle wsadzic * ryj na facebooka pod byle pretekstem i to wszystko.Wy jesteście nam mieszkańcom kompletnie niepotrzebni!!!!!!

Mieszkanka | 2020-06-04 15:43:41 napisał(a):

Z całym szacunkiem dla grona pedagogicznego..... Przez jedną zarażoną nauczycielkę chcieli przebadać około 200 osób, które od 3 miesięcy siedzą w domu. Ponoć się boją o zdrowie i powrót do "tradycyjnej" szkoły ma być na jesieni (październik - listopad). Pracuje, zajmuje się domem a teraz przejęłam część obowiązków nauczycieli. Przy 3 dzieci w wieku szkolnym to niezły wyczyn. To ja w takim razie poproszę o przelewanie dodatkowo połowy pensji nauczyciela, który ma tak ciężki żywot!

Do Mieszkanka | 2020-06-04 17:20:07 napisał(a):

Połowa pensji nauczycieli to 2 tysiące Wszystkie matki powinny dostać tą kasę

Do Mieszkanka | 2020-06-04 17:33:20 napisał(a):

Oczywiscie matki ktore uczą swoje dzieci

Do mieszkanka | 2020-06-04 17:36:03 napisał(a):

Masz 1500 za 3 dzieci mało ci? To ja też poproszę pół pensji Kucharki bo gotuje w domu i pół pensji sprzątaczki bo sama sprzątam. Chcesz żeby Ci płacić za to że masz się swoimi dziećmi zająć wyrodna madko?

Ha ha | 2020-06-04 18:05:48 napisał(a):

Komentarz "masz 1500...." napisała pewnie ło la Boga wielce przepracowana przedstawicielka grona pedagogicznego, na dodatek bezdzietna. Bo nie ma ta osoba zielonego pojęcia o pracy na etat, ogarnieciu całego domu i opiekowaniu się wspaniałymi dziećmi..... Jaki żal tych ludzi :/

Do haha | 2020-06-04 18:15:33 napisał(a):

Mam dwoje dzieci i też ogarniam wszystko. Nauczyciele prowadzą zajęcia online a potem jeszcze sprawdzają prace domowe wysyłane jak komu pasuje nawet w nocy i mają dwa razy tyle roboty co normalnie więc podwójne pensje powinni dostać . Ty chyba jedna z tych którzy w zeszłym roku krzyczeli podczas strajku że nauczyciele nic nie robią i każdy może być nauczycielem. To pomyśl sobie teraz ze nauczyciele posłuchali takich mądrych jak ty i poszli do biedronki na kasę. I masz teraz okazję porobić to nic za nich i co za ciężko to nic robić, nie ogarniasz? Więc nie wypowiadaj się o pracy o której nie masz zielonego pojęcia.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie