„Prezesowanie ogródkom działkowym”. O kim te słowa?

11468.nsmed

Po raz pierwszy podczas obrad Rady Miejskiej i dyskusji nad raportem o stanie gminy, głos mogli zabrać mieszkańcy Starachowic. Uprzednio musieli dopełnić formalności zbierając m.in. 50 podpisów od starachowiczan. Zgłosiło się 6 osób, ostatecznie głos zabrało 4.

Jako pierwszy głos zabrał Konrad Rączka. Jego wypowiedź dotyczyła głównie sportu i piłki nożnej. Chciałby on, aby w Starachowicach została reaktywowana „liga szóstek”. Mówił także o finansowaniu klubów sportowych w kontekście klubu, w którym jest prezesem czyli FKS Łazy.

Następnie na mównicę wszedł Zbigniew Kroczek. Swoją wypowiedź rozpoczął od tego, że spada liczba mieszkańców Starachowic. W swoim wystąpieniu próbował dociec dlaczego tak się dzieje. Jako pierwszy powód opuszczania przez starachowiczan miasta podał wysokie koszty mieszkania. Jego zdaniem mieszkania w Starachowicach są najdroższe w województwie świętokrzyskim, a miasto nie zapewnia nic ludziom poza pracą. Zdaniem Zbigniewa Kroczka budowa w Starachowicach spalarni śmieci jest błędem, a miasto powinno iść w kierunku biomasy i gazu. Skrytykował on też próbę sprzedaży udziałów w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, nazywając to kompletnym nieporozumieniem. Błędem nazwał zatrudnienie Jerzego Miśkiewicza, jak powiedział nauczyciela W-F na stanowisku prezesa miejskich wodociągów. Mówił o posunięciach prezydenta takich jak: sprzedaż stadionu, mieszkania socjalne przy SP 11, budownictwie socjalnym. Zdaniem Kroczka powodem wyludniania się miasta jest m.in. brak państwowego żłobka. Starachowiczanin mówił także o miejskich inwestycjach. Posunięcia prezydenta Marka Materka nazwał „prezesowaniem ogródkom działkowym.” – Absurdem jest skwer wzdłuż wiaduktu. W godzinach od 13.00 do 17.00 tam jest korek i ogromne stężenie spalin. To nie jest szczęśliwa inwestycja, a nawet mógłbym ją nazwać sabotażem – powiedział Kroczek. Następnie wymienił kilka inwestycji realizowanych na terenie miasta, które jego zdaniem są zagrożeniem dla finansów miasta, bądź odbiegają od tego jak były przedstawiane na wizualizacjach. Kroczek mówił o miejskim targowisku i braku zadaszenia, Centrum Strzelectwa Sportowego, którego remont dla miasta generuje ogromne koszty. Zdaniem starachowiczanina na rewitalizację parku również może zabraknąć pieniędzy. W swojej wypowiedzi zastanawiał się też w jaki sposób miasto będzie chciało przeprowadzić termomodernizację budynków na Osiedlu Wzgórze, skoro kilkadziesiąt rodzin trzeba będzie wykwaterować na kilka miesięcy. Oberwało się też Spółdzielni Socjalnej „Starachowiczanka”. Zdaniem Kroczka prezydent Marek Materek za dużo pieniędzy wydaje na aktywność medialną.

Trzecią osobą, która zabrała głos była Joanna Matysek. Skupiła się ona głównie na polityce senioralnej gminy Starachowice oraz reaktywacji Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. 

- „Starachowice przyszłości” to nie tylko zadbane miasto, rewitalizacja poszczególnych obiektów i terenów zielonych, ale przede wszystkim właściwa opieka medyczna nad mieszkańcami gminy. Osób w wieku 65+ jest ponad 13 477 i to oni na co dzień wymagają odpowiednich konsultacji lekarskich. Polityka senioralna, która jest prowadzona w kilku centrach otacza opieką tylko 300 osób. A co z pozostałymi? Kto im zapewnia bez kolejek dostęp do lekarza, rehabilitacji. Konstytucja RP szczególnie pochyla się nad seniorami, ponieważ oni zasługują na godną starość i wysokiej klasy leczenie – powiedziała Joanna Matysek ze stowarzyszenia „EcoSerce” i dodała, że choroba nie ma barw politycznych.-  Apeluje o wnikliwe zajęcie się kwestią zdrowia – dodała. Jako pomysł poddała przejęcie przez miasto prowadzenia szpitala, co by w jej mniemaniu „uzdrowiło schorowaną układami politycznymi służbę zdrowia w Starachowicach”.

Honorowy Obywatel Starachowic Józef Kowalski zaczął swoją wypowiedź w nawiązaniu do czasów, kiedy prezydenta miasta Marka Materka nie było jeszcze na świecie. Było o fabryce zbrojeniowej, Fabryce Samochodów Ciężarowych i konsekwencji jej likwidacji. Następnie przeszedł do obecnego czasu. – Nie da się zauważyć istotnych kierunków dla rozwoju miasta – powiedział Kowalski. W jego mniemaniu obecnie miasto jest degradowane i ośmieszane. Panu Kowalskiemu nie podoba się fakt rozstawiania „STARów”, jako witaczy na rogatkach miasta. Jego zdaniem miasto powinno wybudować izbę pamięci, by ocalić dziedzictwo starachowiczan, gdzie byłyby gromadzone wszystkie materiały mające związek z FSC. Na koniec swojej wypowiedzi mówił o planach budowy tzw. spalarni śmieci w Starachowicach. Jest przeciwny tej inwestycji i jego zdaniem zwożenie odpadów do Starachowic nigdy nie będzie chlubą dla miasta.

Spośród 21 radnych, 5 osób było dzisiaj nieobecnych. Z tych, którzy brali udział w obradach i mogli wziąć udział w dyskusji nad raportem o stanie gminy, głos zabrał tylko radny SLD Sylwester Kwiecień. Były prezydent Starachowic w swojej wypowiedzi zarówno skrytykował działania prezydenta Marka Materka, jak i niektóre pochwalił. Sylwester Kwiecień zadał pytanie: „w Starachowicach jest praca, to dlaczego Starachowice wyludniają się?”. – Teza, że ludzie wyjeżdżają za pracą nie obroni się – mówił Kwiecień. W raporcie o stanie gminy radnemu brakło porównania danych dotyczących naszego miasta do miast o podobnych cechach charakterystycznych. Jego zdaniem wtedy byłby pełen obraz tego w jakiej sytuacji są Starachowice. – Kaczkomat, butelkomat, jaja 3D…. A może w innych miastach robią coś lepiej i mają coś czego my nie mamy? Mam wrażenie, że żyjemy w wirtualnej rzeczywistości. Przeglądając media społecznościowe sam się czasem gubię, co zostało zrobione a co jest tylko na papierze. Z przedstawionego raportu trudno wyczytać zadowolenie mieszkańców – mówił Kwiecień. Radny powiedział, że nie zgadza się niektórymi działaniami prezydenta Marka Materka. Dużym błędem nazwał „niszczenie” skarpy i „modernizowanie” jej części od strony ulicy Sadowej. Dalej było o koszeniu trawy w mieście, gospodarce odpadami, targowisku miejskim, noclegowni dla bezdomnych, braku dojazdu do miasta. Były prezydent pochwalił działania prezydenta Materka w kwestii remontów lokalnych ulic.

Do powyższych wypowiedzi odniósł się prezydent miasta Marek Materek. Jego wypowiedź do obejrzenia na VIDEO [kliknij]. Nagranie od 2 godziny, 24 minuty i 50 sekundy.

Następnie odbyło się głosowanie nad wotum zaufania dla prezydenta Marka Materka. 15 osób było za, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Wstrzymał się Sylwester Kwiecień. – Ja się wstrzymam od głosu. Po to, żeby zasugerować panu prezydentowi, aby słuchał też głosu mniejszości. Samorząd to przyszłość, a po latach będzie widać co zrobiliśmy źle, a co dobrze – powiedział Kwiecień. 

- Dziękuje w swoim imieniu i wszystkich pracowników – powiedział prezydent Marek Materek.

Dalej odbyła się cała procedura absolutoryjna. Była informacja na temat sprawozdania z wykonania budżetu miasta Starachowice 2018, opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej, stanowisko Komisji Rewizyjnej.

W trakcie głosowania nad absolutorium wszyscy radni byli za.

- Szanowni państwo radni, chciałbym państwu bardzo serdecznie podziękować, także w imieniu współpracowników i swoim i obiecuje, że dołożymy wszelkich starań, aby w przyszłym roku również jednomyślnie państwo mogli zagłosować z czystym sumieniem za udzieleniem absolutorium, a będziemy starali się każdego dnia wywiązywać ze swoich obowiązków tak, aby mieszkańcy Starachowic i państwo jako radni byli z naszej pracy zadowoleni. Dziękuje – powiedział po głosowaniu prezydent miasta Marek Materek. 

Jeszcze wieczorem, w mediach społecznościowych prezydent Marek Materek, tak podsumował dzisiejszą sesję Rady Miejskiej i dyskusję nad raportem o stanie gminy.

Dziś po raz pierwszy w historii podczas sesji Rady Miejskiej odbyła się debata nad raportem o stanie Gminy Starachowice.

To nowy instrument dający możliwość zaprezentowania najważniejszych danych dotyczących Miasta za rok poprzedni.

W dyskusji nad raportem mogli wziąć udział Mieszkańcy, którzy z odpowiednim wyprzedzeniem zgłosili chęć zabrania głosu a także radni Rady Miejskiej.

Głosy w dyskusji były praktycznie wyłącznie krytyką moich dotychczasowych działań na rzecz miasta.

Jedynym radnym, który wziął udział w dyskusji był były prezydent Sylwester Kwiecień, który prócz ok 20 minutowej krytyki znalazł kilka punktów, które przemawiają na plus, za co serdecznie dziękuję.

Wnioski: w wielu przypadkach nie umiemy doceniać tego co mamy. Nie potrafimy cieszyć się z sukcesów Miasta. Widzimy przede wszystkim to co złe zapominając o tym, że dzieje się także coś dobrego. Im więcej się robi tym oczekiwania są większe. Smutne to trochę. Taki mamy klimat.

Pozostaje wierzyć, że dobrych ludzi jest więcej.

***

Konrad Rączka

Zbigniew Kroczek

Joanna Matysek

Józef Kowalski

Sylwester Kwiecień

Marek Materek 

Sesja Rady Miejskiej 

Dodane: 24.06.19 | komentarze (43)

Komentarze użytkowników

Żenada | 2019-06-24 22:28:13 napisał(a):

Oczywiście Materek musiał pojechać po Kwietniu,bo jedyny Sylwek co się nie sprzedał. Boli Mareczku, oj booooliii :)

Anna | 2019-06-24 22:34:33 napisał(a):

A pan kroczek to zapomniał jak kupował budynek na 1-go maja, w którym było przedszkole? Teraz go ta nie ma, a firma pana jest! I wtedy pan się nie sprzeciwiał żeby przedszkole zostało, których i tak brakuje teraz w Starachowicach.

Do Anna | 2019-06-24 22:47:50 napisał(a):

Ciekawe czy dawniej były dzierżawy budynków po szkołach za psie pieniądze?

Troll znowu w akcji | 2019-06-25 06:46:23 napisał(a):

Panie Kwiecień proponuję aby Pańska żona kupiła artykuł w gazecie, w którym opowie jak się martwi o Pana zdrowie i serce po atakach internetowego trolla a tak serio, ktoś tu powinien zamiast do Sejmu, wrócić do gimnazium.

gość | 2019-06-25 07:06:02 napisał(a):

Pan Kroczek kupił,nie korzystał z koligacji politycznych.Gratulacje i dzięki za prawdę w wystąpieniu na sesji RM .

artur | 2019-06-25 07:10:44 napisał(a):

Rodzinka do Suchedniowa !

Alek | 2019-06-25 07:20:35 napisał(a):

Jak to jest i dlaczego papcio w wyborach do sejmiku otrzymał w Starachowicach 3234 głosy a tam gdzie mieszka od lat i działa w Suchedniowie 411 ? Dlaczego tak mało w rodzinnym mieście,co się stało ha ha ?

Gość 2 | 2019-06-25 07:21:37 napisał(a):

kwietniomania przypadek kliniczny

um | 2019-06-25 07:23:08 napisał(a):

Tak rodzinkę znają.

tk | 2019-06-25 07:24:10 napisał(a):

Skolonizowali Starachowice.

gość | 2019-06-25 07:25:38 napisał(a):

To może jesteśmy jak czarni i Indianie ?

tst | 2019-06-25 07:32:43 napisał(a):

Brawo Zbyszek,wreszcie ktoś z jajami przy tej totalnej mizerii radnych. Żadnych pytań do prezydenta przy raporcie o stanie gminy i absolutorium ?Żenada !!!Tak słabej RM nigdy nie było.Przypadkowi ludzie ?

do przedmówcy | 2019-06-25 07:49:47 napisał(a):

Zwykli klakierzy, zawdzięczjący swoje i rodzinki posadki w gminnych instytucjach, a ponadto cieniasy pod każdym względem.

DO ANNA | 2019-06-25 07:55:09 napisał(a):

Szanowna Pani /lub ktokolwiek się kryje pod tym pięknym imieniem /.W kwestii przypomnienia:
- budynek przedszkola przy ul.1 Maja Gmina próbowała sprzedać w w latach 2003-2004
- z braku chętnych podzielono nieruchomość na 3 części :jedną zagospodarowała SP nr1, drugą nabył prywatny inwestor, który wybudował 2 budynki mieszkalne .
Pozostałą część wraz ze zdemolowanym , głównie przez złomiarzy, budynkiem przedszkola nabyłem ja , w drodze bodajże VI przetargu ofertowego, gdzie jako jedyny zaproponowałem minimalną cenę narzucona przez gminę .
Stan obecny nieruchomości to kosztowna inwestycja kilkuletnia ,w trakcie której wybudowaliśmy nowy budynek garażowo-warsztatowy ,a istniejący zmodernizowaliśmy.Powodów do wstydu raczej nie mamy sądząc po opiniach innych .
Na koniec rada : proszę oceniać rzetelnie fakty i nie poddawać się zaślepieniu w imię " kultu jednostki ".
Ściskam rączki / nawet jeżeli są to te pulchniutkie / .

Janusz, Grażyna | 2019-06-25 07:55:16 napisał(a):

Zobaczcie kto daje pochwały na FB i średnia wieku :) Same Janusze, Grażyny, Basie, Stanisława, Elżbieta, Włodzimierz, Edek, Tadeusz itd.
Czytać ze zrozumieniem, imiona jak najbardziej ładnie brzmią.

Analityk | 2019-06-25 08:12:36 napisał(a):

"Wnioski: w wielu przypadkach nie umiemy doceniać tego co mamy. Nie potrafimy cieszyć się z sukcesów Miasta. Widzimy przede wszystkim to co złe zapominając o tym, że dzieje się także coś dobrego. Im więcej się robi tym oczekiwania są większe. Smutne to trochę. Taki mamy klimat.

Pozostaje wierzyć, że dobrych ludzi jest więcej."
I oto cały ON, najmadrzejszy, najlepiej wiedzący czego chcą mieszkańcy, wybraniec!!! Panie Prezydencie nie potrafimy cieszyc się z sukcesów Miasta, gdyż to są tylko Pana "sukcesy", niestety nie miasta, a to bardzo istotna różnica. Trudno cieszyć się z czegokolwiek, wg Pana wspaniałego, jeżeli podstawowe sprawy są pozostawione same sobie. Brak sprzątania, brak koszenia, brak dbaałości o to co już mamy poddaje w wątpliwość Pana dobrą wolę w zarzadzaniu miastem. Miasto jest jak gospodarstwo domowe, dobry gospodarz najpierw kupuje rodzinie chleb, a potem dopiero, jak wystarczy zabiera ją na zagraniczną wycieczkę. Pan niestety idzie na niedopuszczalne skróty, najpierw wycieczka, a na chleb niestety zabrakło. Dobrych, mądrych ludzi jest znaczna większkość i nie jest ich celem dyskredytowanie Pana za nic, ich celem jest prawdziwa troska o miasto i chęć przekonania władzy, że może nie tędy droga. Zadziwiające jest to, że Pana zastępcy siedzą cichutko jak mysz pod miotłą, mają zakaz wychylania się, czy nic do powiedzenia ? To samo dotyczy kierowników referatów, oni tam są, czy ich nie ma, bo nie wypowiadają się w żadnej sprawie. Jeden człowiek, zwłaszcza bez doświadczenia, nie jest w stanie wszystko ogarnąć, niechże się Pan choć trochę podzieli tą władzą.

do Janusz Grażyna | 2019-06-25 08:17:45 napisał(a):

Tam pieją z zachwytu głównie nie mieszkający w Starachowicach, a nawet w Polsce. Nikt, będący przy zdrowych zmysłach, poruszjący się na co dzień po naszym mieście nie mógłby powiedzieć, że jest pięknie, co raz piękniej z każdym dniem, gdyż z powodu haniebnych zaniedbań jest po prostu odrażająco.

Obiektywny | 2019-06-25 08:37:56 napisał(a):

Remonty dróg na duży plus i wygląd skwerów. Czekam na inwestycje poprawiające płynność ruchu w mieście. Wiadukt nad torami, nowa Moniuszki, dodatkowy pas na wiadukcie o obwodnicy nie mówiąc. Trzymam kciuki. Mniej wirtualnie więcej realnie.

Do analityk | 2019-06-25 08:39:36 napisał(a):

Podzielił się, z ojcem :) :) :)

ekolog | 2019-06-25 09:03:53 napisał(a):

Dziś o 17:00 po spotkaniu w SSM w sprawie spalarni, będzie możliwość złożenia swojego podpisu pod wnioskiem o referendum w/w sprawie.

do Obiektywny | 2019-06-25 09:08:03 napisał(a):

Remonty dróg i owszem potrzebne były, ale brak ścieżek rowerowych poddaje w wielką watpliwość ekologiczność władzy!!! A skwery, no cóż dba się tak naprawdę tylko o skwer przy fontannie na Armii Krajowej i o smą płytę Rynku w miarę, reszta jak w parku narodowym, sama natura rządzi!!!

Mieszkaniec | 2019-06-25 09:14:42 napisał(a):

Na każdym kroku widać marnotrawstwo pieniędzy na bzdurne inwestycje a na drobne pilnie potrzebne jak ścieżkę rowerową wschód - zachód od lat trudno się doprosić. Druga kadencja degrengolady a najgorsze, że radni całkowicie zaprzedani wstyd i hańba, Dlatego młodzi uciekają z zatkanego i zasyfiałego miasta. Mamy strefę i co z tego wynika gdzie są miejsca pracy, które by przyciągały ludzi jak COP przed wojną czy FSC po wojnie.

Obiektywny | 2019-06-25 10:02:04 napisał(a):

Ścieżki rowerowe by się przydały. Powinny połączyć lubiankę i staw. Gdzieś nawet wirtualnie to widziałem

gość | 2019-06-25 10:05:55 napisał(a):

Coś ten basenowy jak nie on.Coś się dzieje ?

gość | 2019-06-25 10:08:43 napisał(a):

Dobra uwaga o sprawie w trybie wyborczym i obecnych tam osobach ha ,dobre.

um | 2019-06-25 10:10:24 napisał(a):

No co,życie fb-publiczne i wybory parlamentarne.Smerf czeka na awans.

artur | 2019-06-25 10:12:01 napisał(a):

Rozumiem rolnik ?

Jejku! | 2019-06-25 10:49:10 napisał(a):

Ja słucham jęczenia tego ludziska, jakiz to ona sam w swoich oczach jest wspaniały a ludzie go krytykują to rzygać mi się chce. Nie będę go porównywać z... bo to byłaby ujma dla Niej ☺️. Co za mieczak. Chłopcze... no poprostu słabo ci to wszystko idzie. Słabo! Stąd ta krytyka! Weź się jakoś ogranij bo wstyd. Tak facet zachowuje się!!? Nie! Ktoś inny...!

Gość | 2019-06-25 10:53:02 napisał(a):

Coś nieszczególna mina na foto.Jakby coś było w rajtuzach?

Brawo | 2019-06-25 11:02:46 napisał(a):

dla tych co krytykują disco-polowo-jarmarczno-odpustowy styl "przyozdabiania" miasta, a w dodatku bez wcześniejszego i reguarnego sprzątania. Z tego mamy się cieszyć NAJMĄDRZEJSZY ??? Czemu drogi wyremontowałeś nie robiąc na nich ścieżek rowerowych, tak było prościej i więcej, jasne, uwielbiasz drogę na skróty. A dojazd do szpitala z chodnikiem między jezdnią a ścieżką to kompromitacja !!! Pasaż Staffa za ponad 2 mln to kolejna żenada, która już do jednej tragedii doprowadziła. Niby odpicowany, przez dwa tygodnie było jako tako, teraz pies z kulawą nogą się nie zainteresuje jakimś choćby najprostszym pozamiataniem. Tam gdzie był śmiertelny wypadek było też dużo piasku....A zejście do tunelu sobie obejrzyjcie, jaki tam "wzorowy porządek". W parku budowa bunkra, i jakiejś koszmarnej betonowej ściany, podobno beton jest passe... Nie tędy droga, nie masz pojęcia o zarządzaniu miastem!!!

skarbnik | 2019-06-25 11:07:23 napisał(a):

Za co my płacimy tym niby radnym bezradnym, ani me, ani be, ani kukuryku!!! Ale może nawet trochę was rozumiem, ktytykować nie wypada, jako, że to niby ta sama drużyna (dla przypomnienia, to był też kandydat PiS), a chwalić to jeszcze większy obciach i wstyd, przecież nikt nie jest ślepy i widzi w jakim stanie jest miasto!!!

a. | 2019-06-25 12:11:51 napisał(a):

Konstruktywna krytyka. Bez personalnych wycieczek, bez niechęci po prostu wskazano co jest nie tak. Tak trzymać. Czasem warto posłuchać starszych, bardziej doświadczonych życiowo, ponad podziałami dla dobra ogółu.

Krzys | 2019-06-25 14:25:59 napisał(a):

Hej buraki z fejsa Materka jak się wam krytyka nie podoba to można było przyjść i zabrać głos. Chwalić pod niebiosa. Ale jak się nie ma nic do powiedzenia, poza "obyma recami jestem za panem" to pozostaje tylko hejt. Prawda jest taka, że jesteście w większości idiotami, którzy nawet ortografii i poprawnej pisowni nie znają.

gość | 2019-06-25 17:22:44 napisał(a):

Co ze żniwami ?Non stop żniwa ha ha

okazało się | 2019-06-25 20:22:02 napisał(a):

Dziwna sprawa. Jak trzeba było iść na wybory i głosować na kogoś innego niż Materek to nie było mądrych. Teraz wychodzą z nor i podnoszą larum. Jak była okazja na sesji merytorycznie ocenić stan miasta to
pojawiło się czterech krytykantów bez żadnego ładu i składu. Jeden nawet miał pretensje o likwidację FSC więc chyba pomylił epoki. Pon Kroczek , który miał wykryć "przekręty" w doniesieniu do prokuratury nadal plecie w kółko te same bzdury.Jeżeli jest tak świetnym przedsiębiorcą to czemu siedzi w tym grajdole zamiast otworzyć się na świat?

nieobecni krytykanci | 2019-06-25 20:34:44 napisał(a):

Ludziom w tyłkach się poprzewracało.Nikt w tych wpisach nie chwali się co sam z własnej woli zrobił dla tego miasta a prawda jest taka , że większości ręce do tyłka przyrosły. Totalny brak inicjatywy co wykazały pustki na sali podczas dyskusji.Lepiej przecież napisać coś durnego w internecie drapiąc się po głupiej głowie niż przyjść i powiedzieć co się myśli .Nieobecni nie mają racji!!!

gość | 2019-06-25 20:36:06 napisał(a):

Pewnie kocha nasze miasto bo nie jest z Suchedniowa.

Wyborca | 2019-06-26 07:43:53 napisał(a):

Lepiej oceniajcie radnych i ich obecność na sesji aby nie wchodzić w konflikt z prezydentem po prostu nie przyszli by nie głosować przeciw absolutorium. Andrzejewski Paluch i wielu innych ocenimy przy wyborach wasze tchórzostwo

Do okazalo się | 2019-06-26 07:48:44 napisał(a):

Nie kojarzysz jak tam sprawa handlu głosami? Podobno prokuratura nie umorzyła, tylko nadal prowadzi śledztwo, prawda li to?

do gość | 2019-06-26 07:58:18 napisał(a):

Piszecie że będzie startował do sejmu to bzdura posłowie zarabiają mniej niż on ma teraz . Na listę wpiszą go na zająca dla zdobycia głosów. ZSL przerabiało to już "marszałek wybrany na posła nie przyjął mandatu - już nie pamiętacie?
To sprawdzone działanie tego ugrupowania.

Pracownica | 2019-06-26 10:09:21 napisał(a):

A jak tam nasza leśna miłość z UM już nie smigaja po krzakach? Chyba wstyd przed żona i mężem?

Do do gosc | 2019-06-26 10:50:54 napisał(a):

Jyz Biedroń poszedł do PE na zająca. Klitus bajdus, Materek jest tak samo wiarygodny. Jeżeli pojawi się na listach do Sejmu to ewidentnie będzie oznaczalo że kłamał w dzisiejszym oświadczeniu bo wiadomo że listy już się tworzą.

niestety | 2019-06-26 11:10:43 napisał(a):

Pan Kroczek ma rację. Mieszkania są tak drogie i tak stare, że strach brać na nie kredyt, bo 50-70 letnie bloki mogą nie dotrwać do końca spłaty kredytu. Brak perspektyw w tym mieście zniechęca młodych.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie