Premier: pracujemy nad możliwościami prawnymi, które ograniczą przemieszczanie się podczas świąt

13969.nsmed

Redukcja kontaktów społecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii. Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą przemieszczanie się - poinformował w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Podczas konferencji prasowej w sobotę premier był pytany, czy rząd planuje wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się podczas świąt Bożego Narodzenia. Morawiecki ocenił, że redukcja kontaktów społecznych w czasie świąt:
"jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii".

"Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą możliwości przemieszczania się. Dlatego już dzisiaj apeluję, żeby najlepiej nie zamawiać żadnych wyjazdów, żadnych atrakcji turystycznych ani w Austrii, ani we Włoszech, ani w Szwajcarii, ani również w Polsce" - powiedział premier.

Zaznaczył jednocześnie, że rząd już zaproponował "szeroki pakiet wsparcia dla branż". Wskazał, że "najbardziej poturbowane" przez drugą falę koronawirusa są branże: turystyczna, hotelarska i gastronomiczna. "O te branże szczególnie zadbamy, ale wszystkich Polaków musimy dzisiaj poprosić, żeby nie planowali wyjazdów, dużych spotkań rodzinnych, bo wtedy dochodzi do tego mieszania się pomiędzy sobą ludzi i zwiększonego prawdopodobieństwa transmisji koronawirusa" - dodał. (PAP)

autorka: Olga Zakolska

ozk/ pad/

Artykuł: PAP (licencja)

Viva UbezpieczeniaReklama

Dodane: 21.11.20 | Odsłony: 270

Komentarze użytkowników

Rebel | 2020-11-21 16:09:45 napisał(a):

"Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą możliwości przemieszczania się." Dla tych którzy nie jarzą tego bełkotu. Już tłumaczę. Mianowicie chciał powiedzieć "Kombinujemy jak tu jeszcze bardziej bezprawnie was zniewolić, barany."

Obywatel ST | 2020-11-21 18:55:22 napisał(a):

Polska staje się krajem w którym ma się już dość wszystkiego,A bardzo dobrze zrobili Ci co wyjechali stąd i cały czas to robią!!!! Zaj___c ludzi podatkami jest łatwo,ale czy nie można było odebrac tego co ukradli złodzieje w tym kraju od 89 roku np. Na różnych szczeblach swoich karier zawodowych ?????!!! Gdyby tylko to dało się odzyskać to bylibyśmy pewnie bogatym krajem A nie jak powiedział pewien polityk _ państwem teoretycznym!!!

Kurak | 2020-11-21 22:10:14 napisał(a):

To było do przewidzenia będziemy mogli świętować dopiero jak wyszczepią Baranów pierwszą genetycznæ dzialajaca taki eksperyment

Jaki | 2020-11-22 12:05:29 napisał(a):

Jaki związek z tym komunikatem ma zdjęcie zakorkowanych Starachowic. Kolejna kraksa na zlikwidowanych światłach za 250 tys zł. Przyszła jesień i musimy korzystać z MPK a tu mamy Swiąteczny prezent od f-bukowego narcyza zawieszenie kursów i likwidację w niedzielę. Czy ten człowiek się wreszcie nie opanuje i nie przestanie szkodzić ludziom. Pamiętamy jak na wiosnę zamknoł targowicę i zapędził ludzi po zakupy do zatłoczonych supermarketów.Brud i syf w całym mieście pandemia na całego a tu żadnego odkażania ludzie padają jak muchy z braku pomocy medycznej.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie