W gabinecie prezydenta miasta odbyła się dziś konferencja prasowa, podczas której Marek Materek uhonorował lokalnych sportowców za ich osiągnięcia w minionym roku. Spotkanie było okazją do wręczenia stypendiów sportowych oraz nagród Miasta Starachowice zawodnikom reprezentującym miasto na arenie regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.
– Dzisiejsze spotkanie jest dla nas wyjątkową okazją do uhonorowania znakomitych sportowców związanych z naszym miastem – mówił prezydent. – Każdy medal, każdy tytuł i każde zwycięstwo to nie tylko osobisty sukces zawodnika, ale również powód do dumy dla wszystkich mieszkańców Starachowic.
Prezydent podkreślił, że sukcesy sportowców są najlepszą promocją miasta i dowodem na to, że systematyczna praca, determinacja oraz wsparcie trenerów i rodzin przynoszą wymierne efekty. – Jesteśmy z Was bardzo dumni. Chcemy nie tylko gratulować, ale także realnie wspierać Was w dalszym rozwoju – zaznaczył.
Stypendia i nagrody zostały przyznane za wyniki osiągnięte w ubiegłym roku. Wyróżnieni zawodnicy reprezentują różne dyscypliny sportowe, a ich sukcesy obejmują zarówno starty w mistrzostwach wojewódzkich, jak i zawody rangi krajowej oraz międzynarodowej.
Wręczenie nagród było symbolicznym podziękowaniem za wysiłek i godne reprezentowanie miasta. Jak podkreślono podczas konferencji, samorząd konsekwentnie wspiera rozwój sportu w Starachowicach, dostrzegając jego rolę w budowaniu pozytywnego wizerunku miasta oraz integracji lokalnej społeczności.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!
Stypendia sportowe Prezydenta Miasta Starachowice dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2025r.
Zgodnie z procedurą postępowania określoną w Uchwale Rady Miejskiej w Starachowicach przyznano następujące stypendia:
1. Julia Seweryn – zawodniczka Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin Senshi
- III miejsce w kategorii kumite kobiet do 55 kg na Mistrzostwach Świata Seniorów – 13-14.12.2025r. w Rijadzie ( Arabia Saudyjska).
- III miejsce w kategorii kumite kobiet do 55 kg na Mistrzostwach Europy Seniorów – 26-27.09.2025r. w Debreczynie ( Węgry) .
Stypendium sportowe w wysokości 1000,00 złotych brutto miesięcznie na okres od stycznia do czerwca 2026 roku (łączna kwota: 6.000,00 zł brutto).
2. Tatiana Pluta – zawodniczka niezrzeszona w klubie sportowym.
II miejsce w Mistrzostwach Polski w boksie w kategorii do 48 kg na XXV Mistrzostwach Polski Seniorek, Gdańsk 08-12 .12. 2025r.
Stypendium sportowe w wysokości 800,00 złotych brutto miesięcznie na okres od stycznia do czerwca 2026 roku (łączna kwota: 4.800,00 zł brutto).
3. Miłosz Styk – zawodnik Klubu Sportowego Dragon Starachowice
- II miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Kicxboxingu, formuła Full Contact, waga do 63,5kg, Kalisz 08-09. 11.2025r.
Stypendium sportowe w wysokości 800,00 złotych brutto miesięcznie na okres od stycznia do czerwca 2026 roku (łączna kwota: 4.800,00 zł brutto).
4. Daria Kułaga – zawodniczka Klubu Sportowego Dragon Starachowice
- III miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych WAKO w Kicxboxingu, formuła K1 Rules, waga do 44 kg, waga 44 kg, Lido di Jesolo (Włochy) 12-21.09.2025r.
Stypendium sportowe w wysokości 1000,00 złotych brutto miesięcznie na okres od stycznia do czerwca 2026 roku (łączna kwota: 6.000,00 zł brutto).
5. Anna Kaczmarzyk – zawodniczka Klubu Sportowego Akro Star Starachowice
- II miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Skokach na Trampolinie, Skokach na Ścieżce oraz Podwójnej Mini Trampolinie, 17-19.10. 2025 w Zielonej Górze,
Stypendium sportowe w wysokości 800,00 złotych brutto miesięcznie na okres od stycznia do czerwca 2026 roku (łączna kwota: 4.800,00 zł brutto).
6. Joanna Piętak – zawodniczka Klubu Sportowego Akro Star Starachowice
- I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Skokach na Trampolinie, Skokach na Ścieżce oraz Podwójnej Mini Trampolinie , 17-19.10. 2025 w Zielonej Górze,
Stypendium sportowe w wysokości 800,00 złotych brutto miesięcznie na okres od stycznia do czerwca 2026 roku (łączna kwota: 4.800,00 zł brutto).
7. Franciszek Kępa – zawodnik Klubu Sportowego Świt Starachowice
- II miejsce – Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, 03-07.09. 2025 Wrocław, konkurencja pistolet pneumatyczny mix
Stypendium sportowe w wysokości 800,00 złotych brutto miesięcznie na okres od stycznia do czerwca 2026 roku (łączna kwota: 4.800,00 zł brutto).
8. Agata Nowak – zawodniczka Klubu Sportowego Świt Starachowice
- I miejsce – Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, 03-07.09. 2025 Wrocław, konkurencja pistolet sportowy30+30, 25m.
- II miejsce – Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, 03-07.09. 2025 Wrocław, konkurencja pistolet pneumatyczny mix.
Stypendium sportowe w wysokości 800,00 złotych brutto miesięcznie na okres od stycznia do czerwca 2026 roku (łączna kwota: 4.800,00 zł brutto).
Nagrody i wyróżnienia Prezydenta Miasta Starachowice za wyniki sportowe osiągnięte w 2025roku.
Jarosław Olech – zawodnik Klubu Sportowego Sportów Siłowych i Kulturystyki „Wiking”
– I miejsce i złoty medal na Mistrzostwach Świata Seniorów w Trójboju Siłowym w kategorii do74 kg (12.11.2025r. Cluj Napoca - Rumunia)
Nagroda w wysokości 17 000.00 zł brutto
Przemysław Szymanowski – zawodnik Klubu Sportowego Szymanowski Triatlon Team
– I miejsce w Mistrzostwach Europy w triatlonie na dystansie olimpijskim w kat M35, Istambuł ( Turcja) 31.08.2025r.
– II miejsce w Mistrzostwach Świata w triatlonie na dystansie olimpijskim w kat. 35M, Wollongong ( Australia) 16.10.2025r.
– II miejsce w Mistrzostwach Świata w triatlonie na dystansie sprinterskim w kat. 35M, Wollongong (Australia) 17.10.2025r.
Nagroda w wysokości 8 000.00 zł brutto
Dodane: 17.02.26 | Odsłony: 1601rewsd | 2026-02-17 14:35:34 napisał(a):
Pozycja 5 oraz 6 - te zawodniczki nie mieszkają w Starachowicach- jedna w Mircu, druga w Mirowie obok Wierzbicy. Klub, w którym ćwiczą ma siedzibę w Wąchocku. Czemu mieszkańcy Starachowic składają się na ich stypendium?
rewsd | 2026-02-17 14:37:48 napisał(a):
W Starachowicach mają jedynie sale, w których ćwiczą.
trolololo | 2026-02-17 15:17:48 napisał(a):
W starachowickim magistracie odbyło się najważniejsze wydarzenie sportowe tego roku. Nie, nie zawody. Odbyła się Sesja Zdjęciowa Prezydenta z Tłem. Tłem, dla niepoznaki, byli wybitni lokalni sportowcy.
Szczególne gratulacje należą się Panu Jarosławowi Olechowi. Ten wybitny sportowiec otrzymał nagrodę w wysokości 17 000 zł. Złośliwi powiedzą, że to dlatego, iż jest radnym z komitetu Marka Materka. Ale my wiemy, że to czysty przypadek! To, że Pan Jarosław dźwiga ciężary w radzie ramię w ramię z Prezydentem, nie ma tu absolutnie żadnego znaczenia.
Dla porównania, pan Przemysław Szymanowski, który przywiózł medale z Mistrzostw Europy w Turcji i Mistrzostw Świata w Australii (czyli z drugiego końca globu), dostał skromne 8 000 zł. Widać bilety lotnicze do Australii są tańsze niż paliwo do Rumunii, albo triathlon jest po prostu mniej "polityczny" niż trójbój. Panie Przemysławie, rada na przyszłość: zamiast biegać i pływać, trzeba było startować w wyborach z "jedynie słusznej" listy. Opłaca się bardziej.
Młodzież otrzymała stypendia po 800-1000 zł miesięcznie
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym formy, a Prezydentowi kolejnych udanych ujęć na Facebooka!
Domin | 2026-02-17 16:28:42 napisał(a):
Za co Olech niby dostał tyle nagrody?
Marek | 2026-02-17 21:14:14 napisał(a):
Za milczenie.
Jonas | 2026-02-18 18:12:59 napisał(a):
Materek to dobry Pan, daje po 800 zł stypendium, ale tylko na pół roku. Zamiast docenić trud młodych i dać więcej, to woli zasponsorować Olecha,
który jest w komitecie o nazwie Materek, no to dostał 17 tys.
Sam Materek też został wyróżniony przez samego siebie - przyznał sobie "dzierżawę" SKODY ZA 150 TYS, kosztem młodego człowieka, który mógłby pracować na etacie kierowcy w UM, i zarobić na rodzinę, ale Materek się nie godzi, bo "oszczędza", ale jak zwykle nie na sobie.
Olech jest wielokrotnym mistrzem świata, ale w niszowej konkurencji,
i być może niedługo pobije osiągnięcia Józka Mazura, który był 30 razy mistrzem świata w cymbergaju. Tyle, że ani Józek, ani Olech nie będą tak
sławni i znani, jak Bartosz Zmarźlik, który zdobył mistrzostwo świata "tylko" 6 razy.
Do powyżej | 2026-02-18 18:34:30 napisał(a):
Ale o co chodzi, że Bartosz Zmarzlik nie dostał stypendium od Materka czy jak?
Do do powyżej | 2026-02-18 18:39:32 napisał(a):
Niestety, nie o to chodzi. Poszukaj kogoś rozgarniętego, to ci może wytłumaczy, jaki jest sens.
do Jonas | 2026-02-18 21:42:57 napisał(a):
Co do kierowcy to musiałby go też zakwaterować w Orzechówce, gdzie podobno codziennie jeździ, oczywiście służbowo.
lens | 2026-02-19 09:12:35 napisał(a):
Stypendium dla Olecha jest do zrozumienia. Kwestia jego wysokości- nieproporcjonalna do reszty. To tyle.
Zupełnie niewytłumaczalne jest dawanie stypendiów z podatków starachowiczan dla ludzi, którzy tu nawet nie odprowadzają podatków. Te dziewczynki biorą stypendia w gminie Mirzec i w w gminie Wierzbica, więc dostają je podwójnie,. Czy to sprawiedliwe? Nie bardzo.
Do powyżej | 2026-02-19 10:05:12 napisał(a):
Olech nie dostał stypendium a nagrodę, bo dużo osiągnął w swojej dziedzinie.
roki | 2026-02-19 10:42:30 napisał(a):
a co ten olech osiągnął? jak dla mnie wielkie nic. jeśli wybrał taką sobie a nie inną dyscyplinę to powinien sam sobie finansować starty we wszelkich zawodach i tyle, a nie jakieś nagrody kij wie za co
system sms zadziałał jak ludzie zaczęli...
szok wiedzieli tylko pracownicy urzędu i od...
ta sytuacja pokazała poziom zarządzania...
tym bardziej że w tej galerjjji nic nie ma
.naiwnych mieszkańców. tu nikt nie przejmuje...
Basia | 2026-02-17 14:08:57 napisał(a):
Skąd takie rozbieżności w kategorii nagrody i wyróżnienia 17 tys. i 8 tys.?