Premier: ulgi w komunikacji, dwa dni wolne w pracy, pakiet konsultacji medycznych dla oddających osocze

14002.nsmed

Osocze ozdrowieńca to na tym etapie walki z pandemią lek ratujący życie - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Poinformował, że osoby oddające osocze mogą skorzystać z ulg w PIT, przysługują im dwa dni wolne od pracy, ulgi na przejazd koleją i transportem miejskim oraz pakiet konsultacji medycznych.

Premier podkreślił, że obecnie nie mamy jeszcze odpowiedniego leku na COVID-19, ale - dodał - "wiemy, że osocze ozdrowieńców podane w odpowiednim momencie potrafi podnieść szanse na wyzdrowienie osób chorych". Morawiecki zaznaczył, że oddanie osocza trwa około pół godziny. "Te 30 minut może oznaczać życie dla kogoś innego" - podkreślił.

Jak zaznaczył, osocze ozdrowieńców jest "lekiem, który na tym etapie walki z pandemią jest bardzo ważny; jest substancją ratującą życie". Według premiera oddanie osocza, to o nie tylko szlachetny czyn, ale "też akt, który może oznaczać uratowanie życia i zdrowia innym osobom". Morawiecki dodał, że osocze pobrane od jednego ozdrowieńca może zostać podane trzem osobom chorym na COVID-19.

Poinformował, że osoby oddające osocze mogą skorzystać z ulg w podatku PIT tzw. ulgi z tytułu darowizny. Osobom tym przysługują też dwa dni wolne od pracy, ulgi na przejazd koleją i transportem miejskim oraz pakiet konsultacji medycznych. (PAP)

autor: Marzena Kozłowska

Artykuł: PAP (licencja)

Viva UbezpieczeniaReklama 

Dodane: 25.11.20 | Odsłony: 58 | komentarze (7)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Er 15 | 2020-11-25 20:35:08 napisał(a):

A dla płacących ubezpieczenia to co?
XD

Gość | 2020-11-25 20:45:17 napisał(a):

Straszne to.To taka trochę łapówka.Cel szlachetny,kuszenie tego typu prezentami psuje wszystko.Oddajcie. Za darmo.Z serca, dla potrzebującego.Po prostu,jeśli możesz-zrób to.

Obserwator | 2020-11-25 21:06:27 napisał(a):

Ja myślę, że zachęta, a właściwie udogodnienia też są potrzebne. Ta propozycja przynajmniej nie jest tak ordynarna jak kupowanie ludzi po 500zł
Trzeba dojechać, poświęcić czas i poprostu chcieć, więc nazwijmy to małym suwenirkiem w ramach rewanżu. Szkoda tylko, że pewnie dekretem koszt dni wolnych poniosą pracodawcy, a przejazdów samorządy. Taki to właśnie pis. A przecież gdyby rzucić hasło to pracodawcy, w miarę oczywiście możliwości, sami zdecydowaliby się na jakieś udogodnienia czy bonusy.

Er 15 | 2020-11-25 22:34:47 napisał(a):

Nie widzicie z kim tańczycie, to bankster bez uczuć, Wy też wyłącznie emocje. Przechorowalem covid 2x, 1l. mojej krwi dla rządu kosztuje 1000000 zł. Jeśli ktoś z Was poprosi oddam darmo.

Sponsor | 2020-11-26 08:21:49 napisał(a):

Za te dwa dni wolne płaci Morawiecki ?

wilk | 2020-11-26 13:45:06 napisał(a):

Mam wielki szacunek dla wszystkich dawców ponieważ ich oddanie ratuje ludzkie życie.Natomiast dla osób pokroju Pinokia którzy lansują swoją osobę na krzywdzie innych odczuwam niesmak.Nie było od czasu Bieruta tak antypolskiego przywódcy jakim jest obecny Pinokio oraz jego nierząd wraz z rezydencją Belwederską.

Er 15 do powyzej | 2020-11-26 15:04:38 napisał(a):

Super

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie