Prezydent Marek Materek: „Nie uprawiałbym polityki na zdrowiu pacjentów i polecam, żeby tego nie robić”

10947.nsmed

Starachowicki szpital otrzyma dofinansowanie na zakup wyposażenia dla oddziału kardiologii. Projekt złożony był jeszcze kiedy starostą była Danuta Krępa z PiS. W 2018 roku znalazł się jednak na liście rezerwowej. Teraz środki zostały przyznane, o czym informował poseł PiS Krzysztof Lipiec na konferencji prasowej. 

- Dobre decyzje zapadają dla Starachowic po wyborach samorządowych. Taka ważna decyzja została podjęta w Zarządzie Województwa Świętokrzyskiego. To jest dobry czas dla Starachowic i to co było kiedyś rzeczą niemożliwą dla Starachowic, okazuje się, że po zmianie władzy, są to rzeczy bardzo możliwe. W ubiegłej kadencji dobry program został odrzucony przez ówczesny Zarząd Województwa, dzisiaj okazało się, że ten program był dobrym programem i został przez nowy Zarząd Województwa Świętokrzyskiego uwzględniony – powiedział poseł PiS Krzysztof Lipiec.

- Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął decyzję o bardzo ważnym programie dla starachowickiego szpitala na dofinansowanie zakupów inwestycyjnych na oddział kardiologii. To jest kwota ponad 1 170 000 zł. (…) Całkowita zmiana filozofii podejścia władz samorządowych województwa do wydatkowania środków europejskich. To przyspieszenie, które nastąpiło dwa miesiące temu daje takie efekty. Ten program jeszcze poprzedni Zarząd Województwa z marszałkiem Jarubasem ocenił tak, że brakło mu jednego punktu, do tego by załapać się na listę dofinansowania. Pewnie to był przypadek, że załapały się tam tylko te szpitale, gdzie rządziło Polskie Stronnictwo Ludowe. (…) Obecny Zarząd Województwa, władze samorządowe patrzą szczególnie w zakresie potrzeb, a nie jakiś barw czy zapędów politycznych niektórych samorządowców. One są zawsze na dalekim planie – powiedział przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś. 

Andrzejowi Prusiowi w trakcie konferencji dziękowała radna Rady Powiatu Agnieszka Kuś. 

- Chciałam złożyć podziękowania, że projekt został pozytywnie rozpatrzony, że szpital starachowicki dostał dofinansowanie. I to, że powiat starachowicki jest bliski sercu [Andrzeja Prusia - przypis red.], że o niego dba. Dziękujemy serdecznie w imieniu radnych – powiedziała radna Agnieszka Kuś. 

Przyznanie środków starachowickiemu szpitalowi skomentował także prezydent miasta Marek Materek. 

- Dziękowałem członkom Zarządu Województwa Świętokrzyskiego w imieniu swoim, ale tak naprawdę w imieniu mieszkańców Starachowic i wszystkich tych, którzy będą pacjentami szpitala w Starachowicach w przyszłości. Nie uprawiałbym polityki na zdrowiu pacjentów i polecam, żeby tego nie robić, dlatego że dofinansowanie zostało przyznane przede wszystkim dlatego, że jeden z beneficjentów nie miał możliwości skorzystać z dofinansowania. W związku z tym nasz powiat to dofinansowanie uzyskał i nasz szpital będzie mógł z tych środków skorzystać, za co jesteśmy bardzo wdzięczni Zarządowi Województwa – powiedział prezydent Marek Materek. 

Dodane: 08.02.19 | komentarze (18)

Komentarze użytkowników

Gość | 2019-02-08 20:26:23 napisał(a):

*****weź się ogarnij. Ty na wszystkim uprawiasz propagandę, od matek i noworodków, po brudne cmentarze poprzednich zarządców. Na sikorkach, pieskach,kotkach, cytatach innych ludzi, na cudzych pomysłach. Na klamstwach, szkalowaniu ludzi. Na nepotyzmie i kolesiostwie.

wkurzony | 2019-02-08 20:36:17 napisał(a):

Trzeba było też nie uprawiać polityki jak walczyliśmy o PAKS. Wtedy się nic nie odzywało, bo PSL-owi tak pasowało. Czemu te Starachowice tak zawsze mają przerąbane, 5 lat, ciężko będzie wytrzymać.

um | 2019-02-08 20:49:00 napisał(a):

SANDOMIERZ GÓRĄ.

Do um | 2019-02-08 20:51:50 napisał(a):

Dam na mszę żeby w końcu przyjechał do nas Ojciec Mateusz i zrobił porządek.

Wyborca | 2019-02-08 21:06:17 napisał(a):

Prezydent poleca,aby na zdrowiu pacjentów nie uprawiać polityki,a ja Mu polecam by na mieszkańcach nie uprawiał eksperymentów.Ach kocham Sandomierz.

Mieszkaniec | 2019-02-08 21:07:59 napisał(a):

Dopiero tatuś uprawiał politykę na zdrowiu swoim i Pana M. Żalił się jak to opozycja negatywnie działa na ich zdrowie. Młody M gubi się w tym wszystkim. Jakie to jest żałosne. Zaczynam nienawidziec tego miasta.

Mieszkaniec | 2019-02-08 21:11:49 napisał(a):

Spokojnie...wybierz się do Sandomierza...odetchnij...

Barbara | 2019-02-08 21:14:09 napisał(a):

"(...) dofinansowanie zostało przyznane przede wszystkim dlatego, że jeden z beneficjentów nie miał możliwości skorzystać z dofinansowania. W związku z tym nasz powiat to dofinansowanie uzyskał i nasz szpital będzie mógł z tych środków skorzystać, za co jesteśmy bardzo wdzięczni Zarządowi Województwa – powiedział prezydent Marek Materek".
To znaczy, że za rządów PSL podjęto złą decyzję i przyznano pieniądze instytucji, która nie była w stanie ich spożytkować. A dziś nie tylko Starachowice czekały na te środki. Ale właśnie starachowicki szpital je otrzymał!!!! Za co bardzo dziękuję Panu przewodniczącemu i zarządowi województwa!!!

Nepotyzm | 2019-02-08 21:17:48 napisał(a):

Zalecenia tego pana tyle znaczą co zeszłoroczna zima. Autorytet się znalazł ha ha ha. Na fb kasuje komentarze i filmik z przed pierwszej kadencji w którym mówił ze nie będzie nepotyzmu kolesiostwa a konkursy będą transparentne. I teraz ma prawo dawać komuś jakies rady. Sam mówi ze rozdawał karty i proponowal pis stanowiska w zarządzie i wicestarosty a jednoczenie zapiera się ze nie miał wpływu na to ze ojciec jest w zarządzie.

do mieszkaniec | 2019-02-08 21:19:18 napisał(a):

Dlaczego Sandomierz nie Suchedniow?

Mistrz populizmu | 2019-02-08 21:20:20 napisał(a):

Całe miasto z Was się śmieje!...Materki!...populiści i czarodzieje!!!!ha...ha...

Zebek | 2019-02-08 21:22:13 napisał(a):

Czyli szpital ze Starachowic nie dostał dofinansowania jak marszałkiem był Jarubas

do mieszkaniec | 2019-02-08 21:22:50 napisał(a):

Dlatego Sandomierz,bo jest piękny.A Suchedniów to Kaszanów, a tam nikt nie jeździ.

Barbara | 2019-02-08 21:37:24 napisał(a):

Tak, właśnie tak. Starachowicki szpital nie dostał dofinansowania, kiedy Jarubas był marszałkiem!!!

Beti | 2019-02-08 21:56:12 napisał(a):

To prawda...ten człowiek Jarubas rozpoczął polityczną grę na szkodę miasta jak jeszcze był marszałkiem.Materek to kontynuuje i dalej będzie pogrążał miasto a nie rozwijał.Ważne żeby kasa się zgadzała w rodzinie.I przepraszam bardzo,ale nie przekonuje mnie argument prezydenta,który mówi o wysokim poparciu publicznym dla Jego Taty.Marian Mróz też miał duże poparcie i co???

Piotr | 2019-02-10 08:03:31 napisał(a):

Projekt był pisany jak dyr. szpitala był świetny kardiolog Pan Grzegorz Fitas , który został wyrzucony przez Krępową pisało go dwóch pracowników szpitala . Piszecie o PAKS a gdzie reumatologia gdzie specjaliści.Panie Babicki zwolnij Pan pielęgniarkę miej Pan odwagę przeciwstawić się lokalnemu PiS

Aa | 2019-02-10 15:00:22 napisał(a):

A kim jest Pan Babicki nie znam człowieka . Za pieniądze na szpital powiatowy dziękował Pan Marek Materek. Ha ha ha

Radny | 2019-02-10 17:28:32 napisał(a):

Ciekawe co jutro napisze tatuś "figuranta" w swojej poczytnej gazecie?
Jak synek działa na rzecz powiatu!!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie