Prezydent miasta Marek Materek: „Ciężko ukraść coś, co nie zostało zaprezentowane światu”

17476.nsmed

Na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej Stowarzyszenia Wrażliwi Społecznie, wiceprezes Beata Gorczyca zaapelowała do prezydenta miasta Marka Materka o sprostowanie informacji, kto był pomysłodawcą wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach. Przywołała przy tym zdarzenie, które miało mieć bezpośredni wpływ na „spontaniczną” decyzję prezydenta Materka, że w Starachowicach zostanie wprowadzona bezpłatna komunikacja.

- Przez przypadek, dzień przed tym jak ogłosił pan Materek, że pojawi się w Starachowicach bezpłatna komunikacja, w mediach społecznościowych został zamieszczony jeden z naszych certyfikatów, który uzyskał członek Stowarzyszenia Wrażliwi Społecznie dotyczący szkolenia RODO w zakresie przeprowadzenia całej kampanii mającej na celu wprowadzenie bezpłatnej komunikacji w Starachowicach. Mimo zapewnień prezydenta Materka, że darmowej komunikacji nie będzie nigdy w Starachowicach, bo miasta na to nie stać, na drugi dzień od publikacji naszego certyfikatu, prezydent Materek szybko zadecydował, że bezpłatna komunikacja będzie - powiedziała Beata Gorczyca. Pełna treść artykułu [kliknij].  

RemondisReklama 

Prezydent Marek Materek odpowiada stowarzyszeniu 

- Jedno ze stowarzyszeń mocno mnie atakowało podczas ostatniego spotkania z mediami mówiąc m.in. o tym, że został podkradziony pomysł związany z wprowadzeniem bezpłatnej komunikacji miejskiej. Podczas kilkudziesięciominutowej konferencji nie usłyszeliśmy w jaki sposób miało dojść do kradzieży pomysłu. Przed wprowadzeniem punktu pod obrady Rady Miejskiej dotyczącego bezpłatnej komunikacji, nikt ze wspomnianego stowarzyszenia nie poinformował, że stowarzyszenie ma taki pomysł. Zarzuca się nam kradzież pomysłu, który był, ale który nie został przedstawiony. Ciężko ukraść coś, co nie zostało zaprezentowane światu i nie wiedzieliśmy o tym, że stowarzyszenie taki pomysł będzie chciało realizować. Bardzo dziwię się temu, że stowarzyszenie mając taki pomysł, aby wprowadzić bezpłatny transport publiczny na terenie naszego miasta, robi wszystko co w ich mocy, aby dyskredytować ten projekt, który w Starachowicach od kwietnia 2022 roku jest realizowany. Robi to poprzez media starachowickie, media regionalne, ale także pojawiły się artykuły w mediach ogólnopolskich po to, żeby dyskredytować ten projekt, który jest u nas realizowany. Nigdy nie będzie tak, że wszystko co w komunikacji miejskiej działa, działa tak, jakby wszyscy tego oczekiwali. Oczywiście życzylibyśmy sobie tego, żeby połączeń komunikacyjnych na terenie naszego miasta było wielokrotnie więcej. Życzylibyśmy sobie, żeby były częstsze niż są w tej chwili. Natomiast patrząc na możliwości finansowe, musimy patrzeć na to co możemy, a czego nie jesteśmy w stanie zapewnić. (...) Po reorganizacji komunikacji miejskiej załatwia ona najpilniejsze potrzeby. Dojazd do i powrót z: szkół, przedszkoli, największych zakładów pracy. To jest przede wszystkim cel transportu publicznego, aby służyć jak największej ilości ludzi. Nie jesteśmy w stanie dostosować się do każdego pasażera i nie zamierzamy tego robić, bo nie mamy finansowych możliwości. Natomiast staramy się odpowiedzieć na to zapotrzebowanie, które w największej mierze dotyczy zakładów pracy i szkół. I to realizujemy - odpowiada włodarz Starachowic . 

Zobacz NAGRANIE od 4'24 [kliknij] 

Dodane: 09.06.23 | Odsłony: 1465

Komentarze użytkowników

"bezpłatna" | 2023-06-09 08:15:27 napisał(a):

Zadłużenie miasta na 30 lat najlepiej świadczy o tym kto tu ma rację. Pieniądze z budżetu są pompowane do ZEC co miesiąc i dlatego komunikacja jest ...bezpłatna. Po co tak oszukiwać ludzi ...Każda inwestycja jest przepłacana i nigdy nie jest realizowana w terminie. Czy leci z nami pilot ?

Senior | 2023-06-09 08:29:20 napisał(a):

Prawde powiedziało stowarzyszenie wrażliwi społecznie. Prezydent to osoba egoistyczna zadufana w sobie. Na pewno podejmuje działania aby realizować inwestycjie ale zapomina powiedzieć kto zabiegał i mia pomysły. Dla zwykłej przyzwoitości mógłby wspomnieć że to z inicjatywy określonych osób czy organizacji. Tak było z budzetem obywatelskim, szlakowiskiem, lubianka pasternikiem osiedlem.na Robotniczej. Za tymi inwestycjami opowiadali sie określeni ludzie i organizacje. A bezpłatna komunikacja była wprowadzona nagle bo wcześniej nie było zgody ze strony prezydenta. I jest prawdą to co mówi stowarzyszenie.

szczera prawda | 2023-06-09 08:43:31 napisał(a):

Niedobrze sie robi na te wpisy pod artykułami o Materku. Robi raz dobrze raz źle. Tez nie jestem przekonany do spalarni. Ale tutaj nie przeczytamy za duzo merytorycznych komentarzy tylko internetowe trolle plują jadem na lewo i prawo.
Droga redakcjo portalu starachowice-net prosze o stworzenie loginów podpiętych pod adres mail albo facebooka. Ukróci to ilość tego szamba wypływającego w komentarzach kilku osob odpowiadających samym sobie. Chyba że Wam to pasuje

gość | 2023-06-09 10:11:01 napisał(a):

Odpowiadając prezydentowi Materkowi na słowa cyt:życzylibyśmy sobie aby połączeń było więcej,żeby były częstsze "- tak jako mieszkańcy chcemy aby tak było. I wiemy jak to zrobić. Należy ogłosić publiczny przetarg na świadczenie usług przewozowych na terenie naszego miasta z opcją wydzierżawienia kupionych już przez miasto autobusów.Obecny przwoznik spółka ZEC robi to za drogo i nieudolnie. To jest rozwiązanie o którym już wielokrotnie powtarzali i mieszkańcy i Stowarzyszenia.

mieszkaniec | 2023-06-09 10:33:15 napisał(a):

Rozkład jazdy jest do D.... Ta komunikacja jest źle zorganizowana

do Senior | 2023-06-09 10:34:16 napisał(a):

Cała ta "bezpłatna" komunikacja to chwyt marketingowy i pompowanie pieniędzy do ZEC w miarę wzrastających potrzeb. Każdy myślący mieszkaniec wie, że nie ma nic za darmo o czym świadczą przetargi na długoterminowe kredyty.W dzisiejszym przetargu na stole jest 11,5 mln zł kredytu a koszt to 8,5 mln zł. Tanio jak barszcz...Zostaliśmy ubrani w kredyty na 30 lat..BYLE DO WYBORÓW...

Pablo | 2023-06-09 13:18:54 napisał(a):

No Ameryke odkryles.. nikt nie mowil, ze jest darmowa, tylko jest bezplatna dla mieszkanców... jakbys sie orientowal w temacie to bys wiedzial ze komunikacja nigdy nie zarabiała na siebie i ponosiła straty, ktore pokrywało miasto,bo wplywy ze sprzedazy biletow pokrywaly niewielka czesc jej kosztów, wiec w sumie niewiele tu sie tak naprawde zmienilo. I wczesniej tez miasto bralo kredyty i jakos zyjemy

Do szczera prawda | 2023-06-09 13:39:00 napisał(a):

A jak Materek poblokował pół miasta i z wazeliniarzami i koryciarzami jedzie po tej połówce jak na kobyle to jest dobrze? Idź tam płacz, może dostaniesz miejsce w Ruchu Tak dla koryta i fuchę w UM

W sprawie pomysłu- i tu sprawdza się powiedzenie, że gdy dwie osoby mają coś ukrywać, to o jedną jest za dużo. Przy Materku to trzeba sam pomysł już ogłaszać i to w obecności kilku świadków którzy to nagrywają. W przeciwnym razie będzie tak jak z Komunikacją, czy tym śmiesznym Ruchem, który swój początek miał na spotkaniu Prezydentów Skarżyska i Ostrowca :)

Materek | 2023-06-09 15:51:58 napisał(a):

jest jak rozkapryszone dziecko, które tupie nogą i mówi że piaskownica jego. Przecież wiadomo że te wszystkie inwestycje są na biega zaczynane po to by jego partia i on mieli rozgłos na Polskę, jaki to on nie jest wspaniały, bo z daleka to rzeczywiście tak to wygląda, ale z bliska to kiepsko. Stojące remonty, syf w mieście, długi. Materek ma gdzieś bo sobie pójdzie i to zostawi.

do Materek | 2023-06-09 16:51:22 napisał(a):

To jest wypisz wymaluj PiS-owska metoda rządzenia. Zaistnieć w mediach i wciskać kit ciemnemu ludowi a tym , którzy protestują pokazywać środkowy palec. Został stworzony układ rządzący miastem , który po wyborach pęknie jak balon a smród będzie ogromny.. Najbardziej ucierpią mieszkańcy zadłużonych Starachowic...

Do do Materek | 2023-06-09 18:22:55 napisał(a):

jak ci się chce tak chrzanić, śmieszne i żałosne że o ciemnocie pisze największe miejskie pośmiewisko nawet w kręgach niechętnych do PiS.

do szczera prawda | 2023-06-13 22:26:52 napisał(a):

Nie jest przekonany do spalarni? teraz gdy prezes wydał już ok.10 mln zł bez szczegółowej analizy swot, pozwolenia na budowę i licznymi błędami formalnymi? Zaczyna śmierdzieć i przekonanie minęło? coś go nie widać na fotkach przy tej strategicznej inwestycji i pani poseł wbijającej z nim łopatę również nie widać.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie