Premier: hamulec bezpieczeństwa przynosi skutek, wygrywamy z epidemią

14033.nsmed

Nasz hamulec bezpieczeństwa, czyli restrykcje wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa przynoszą zamierzony skutek, wygrywamy z epidemią, liczba zakażeń spada - podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia przekazało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 5 733 osób, jest to najmniej od 13 października; zmarło 121 chorych. Ostatniej doby wykonano ok. 25,1 tys. testów.

Szef rządu napisał na Facebooku, że wszyscy czekamy na kolejne pozytywne informacje z frontu walki z koronawirusem. "I oto na dobry początek tygodnia oraz ostatniego, świątecznego miesiąca roku, nadeszły kolejne dobre wieści. Nasz hamulec bezpieczeństwa, czyli restrykcje, przynoszą zamierzony skutek" - podkreślił premier.

Zaznaczył, że "opinie i zalecenia ekspertów bywają bardzo niepopularne, a historia pokazuje, że często wręcz ignorowane". "Za decyzjami, które podjęliśmy, stoi jednak wyłącznie troska o zdrowie i życie milionów Polaków. W tym przypadku rządowa Rada Medyczna do spraw COVID-19 przy Prezesie Rady Ministrów i rządowe Centrum Analiz Strategicznych przyjęły właściwe rekomendacje, a rząd w ekspresowym tempie wprowadził je w życie. Odłożone w czasie efekty właściwych decyzji właśnie obserwujemy" - napisał.

"Dane nie kłamią. Proszę spojrzeć na wykres. Wygrywamy z epidemią! Liczba zakażeń spada! Do czasu otrzymania szczepionki stosujmy to, co po prostu działa. Dystans, dezynfekcję i maseczki. Kochani - wytrzymajmy! Cierpliwość, dyscyplina i solidarność opłacą się nam wszystkim. Razem zwyciężymy wirusa" - podkreślił Morawiecki.

Od początku epidemii zakażenie koronawirusem potwierdzono w Polsce u 990 tys. 811 osób, z których 17 tys. 150 zmarło. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

Artykuł: PAP (licencja)

Fot. FB KPRM

Viva UbezpieczeniaReklama 

Dodane: 01.12.20 | Odsłony: 282 | komentarze (5)
Tagi:

Komentarze użytkowników

kłamca | 2020-12-01 09:51:08 napisał(a):

Już raz to powtarzał. Drugi raz nie damy się nabrać.

Pinokio | 2020-12-01 10:18:34 napisał(a):

Teraz wiadomo po co zmieniono system informacji o ilości zakażeń. Po to aby ogłosić następnego dnia sukces wystarczy stworzyć odpowiedni komunikat. Eksperci łapią się za głowy jak to możliwe. Po klęsce Sanatorium Narodowego trzeba koniecznie było zaliczyć jakiś plus.No to mamy to , co mamy...

gość | 2020-12-01 10:24:26 napisał(a):

Wprowadzono ostre restrykcje, dobrze że przynoszą efekt.

arti | 2020-12-01 16:24:55 napisał(a):

ty już raz wygrywałeś by odbyły się wybory!!!!!!!! ten nierząd boi się danych powiatowych zbieranych przez 19 latka który udowodnił że pinokio wraz ze swoją świtą kłamie i wyniki podaje w zależności od korzyści politycznych . dlatego teraz jest tak dobrze bo nie można kłamczuchów skontrolować

Bart Simpson | 2020-12-01 17:23:19 napisał(a):

Dane nie kłamią, mówi pinokio. Owszem, dane nie, ale ty tak...

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie