Prezydent Marek Materek: „Pokażmy, że dobro najmłodszych pokoleń starachowiczan jest dla nas najważniejsze”

13634.nsmed

Gmina Starachowice wraca do projektu tzw. EKO szkoły. Projektu, do którego nie wszyscy podeszli w przychylny sposób. W rozmowach będzie pomagał mediator. 

- Jesteśmy na etapie tworzenia programu rozwoju lokalnego i programu rozwoju instytucjonalnego dla gminy Starachowice w ramach „funduszy norweskich”. Zrobiliśmy dokładne badania dotyczące tego, ile dzieci w naszych szkołach jest w tej chwili i ile będzie w kolejnych latach - na podstawie ilości urodzeń z tych danych, które już mamy. Wiemy, że w najbliższych kilku latach najbardziej wyludniającymi się osiedlami, osiedlami, w których najmniej pójdzie dzieci do szkół są osiedla, na których działają Szkoły Podstawowe nr  11, 12, 10 i 9 - powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent miasta Marek Materek. 

Powiedział o tym, by przypomnieć gminny projekty dotyczący „EKO szkoły”. 

Przypomnijmy, że władze miasta chciałyby pozyskać pieniądze z tzw. „funduszy norweskich” i zainwestować je w kompleks budynków szkolnych przy ulicy Leśnej. Wiązałoby się to z przeniesieniem Szkoły Podstawowej nr 12 do budynku po gimnazjum nr 3 przy ulicy Leśnej. Nie wszyscy są jednak temu projektowi przychylni. 

- Po tym, gdy opublikowałem informację, że w związku ze sprzeciwem części zainteresowanych będziemy musieli od tego programu odstąpić, zgłosiło się do mnie mnóstwo nauczycieli, rodziców, a także młodzieży z terenu miasta oraz radni Rady Miejskiej. Osoby te uważały, że powinniśmy ten projekt ze wszech miar realizować. Stąd decyzja o tym, żeby powrócić do rozmów. Przy pomocy mediatora, chcemy doprowadzić do porozumienia pomiędzy społecznościami Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 12, młodzieżą, dziećmi, ale przede wszystkim gronami pedagogicznymi  i samymi rodzicami, tak abyśmy wspólnymi siłami i w zgodzie mogli stworzyć projekt, z którego wszyscy w Starachowicach w kolejnych latach będziemy dumni - powiedział prezydent Marek Materek i dodał, że gmina będzie chciała pozyskać z funduszy norweskich środki w wysokości około 40 milionów złotych. 

Viva UbezpieczeniaReklama

Prezydent apeluje 

- Gorący mój apel. Dajmy sobie szansę. Stwórzmy szkołę na miarę XXI wieku. Pokażmy, że dobro najmłodszych pokoleń starachowiczan jest dla nas najważniejsze. Mamy szansę, na to, żeby wygrać te środki. Mamy szansę na to, żeby stworzyć ten projekt. Możemy to zrobić tylko i wyłącznie działając razem i w porozumieniu - dodał włodarz miasta. 

Jaki los czekałby nieruchomość po Szkole Podstawowej nr 12?

Prezydent odpowiadając na to pytanie, podał za przykład budynek po gimnazjum przy ulicy Kieleckiej, który gmina wystawiła na sprzedaż, a którym nikt nie interesuje się w przetargach. 

Więcej o projekcie EKO szkoły, tutaj [kliknij] 

Zobacz NAGRANIE z konferencji [kliknij] 

Dodane: 24.09.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

Cobretti | 2020-09-24 11:07:22 napisał(a):

Panie Materku ,mamy już dzięki panu miasto i powiat XXI wieku, już nas pan ze starostą Babickim i zarządem uraczył tym co się dzieje w mieście i powiecie ,to może na razie wystarczy.....Niech już dalej pan nas nie uszczęśliwia, może wystarczy...

Gość | 2020-09-24 11:23:40 napisał(a):

Hahahaha juz mamy eko tereny, na Bugaju, przy oczyszczalni, na MZK, hahahaha bez funduszy z zewnatrz

Gość | 2020-09-24 11:25:20 napisał(a):

A dziś będę jechał wiaduktem co go razem materek z babickim na Dolnych wybudowali. Naprawdę, jak coś powiedzą to extra.

gość | 2020-09-24 11:34:20 napisał(a):

Ile razy mozna opowiadać brednie i szafowac losem dzieci.Robienie dużych kompleksów szkolnych nigdzie na świecie nie przyniosło efektów a wręcz przeciwnie spowodowało zjawisko anonimowość dzieci.Przepełnione szkoły jak fabryki z taśmami produkcyjnymi przemielą wszystko-Gdzie tu jakość nauczania,troska o indywidualny rozwój dziecka. Starachowice się wyludniają bo brak tu perspektyw na rozwój,brak żłobków przedszkoli. Wielokrotnie prezydent powtarzał różne obietnice o ogromnych środkach na rewitalizacje,budowę bloków pod wynajem i tym podobne.Mija prawie siedem lat tych obietnic i zaklinania rzeczywistości a efektów nie widać bo to co było obiecane nijak się ma do rzeczywistości.Szanowny panie jest pan bardzo złym gospodarzem naszego miasta a wszystko co pan robi zalatuje tandetą , kiczem jak wspólna kuchnia dla szkół i inne pana pomysły. Więc zostaw człowieku szkoły w spokoju .

Cobretti | 2020-09-24 11:35:09 napisał(a):

Ciągle widzę te nie wybudowane przez prawie 6 lat miejskie inwestycje o których tylko słyszę i oglądam wizualizacje. O tym co zrobili w powiecie od kształtu osobowego zarządu poczynając aż stanu dzisiejszej powiatowej beznadziei nie warto się wypowiadać bo nie ma o czym. Trudno w tej sytuacji coś pochwalić albo krytykować, bo nie ma co. Sesje to takie bardzo słabe forum dyskusyjne o niczym. A takim sukcesem miało być rządzenie jednej grupy w mieście i powiecie. Teraz już wiemy jakim ,nigdy więcej mieszkańcy nie będą tak naiwni.

wilk | 2020-09-24 11:43:49 napisał(a):

Pan M.Materek jaśnie panujący zapomniał dodać informacje o wkładzie finansowym własnym-miasta Starachowice które to miasto musi zaciągnąć kredyt i powiększyć spirale zadłużenia

Cobretti | 2020-09-24 11:50:36 napisał(a):

Co tam dla niego 36 mln PLN kredytu to pestka, on patrzy w przyszłość, kiedyś go i tak tu nie będzie, więc czym się przejmować ?A radni niech dalej tylko podnoszą ręce, bo niektórych jeszcze na sesji nawet nie słyszałem, nie wiem nawet jaki mają tembr głosu... I to oni nas reprezentują ha

Gość | 2020-09-24 12:53:52 napisał(a):

Ale co tam dla materka i radnych wziac kolejny kredycik? Mieszkańcy spłaca. Podniesie znowu podatki i już. To taka Kosmiczna Ekonomia.

Ja | 2020-09-24 14:11:25 napisał(a):

Dlaczego pan prezydent traktuje te pieniądze jak swoje Jeszcze ich nie ma i nie wiadomo czy będą bo to wybór 19 projektów z 54 zakwalifikowanych a już wielkie halo i owacje . A druga sprawa że trzeba podtrzymywać obietnic a te na początku były zupełnie inne i dobrze powinien o tym wiedzieć i pan Materek i pani Nasternak smutne że szczerość i prawda to taki problem

Cobretti | 2020-09-24 15:17:44 napisał(a):

Bo ich technika polega na tym ,żeby dużo mówić a mało robić. Na FB szczęśliwi jakby im ktoś w kieszeń narobił, ,na tym forum trochę pogadają, pogadają i tyle. Radni bezradni i tak klepną wszystko. Tzw. opozycja ,bo de facto nie istnieje, nie powie nic ,poseł i tak obejrzy Strzelnicę, urzędnicy przestraszeni opowiadają ale w domach przy rosole i rodzinie ,przyjaciele, dalsi i bliżsi znajomi królika maja się świetnie. Interes się super kręci, taki ten XXI wiek w Starachowicach... ha

arti | 2020-09-24 19:42:12 napisał(a):

Prezydent Marek Materek: „Pokażmy, że dobro najmłodszych pokoleń starachowiczan jest dla nas najważniejsze”
czy ja czegoś nie rozumiem tytuł aż korci by przeczytać artykuł ale ale ale jest pewien problem to w tytule kłamstwo czy to nie pan zamierza dzieciom na górnej w przedszkolu zabrać plac zabaw? by wybudować im pod nosem blok? masz pan tyle miejsca że może postąp waść raz tak jak informujesz !!!!!!!!!!! inaczej po premierze będziesz miał ksywkę gdybyś nie wiedział podpowiem on ma PINOKIO

AntyMM | 2020-09-24 22:57:11 napisał(a):

Budujemy nowe bloki w wyludniającym się mieście???Po co??? Te bzdety o ogrodach japońskich i basenach retencyjnych na terenie szkoły podstawowej, gdzie brak kasy na zwykłe potrzeby. Gmina tnie etaty nauczycielskie na świetlicach szkolnych i zajęciach rewalidacyjnych, a tu rozmach po horyzont.

Do antyMM | 2020-09-25 06:22:02 napisał(a):

Po to, zeby Halina z Pcimia Dolnego łyknęła kit i pisała na fb jakie cudo nam się trafiło.

Czy | 2020-09-25 07:18:32 napisał(a):

Czy ten * w ogule wie o czym mówi o tych zielonych dachach i ścianach i innych bzdetach ekologicznych toż to przecież kolejne marnowanie pieniędzy przy zaniedbanym do absurdów mieście. Jaki to ma wpływać na poziom nauki i warunki. Przy STK-u rosły piękne bluszcze i je wycięto na rzekomą wilgoć. Nasuwa się pytanie czy zagrzybione sufity i ściany w EKO szkole poprawią warunki nauczania i trzeba będzie wyrzucić miliony na odwracanie tych EKO pomysłów. W mieście nagminnie niszczy się zileń i drzewostan i jakoś go nie obchodzi EKO logia. Czy ten człowiek kompletnie oszalał?

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie