Prawie 110 tysięcy złotych z budżetu na iluminacje świąteczne

9200.nsmed

Podczas jednej z jesiennych sesji Rady Miejskiej, radni zgodzili się przeznaczyć prawie 110 000 zł na zakup iluminacji świątecznych. 

W ramach tej kwoty zaplanowano zakup bombki przestrzennej typu foto-bombka, zakup napisu przestrzennego, trójwymiarowego                                    „ STARACHOWICE” oraz zakup projektora z lampą wyładowczą wraz z masztem. Kwota jaką radni przeznaczyli na to zadanie to 98 538 zł. Ponadto 10 200 złotych zostanie przeznaczonych na zakup 14 sztuk iluminacji typu s-conect, jako uzupełnienie dekoracji do 12 nowopowstałych domków na Jarmark Świąteczny.

Przeciwny tym wydatkom był radny Sylwester Kwiecień. – Pożyczamy pieniądze na realizację zadań. Nie starcza nam dochodów własnych. Myślę, że na ten czas, kiedy będziemy realizować ważniejsze przedsięwzięcia drogowe, powinniśmy zrezygnować z wydatków typu zakup iluminacji świetlnych. (…) Panie prezydencie może odstąpmy od tego na ten czas, informując mieszkańców, że realizujemy zadania ważniejsze a w ten segment nie będziemy wchodzić, no bo upiększanie się na kredyt, to nie wiem, czy to jest to, czego akurat oczekują mieszkańcy Starachowic powiedział Sylwester Kwiecień. 

- Mieszkańcy bulwersują się, że pieniądze na takie rzeczy są wydawane, aczkolwiek potem jak oglądają i im to uatrakcyjnia nasze miasto, to się cieszą powiedziała radna Jadwiga Piątek. 

Napis „ STARACHOWICE” będzie wykorzystywany nie tylko na Święta Bożego Narodzenia, ale również przy innych okazjach. – Początkowo kiedy mówimy o kosztach, to często jest tak, że ktoś ma co do tego wątpliwości, ale jeśli już patrzymy na popularność starachowickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego  i tego ile tysięcy osób go odwiedza, no to już pewnie te zdania się zmieniają w trakcie powiedział prezydent Marek Materek. 

Podczas głosowania, 17 radnych było za, nikt nie był przeciw, 3 radnych wstrzymało sie od głosu. 

Fot. Archiwum Starachowice-Net.pl


 Reklama

Dodane: 14.11.17 | komentarze (10)

Komentarze użytkowników

TST | 2017-11-14 12:50:54 napisał(a):

Miasto bogate to może sobie pozwolić na takie wydatki :)

Pan Tadeusz | 2017-11-14 13:01:03 napisał(a):

Pan radny Kwiecień, oczywiście jest przeciwko. Szkoda tylko, że przeciw nie zagłosował. Może gdyby głosowano na temat budowy jakieś drogi dojazdowej w okolicy miejsca zamieszkania Pana Sylwestra, wtedy byłby za.

Do Pan Tadeusz | 2017-11-14 14:00:06 napisał(a):

Ale Radny nic sobie chyba z zasobów gminy nie Kupił?

Gospodyni | 2017-11-14 14:03:29 napisał(a):

Najpierw dom się sprząta, a potem dekoruje, jak oczywiście starczy kasy. A tu wszystko postawione na głowie, świecidełka, ławeczki, skwerki, duperelki, a ludzie żyją jak za króla Ćwieczka bez kanalizacji, drogi, już nie wspominając o gigantycznym brudzie i zaniedbaniu w całym mieście !!! Jeszcze tylko rok tej nieodpowiedzialności !!!

ktos | 2017-11-14 16:52:28 napisał(a):

no takie ozdoby niestety tanie nie są. Na to się nic nie poradzi,jednak jestem zadowolony, że miasto będzie trochę weselej na święta będzie wyglądać. Ale nie rozumiem ludzi którzy tu bez przerwy bluzgają to źle tamto źle. Na facebooku nikt jakoś odwagi cywilnej nie ma się wypowiedzieć, że mu się nie podoba

@Gospodyni i ktoś | 2017-11-14 17:13:07 napisał(a):

Masz rację. Bajzel w mieście okropny. A na facebooku pochwały bo podobno krytyczne opinie jakimś cudem znikają..

Potwierdzam. | 2017-11-14 17:38:39 napisał(a):

Tak miasto jest b.zaniedbane.Wiele ulic po deszczu szczegolnie na osiedlach gdzie domki prywatne tona w kaluzach(fatalnie drogi).Krzywe krawezniki pozarastane zywoploty.Chodniki to masakra(przykladem chodnik przed Robertem na Harcerskiej.)Jak zgrabione liscie to leza az wiatr znow rozrzuci.Wspolnoty nie sprzataja.Brud i balagan.

mieszkaniac | 2017-11-14 18:51:36 napisał(a):

To jakieś szaleństwo Panie Prezydencie może tak trzeba troche wyhamować

Normalny | 2017-11-14 19:55:55 napisał(a):

Nie każdy jest pacjentem prawnych klinik i coś dla zdrowych też powinno być. Wszystkim życzę zdrowia i super że będzie bardziej świąteczne.

Pokrzywa | 2017-11-15 15:27:35 napisał(a):

Jedyne co w tym mieście się udaje to jest kosmetyka. Ładne widoczki ładne lampki i rabaty. Całość przedstawia się żałośnie. Moja babcia mówiła na coś takiego Sroc i przykrywoc. Miasto stacza się w dol. A na Titanicu gra orkiestra.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie