Prezydent miasta Marek Materek: „Cena śmieci - lekko w dół!”

15179.nsmed

Trzy razy przekładana była data do kiedy firmy chętne wywozić śmieci od starachowiczan miały czas na złożenie dokumentów. Miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie tego zadania prawie 25 milionów złotych przez dwa lata, a jak napisał prezydent Marek Materek dzisiaj w mediach społecznościowych: „Cena śmieci - lekko w dół!”. 

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego zamieszczona została dzisiaj informacja z otwarcia ofert.

Wywozić śmieci chcą trzy podmioty:

REMONDIS, który zaoferował cenę 763,56 zł za tonę;

ENERIS, który zaoferował cenę 909 zł za tonę;

FART, który zaoferował cenę 788,40 zł za tonę.

Cena śmieci - lekko w dół!

„Dziś otworzyliśmy oferty w przetargu na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców. Przetarg zorganizowaliśmy na najbliższe dwa lata. Czytając i słuchając informacji z wielu miast i miasteczek mogliśmy spodziewać się wzrostu stawki za odbiór odpadów. Tak się jednak nie stanie z czego się bardzo cieszę. Staraliśmy się wprowadzić takie rozwiązania, które sprawią, że wykonawcy będą mogli złożyć korzystne finansowo oferty. I tak też się też stało. Wpłynęły oferty od trzech firm. Najkorzystniejsza finansowo okazała się oferta złożona przez dotychczasowego wykonawcę usługi firmę Remondis. Teraz złożone oferty będą wnikliwie weryfikowane, by do końca roku wybrać wykonawcę usługi i podpisać stosowną umowę. Ilość zbieranych śmieci z roku na rok jest coraz większa mimo, że liczba ludności spada. Liczę na to, że mimo to uda się obniżyć stawkę, którą aktualnie płacimy za odbiór odpadów komunalnych.” - Napisał włodarz miasta w mediach społecznościowych. 

Dodane: 21.09.21 | Odsłony: 1357 | komentarze (4)

Komentarze użytkowników

mieszk | 2021-09-21 17:41:56 napisał(a):

I tak nic z tego nie będzie , więc po co ta ściema. Liczę że uda się coś zrobić w tej sprawie już było obiecywane przez pana odośnie jednokierunkowej ul. Kilińskiego . Kolejne kłamstwo i tyle .

Ewa | 2021-09-21 18:46:15 napisał(a):

Moze pan Materek zdradzi sekret jakie to rozwiazania wprowadzil? bo mi sie wydaje ze cena za tone bedzie nizsza, ale odbija sobie to w innym miejscu, Nikt nie bedzie przeciez doplacal do interesu.

starachowiczanin | 2021-09-21 21:56:16 napisał(a):

Tej pustej mowy, z której nic nie wynika już nie trawie. Spadam.

Przetargi | 2021-09-22 11:10:12 napisał(a):

Nie mogę zrozumieć dlaczego poprzedni przetarg obejmował tylko rok obsługi miasta. Wiadomo jest, że wtedy cena jest dużo wyższa i tak się stało. Teraz przy dłuższej umowie mimo inflacji i drożyzny cena jest niższa. Znowu ktoś nie pomyślał ...

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie