Prawie 10 tys. zł na „onkoczepek”

11953.nsmed

9 682,82 zł – dokładnie tyle pieniędzy udało się zebrać na rzecz „onkoczepka” podczas Koncertu charytatywnego, który odbył się 26 października br. w Starachowickim Centrum Kultury pod patronatem starosty Piotra Babickiego. To piękny gest mieszkańców powiatu wobec chorych poddawanych chemioterapii dożylnej.

Organizatorem koncertu był Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, który wsparli w tym przedsięwzięciu: Kielecki Teatr Tańca, Szkoła Tańca MiM, starachowicki klub Amazonek, Starachowickie Centrum Kultury i oczywiście starosta Piotr Babicki, który patronował mu od początku. Wydarzenie zgromadziło nie małą grupę mieszkańców, którzy mieli okazję podziwiać przepiękne występy artystów z Kieleckiego Teatru Tańca, młodzieży z działającej przy nim szkoły oraz grupy tancerzy związanych z Teatrem, wśród nich Kierownik Oddziału Onkologicznego Dziennego – Małgorzaty Majeckiej. Na scenie zaprezentowały się również młodzi tancerze ze Szkoły Tańca MiM. Starachowickie Amazonki wcieliły się natomiast w rolę modelek i prezentowały publiczności kostiumy sceniczne Kieleckiego Teatru Tańca. Najważniejszym elementem wydarzenia były jednak  licytacje, z których całkowity dochód przeznaczony zostanie na dofinansowanie zakupu Systemu PAXMANN. Wśród przedmiotów wystawionych na sprzedaż były m.in. piłki z autografami znanych zawodników, porcelanowa filiżanka z limitowanej serii z Fabryki Porcelany w Ćmielowie, akwarela przedstawiająca Pałac Biskupów w Kielcach, vouchery kosmetyczne, siedmiopłytowe albumy z autografami Włodka Pawlika czy zdjęcie Wielkiego Pieca przekazane przez starostę Piotra Babickiego. Mieszkańcy wykazali się ogromną hojnością. Najwięcej, bo 750 złotych, przekazano za porcelanową filiżankę z Ćmielowa. Niewiele mniejsze kwoty - 550 zł, 420 zł, 400 zł – padały przy licytacji albumów Włodka Pawlika. Jeden z nich stał się własnością Członka Zarządu Powiatu Roberta Sowuli. Piłki z autografami zawodników VIVE Kielce, Korony Kielce czy Cerrad Enea Czarni Radom osiągały kwoty od 300 do 380 zł. Kolczyki Krystyny Jandy „poszły” za kwotę 350 zł. Ich szczęśliwą posiadaczką okazała się dr Jadwiga Maciukajć – Kierownik Oddziału Chorób Zakaźnych w PZOZ w Starachowicach. Starosta Piotr Babicki zakupił natomiast oryginalnego drewnianego krokodyla, wyrzeźbionego przez znanego starachowickiego artystę Kazimierza Kopcia. Przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona wylicytowała kurs makijażu, natomiast p.o. dyrektora PZOZ Dariusz Kopania – akwarelę przedstawiającą dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach.

To oczywiście tylko przykłady wyników części z przeprowadzonych aukcji. W sumie udało się zebrać 9 682,82 zł (łączna kwota z licytacji i datków do puszek).  Starosta Piotr Banicki podziękował mieszkańcom za otwarcie serc i portfeli. Był to przepiękny gest solidarności z chorymi, którzy są poddawani chemioterapii dożylnej. Bo choć onkoczepek nie ratuje bezpośrednio życia, to w sposób znaczący podnosi jego jakość w chorobie. Aż 8 procent chorych na raka, co podkreślała dr Małgorzata Majecka, odmawia leczenia ze względu na stygmaty choroby. Dlatego tak ważna była ta akcja.

Starosta Piotr Babicki podziękował na koniec wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Patronat medialny objęli nad imprezą: TVP Kielce, Telewizja Starachowice, Radio Eska, Gazeta Starachowicka, Tygodnik Starachowicki, Portal Starachowice-Net.pl. Wsparcia udzielili również: Cukiernia Heka, która przygotowała słodki poczęstunek dla tancerzy oraz Agencja Reklamowa INTERMARKA, która wykonała projekt i wydruk plakatów promujących to wydarzenie.

WIĘCEJ ZDJĘĆ [kliknij] 

Info/fot: Starostwo Powiatowe

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach Ogłoszenie

Dodane: 29.10.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie