Prezydent Materek mówi, że 13 października możemy zmieniać otaczającą nas rzeczywistość. I ma nadzieję, że na lepsze [VIDEO, ZDJĘCIA]

11683.nsmed

Samorządowcy wzięli urlop, aby wspólnie na konferencji prasowej poprzeć kandydata na posła Jerzego Materka. Spotkanie z dziennikarzami odbyło się dzisiaj na grobli w Starachowicach. 

Udział wzięli: prezydent Marek Materek, starosta starachowicki Piotr Babicki, burmistrz miasta i gminy Wąchock Jarosław Samela, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Piotr Dasios, sekretarz gminy Pawłów Krzysztof Charemski, były przewodniczący Rady Powiatu starachowickiego Tomasz Margula, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu starachowickiego Izabela Wrona, zastępca prezydenta miasta ds. społecznych Aneta Nasternak, zastępca prezydenta miasta ds. gospodarczych Ewa Skiba, prezes ZNP Starachowice Mariola Gałka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Różycki. Ponadto kandydatka niezależna do Senatu starosta ostrowiecki Marzena Dębniak. 

- Kandyduję w wyborach do Sejmu RP by walczyć o rozwój województwa świętokrzyskiego. Nie możemy pozwolić by nasz region był marginalizowany. By spływało do niego zdecydowanie mniej funduszy centralnych od innych regionów tzw. ściany wschodniej. Będę zabiegał o sprawy ważne dla mieszkańców świętokrzyskiego. Chcę być łącznikiem pomiędzy samorządami lokalnymi a instytucjami centralnymi. Zamierzam także doprowadzić do jeszcze lepszej i ściślejszej współpracy pomiędzy samorządami lokalnymi. Trzy filary mojego programu, który będę prezentował sukcesywnie przez najbliższe dwa miesiące to zdrowie, ekologia i poprawa dostępności komunikacyjnej regionu. Dziękuję samorządowcom Ziemi Świętokrzyskiej za wsparcie mojej kandydatury. Obiecuję, że nie zawiodę pokładanych we mnie nadziei i zrobię wszystko co w mojej mocy by nasz region jak najlepiej się rozwijał. Proszę Mieszkańców Świętokrzyskiego o głos 13 października - mówił Jerzy Materek.

- Z Jerzym Materkiem współpracuję na co dzień w Zarządzie Powiatu starachowickiego. Bardzo sobie tę współpracę cenię. Cenię sobie profesjonalizm oraz otwartość i gotowość do działania pana Jerzego. Dziś Jerzego – kandydata do Sejmu. Kandydata obywatelskiego, niezależnego, bezpartyjnego. To bardzo ważne cechy, dlatego namawiam państwa, aby oddać swój głos na Jerzego Materka. Ja tak uczynię. Myślę, że to jest bardzo dobry wybór dla województwa świętokrzyskiego i dla mieszkańców naszego powiatu – powiedział starosta Piotr Babicki.

Burmistrz Wąchocka Jarosław Samela wiele miejsca w swej wypowiedzi poświęcił infrastrukturze drogowej, drodze krajowej nr 42, obwodnicom. – Lobby samorządowe jest niewątpliwie w Sejmie bardzo, bardzo potrzebne. Mało posłów do tej pory reprezentowało grupy samorządowe. Z przyjemnością, w ramach Koalicji Obywatelskiej wspieram Jerzego Materka i panią starostę powiatu ostrowieckiego, jako przedstawicieli samorządów. (…) Wiele tematów, które od lat się ciągną, czyli niezrealizowanych przez ostatnie cztery lata czy jeszcze wcześniejsze, wreszcie będzie można zrealizować. Mam na myśli m.in. DK42, obwodnicę Wąchocka, obwodnicę Starachowic. Mam nadzieję, że wreszcie jakiś poseł z tej północnej części województwa, dalej będzie te prace, które zostały rozpoczęte 4 lata temu, kontynuował – powiedział Jarosław Samela. 

Spotkanie podsumował prezydent Marek Materek. – Zachęcam wszystkich mieszkańców z województwa świętokrzyskiego, w szczególności powiatu starachowickiego do tego, aby wzięli udział w wyborach 13 października. Wybory są świętem demokracji. Kto nie bierze w nich udziału, nie ma ta naprawdę prawa do tego, żeby później narzekać na to, co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu. Niezwykle ważną rolę w naszym życiu odgrywają nasi przedstawiciele w polskim parlamencie. Chcemy, jako samorządowcy mieć swoich przedstawicieli, którzy będą reprezentowali interesy naszego województwa, ale także mieszkańców naszych gmin. Taki kandydatami obywatelskimi, niezależnymi, samorządowymi - są Jerzy Materek oraz Marzena Dębniak. Serdecznie zachęcamy państwa, by brać udział w wyborach i 13 października zmieniać otaczającą nas rzeczywistość, mam nadzieję na lepsze – powiedział prezydent Marek Materek.

Nagranie z konferencji [kliknij] 

Dodane: 22.08.19 | komentarze (67)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Nieporozumienie | 2019-08-22 13:41:32 napisał(a):

Przecież ten chłop to nie porozumienie. Popytajcie pracowników w starostwie jak zna się na rzeczy...

czytelnik | 2019-08-22 13:55:34 napisał(a):

Niesmaczne ale co kto lubi.

Bezpartyjna rodzina pompujaca PO | 2019-08-22 13:56:47 napisał(a):

"Około połowy jego członków to osoby mieszkające poza powiatem starachowickim, w innych powiatach województwa świętokrzyskiego, a nawet w Piasecznie k. Warszawy. Jest też czworo Materków. Nowy przewodniczący przyznaje, że to on, rodzice i siostra cioteczna. Zapewnia równocześnie, że żadna z osób spoza powiatu nie brała udziału w powiatowym zjeździe. Przyczynili się jednak do tego, że koło Materka miało na nim 14 delegatów. Jeden przypadał bowiem na dwóch członków partii. Dzięki samym Materkom nowy przewodniczący zyskał więc dwa głosy. Przekonuje jednak, że wygrał głównie dzięki poparciu innych kół, także delegatów z koła miejskiego, gdzie ma oponentów".http://www.starachowice-net.pl/informator/news/platforma-obywatelska-ma-nowego-przewodnicz-cego

aa | 2019-08-22 14:09:23 napisał(a):

Ale ekipa.Kandydat żenada. Mam pytanie czy ten lans był w godzinach pracy ?

głupi uśmiech | 2019-08-22 14:11:36 napisał(a):

Te uśmiechy to rozumiem że śmiech z naiwniaków, którzy wszystko łykają. I to co mówi Materek też ?

koryto + | 2019-08-22 14:13:10 napisał(a):

Mało koryta w zarządzie. KORYTO +

Wykształcony | 2019-08-22 14:17:55 napisał(a):

Zanim ruszy do większego koryta jak ma do tej pory niech ujawni swoje wykształcenie... bo póki to wykształcenie a w zasadzie jego brak co to pilnie strzeżona tajemnica

wdzięczni | 2019-08-22 14:22:36 napisał(a):

Wcale mnie nie dziwi skład popierających. Może podsumujmy: Babicki starostą dzięki komu?, Dwie wiceprezydentki komu zawdzięczają pracę? Młoda Wrona pracuje w UM dzieki komu?, A ostatnio pan Margula podjął pracę w MOPS. A komu podlego MOPS hahaha. Sami wdzięczni. O Boże widzisz i nie grzmisz

afera | 2019-08-22 14:28:28 napisał(a):

PO afera za aferą. Jeszcze nie wytłumaczyli się z afer za 8 lat rządów i znów się pchają do koryta. Ale ciężko pogodzić się po odsunięciu od koryta. Won z tą partią. Wypowiedzi polityków PO typu: za 6 tys. tylko złodziej albo idiota pracuje lub:nie da się wyżyć za 2 tys. zł miesięcznie lub: za 10 tys. zł dobrze można żyć tylko na prowincji itp . itd. świadczą o czymś...

ciekawy | 2019-08-22 14:30:02 napisał(a):

Nie chce mi się słuchać tych bzdetów na nagraniu czy w końcu Materek Jerzy powiedział jakie ma wykształcenie ?

Antypis | 2019-08-22 14:32:57 napisał(a):

Właśnie takimi kandydatami KO strzela sobie nie w kolano a prosto w łeb.. porażka. Min. dlatego Pisiory zwycięża a Materek robi im wielką przysługę

Bez wyjścia | 2019-08-22 14:38:54 napisał(a):

Wuc zarządził: wszyscy dzisiaj urlop i ruszamy na groble żeby tata sobie zdjęcie telefonem strzelił... hahaha.. gdzie my żyjemy?:/

do afera | 2019-08-22 14:43:48 napisał(a):

A to ciekawe , że widzisz źdźbło , a nie widzisz belki.Ministerstwo sprawiedliwości stworzyło grupę przestępczą , która zamiast bronić przed przestępcami ludzi , to ich szkaluje. I to ma być prawo i sprawiedliwość. Wstyd i brak jakiejkolwiek przyzwoitości bo o honorze nie ma co mówić. Tą bandę do kamieniołomów należy wysłać . A to mniej niż zero nie powinien przekraczać granic naszego województwa. Ale gdzie tam macie najwyższe standardy . Kuchciński jedynką w Sanoku , a zero w Kielcach. Wstyd.

antyPO i anty KO | 2019-08-22 14:44:05 napisał(a):

To się udało Platformie:
1. Afera taśmowa
2.Afera hazardowa
3.Afera AmberGold
4. Afera z informatyzacją MSW
5.Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
6.Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych z OFE ( 153 mld zł.)
7. Wydłużenie obowiązku pracy ( wieku emerytalnego ) o 7 lat u kobiet i o 2 lata u mężczyzn
8. Podniesienie VAT-u na wszystko
9. Likwidacja ulg podatkowych ( budowlana, internetowa)
10.Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
itd., itp., OD 13 PAŹDZIERNIKA TAKIEJ CHCEMY RZECZYWISTOŚCI ???? NIE NIGDY WIĘCEJ PANIE MATEREK !!!!!

obserwator | 2019-08-22 14:46:14 napisał(a):

Jezu rozczochrana i potargana w jakim mini, w tym wieku i z takimi nogami to już nie wypada.

Mieszkaniec | 2019-08-22 14:54:57 napisał(a):

W godzinach pracy lanserka.Ciekawe czy urlopy pobrali?Prawdopodobnie nie.Żenada.

do do afera | 2019-08-22 15:06:08 napisał(a):

Nie cytuj mi Pisma Świętego. Sam oceniasz bo tvn i onet tak mówią . Skąd wiesz że stworzyli bo ktoś tak powiedział??? Sędzią jesteś . Widziałeś dowody? To może prześledź jedynko KO np. Brejza.

wd | 2019-08-22 15:07:40 napisał(a):

Najciekawsza relacja dotycząca zagadnienia artykułu była na FB. Mianowicie Prezydent Syn jako konferansjer no i mała armia popleczników. Wyjątkowo zabawna szopka.
Ludzie, którzy takie zdarzenia nazwą po imieniu, że to po prostu jest NIEETYCZNE I NIEMORALNE zostaną przez Ojca i Syna Materków nazwani hejterami.
Co najciekawsze Panu Jerzemu może się udać, ponieważ Pan Prezydent Marek Materek zbudował sobie bardzo solidne wsparcie "ślepych wyznawców" na FB, za co chylę czoła z szacunkiem, ponieważ wymaga to solidnej pracy. Ojciec z tego zaplecza korzysta.

PS: Panie Prezydencie, stwierdzenie, że jak ktoś nie głosuje to nie ma prawa krytykować, czy się wypowiadać jest po prostu skrajnie niskie. Szanowny Panie jest Pan wynagradzany z podatków ludzi zatrudnionych w sektorze prywatnym! Np. jeżeli nie pójdę na wybory, to nadal jestem Pana pracodawcą, czy może w przyszłości pańskiego Ojca. PONIEWAŻ PŁACĘ NA WAS CIĘŻKIE PODATKI. Bajki o "święcie demokracji" niech Pan zachowa dla swoich fejsbukowych wyznawców.

starachowiczanin | 2019-08-22 15:12:18 napisał(a):

OBRZYDLIWE

Misio | 2019-08-22 15:25:37 napisał(a):

Popytajcie z kim się zareczyl bohater filmu Vegi. Teraz będzie z narzeczoną dzierżawił dobra um?

do bez wyjścia | 2019-08-22 15:26:52 napisał(a):

A czemu nie stanęli na super molo na stawie ??? Bo to jest wizytówka jedna z wizytówekjego działań. Proooowizorka . Tego chcecie po 13 października ????

pytanie | 2019-08-22 15:27:53 napisał(a):

A on Materek Jerzy nie startował w październiku z PSL ?

xyz | 2019-08-22 15:30:24 napisał(a):

Ale kandydat, faktycznie że KO spadają coraz niżej. Szybka kariera od podzielnika do POsła

Cytrnowa | 2019-08-22 15:37:14 napisał(a):

Bardzo to smutne. Starachowice zupełnie nie mają pomysłu, żeby podziękować tym typkom za stracony czas. Za pracę ci ludzie zrobią wszystko. Perły przed koryto. Porównajcie i pomyślcie. Jest Kwiecień, Lipiec, może ktoś jeszcze.

Geny nie klamią | 2019-08-22 15:43:58 napisał(a):

Materki wyglądają jak bracia :)

Czy | 2019-08-22 15:46:31 napisał(a):

na szczeblu powiatowym też utworzono grupę przestępczą do hejtowania konkurentów politycznych? Szef będzie zadowolony ? Co was chamidła obchodzi konkurent ? Walczcie na argumenty.

Gość | 2019-08-22 15:57:23 napisał(a):

A więc wszystkie ręce na stery.Jest sprawa do załatwienia i wy żołnierzyki i asystenci musicie się dobrze sprawić,żebym był zadowolony.Przede wszystkim zadbać o to,by foto tate wisiało w każdej klatce starachowickiego bloku.

życzliwy | 2019-08-22 16:27:48 napisał(a):

Panie Jarku,co pan robi w tym towarzystwie, wstyd

wyborca | 2019-08-22 16:35:47 napisał(a):

Wyjątkowo transparentny kandydat na posła i z wyjątkowo błyskotliwą karierą.

artur | 2019-08-22 16:37:19 napisał(a):

i to na "zrewitalizowanym- * odcinku stawu" kiedy coś materkowie zrobią dobrze, oprócz foci na fb oczywiście? staw zrewitalizowany że ho ho / w połowie/, targowica- w połowie, lubianka -no cóż, ach jeszcze park kiedy coś jedno a porządnie poz durnymi krzaczkami na które, poszły gruuube pieniądze?

jak z tego wynika | 2019-08-22 16:40:07 napisał(a):

został jedyny kandydat na którego należy oddać głos. Jest nasz starachowicki i sprawdzony w boju . Tylko S. Kwiecień jest godny mandatu poselskiego.

Trapez | 2019-08-22 17:13:33 napisał(a):

Kwiecień jest ok. Skromny, pracowity i od lat w samorządzie. Wejdzie na 100% Lipiec, może Wojtyszek.

cichy | 2019-08-22 17:19:39 napisał(a):

tylko Agata Wojtyszek

yo | 2019-08-22 17:51:36 napisał(a):

ta... hejcik ze swoim szefem ...to może tylko

Nina | 2019-08-22 18:37:42 napisał(a):

Głosujemy na Uczciwość ! Agata Wojtyszek nikt tyle nie załatwił kasy dla miasta i powiatu co Ona brawo tak trzymać Pani Agato

Mieszkaniec | 2019-08-22 18:40:59 napisał(a):

Materek nie wejdzie do sejmu,Lipiec wejdzie,Wojtyszkowa też. Krępa z Kusiową zrobią słabe wyniki.Tak będzie.Zobaczycie.

Kampania | 2019-08-22 18:43:54 napisał(a):

Słaba ta kampania POKO z kandydatem Jerzym Materkiem.PiS rozjedzie to POKO.

a-a | 2019-08-22 19:37:49 napisał(a):

No to się nam trafił "prawdziwy" samorządowiec z krwi i kości. Naprawdę trzeba mieć niezły tupet aby po dziewięciu miesiącach pracy w samorządzie ogłaszać się alfą i omegą w tym temacie. Dziwi postawa Burmistrza Wąchocka, że takie bzdury opowiada o kwalifikacjach namaszczonego przez syna. Ale cóż polityka jest jak panna lekkich obyczajów. Korytko świeże ładnie pachnie. Szkoda tylko, że Kandydat na posła po Liceum dla Pracujących w Suchedniwie nie zdąży ukończyć kolejnej prywatnej "SORBONY". Ale życzę powodzenia i dużo głosów. Przynajmniej wiadomo, kto z kim przestaje, takim się staje.

do a-a | 2019-08-22 20:17:51 napisał(a):

W punkt! No tak, ale razem wybudują nam drogę 42 i obwodnice i to się chwali.

gość | 2019-08-22 20:52:39 napisał(a):

Tak,zaraz po wyborach he he

Do Niny | 2019-08-22 21:12:32 napisał(a):

A jak to załatwiła ? Ona jest tylko pośrednikiem między rządem i samorządem. I jeszcze chce dodac ze jest pośrednikiem , wojewoda tylko i wyłącznie dzięki Posłowi Lipcowi. Wbijcie to sobie do łbów.

Gość | 2019-08-22 21:43:22 napisał(a):

Tak, zmieni się na lepsze jak materki znikna ze Starachowic. Apropo materek "geniuszu" nie głosowanie to też wyrażenie swojego zdania, np jeśli wszyscy kandydaci są do bani. A pouczac innych to sobie możesz u siebie w domu jeśli ci tatuś pozwoli. Pojmujesz?

gość | 2019-08-22 21:54:04 napisał(a):

Gdzie są Himalaje nepotyzmu ? Nie słyszał ktoś ?

um | 2019-08-22 21:58:12 napisał(a):

Ci ludzie nie pracują ? To za co im się pensję płaci w jednostkach publicznych ? Za robienie kampanii wyborczej ?

do Gość | 2019-08-22 21:58:51 napisał(a):

lepiej milcz, to On decyduje!

ciekawy | 2019-08-22 22:34:33 napisał(a):

Czy Prezydent czasem nie wykorzystuje zarządu miasta, czyli sobie podległych pracowników do promocji swojego ojca? i wszyscy państwo na urlopach?

Jaja | 2019-08-22 22:38:05 napisał(a):

Ja **** gdzie jest Tygodnik??? To przejdzie do historii miasta!!!

Citizen tst | 2019-08-23 07:08:21 napisał(a):

No to mamy dynastie Materków

NIKUŚ | 2019-08-23 07:33:25 napisał(a):

No nie! Myślałem , że mnie już nikt nie przebije , a tu proszę , pojawia się niejaki Jerzy Materek i bierze mnie w cuglach .I nie wiem dlaczego. Wykształcenie ma podobne do mojego,fachowiec również taki jak i ja , a jego oświadczenia majątkowe to klasyczny przykład dla "słupa" . Buziaczki dla mądrego elektoratu - Nikodem Dyzma .

obywatel | 2019-08-23 09:22:27 napisał(a):

Startując z ramienia partii, nie jako niezależny kandydat ten pan będzie musiał realizować program partii KO. Zadajmy sobie pytanie czy ten program nam odpowiada. LGBT, gender itd itp.

gosc | 2019-08-23 09:25:22 napisał(a):

KO=PO. Zmiana nazwy, nic nie zmienia.

gość | 2019-08-23 09:26:37 napisał(a):

Pewnie ten program im bardzo odpowiada.Zrealizować go to marzenie....

obserwator | 2019-08-23 09:42:19 napisał(a):

Metodę na wnuczka już znacie, a to metoda na syna!!!

urzędnik | 2019-08-23 09:47:47 napisał(a):

Koalicja zapowiadała, ze z jej list wystartują również samorządowcy, ale z tego pana żaden samorządowiec, raptem od kilku miesięcy zajmuje intratną posadkę w samorządowych strukturach, na którą został wsadzony przez własnego syna! Promowanie takiego gigantycznego nepotyzmu jest współudziałem!!! Platformo Obywatelska obudź się, z powodu takich akcji coraz więcej ludzi traci do ciebie szacunek!!!

link | 2019-08-23 09:54:54 napisał(a):

https://www.radiomaryja.pl/informacje/koalicja-europejska-chce-wprowadzic-zwiazki-partnerskie/

Bolo | 2019-08-23 11:15:17 napisał(a):

Zdjęcia zachować dla potomnych.Takiego skur...nia w naszym mieście jeszcze nie było.Paradując po grobli z roześmianymi paszczami dają świadectwo o sobie ale też pokazują mieszkańcom co jest W CAŁYM TYM DZIADOSTWIE najważniejsze.

wyborca | 2019-08-23 11:46:26 napisał(a):

Byłam zdecydowany zagłosować na PO, ale ta akcja mi nie pozwala, nie mógłabym spojrzeć w lustro, PiS jest organizacją mafijną, która niszczy naszą Polskę, zagłosuję więc niestety na lewicę, choć walczyłam z komuną, takie podłe czasy!

do Bola | 2019-08-23 12:40:25 napisał(a):

a co w tym jest tak oburzającego? Może wytłumaczysz co oni pokazują? Według ciebie
najlepsze zachowania to pisać paszkwile i dyskredytować konkurentów. Wytyczne z ministerstwa przyszły? Szef będzie zadowolony?

Gość | 2019-08-23 13:02:01 napisał(a):

Ja też na lewicę. PiS odpada PO z takim kandydatem tym bardziej.

@do Bola | 2019-08-23 13:09:33 napisał(a):

Pokazują mechanizmy rządzące w państwie układów, kolesiostwa, nepotyzmu. W państwie w którym od zera do bohatera zostaje się nie za czyny, a koligacje. W którym na najważniejsze stanowiska w państwie startuje się bez doświadczenia, wykształcenia za kumoterstwo.

Bolo | 2019-08-23 14:21:20 napisał(a):

Wytyczne z ministerstwa jeszcze nie nadeszły.Szef się zapoznaje z tym co się tutaj wyprawia.Cierpliwości.

do ciekawy | 2019-08-23 17:59:16 napisał(a):

Akurat zarządu miasta nie wykorzystuje bo nie ma takiego organu od 15 lat.

do@do bola | 2019-08-23 19:28:33 napisał(a):

rozumiem że piszesz o PISIE , który tak własnie obsadza stanowiska w spółkach Skarbu Państwa i innych instytucjach im podległych. Może powiedz kto za pisu i za jakie zasługi dostał pracę w SSE Starachowice . Przypomnieć czy będziesz miał na tyle honoru że sam napiszesz?

kadrowa | 2019-08-23 20:56:10 napisał(a):

A czy podwładne syna też były na urlopie??? Coś miny nie tęgie mają, ale jak mus to mus!!!

Kot. | 2019-08-24 08:00:18 napisał(a):

Widać ile mają roboty!Ale cóż,są sprawy ważne i najważniejsze.Wy mieszkańcy Starachowic z otwartymi z podziwu gębami klaskajcie,wybierajcie,bijcie pokłony.Wierzę,że już wkrótce klapy z oczu pospadają.Obyście się tylko nie posmarkali ze śmiechu.

Skandal | 2019-08-24 08:18:48 napisał(a):

Głosować na osobę, która sobą nic nie prezentuje z wyjątkiem nepotyzmu. Pan Jerzy nie może się niczym pochwalić. Tylko 9 miesięcy jest w zarządzie, do którego synek go wstawił. Brak doświadczenia, wykształcenie? To wszystko nieważne. MM pięknie rozgrywa politycznie. Koalicja wystawiając takiego kandydata tylko sobie zaszkodzila. Wielu ludzi nie zagłosuje teraz przez niego na KO, bo widzi że postępuje tak samo jak PIS, promując ludzi niewiele znaczących, ale znających mechanizmy kampanii. A MM je zna. Teraz chce wsadzić tatusia do sejmu. To wszystko obrzydliwe.

Star | 2019-08-24 10:17:40 napisał(a):

Dopilnujecie inwestycje bo terminy przekroczone a rok szkolny się zaczyna . Strzelnica, sp-9 ,itd . Dopiero wybory!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie