Prezydent przyznał stypendia sportowe

8834.nsmed

Tatiana Pluta i Dawid Gotszling to dwójka reprezentantów starachowickich klubów sportowych, która za swoje sukcesy otrzymywać będzie do końca roku stypendium sportowe Gminy Starachowice. Stypendia przyznał Prezydent Miasta Marek Materek.

Tatiana Pluta i Dawid Gotszling to sportowcy, którym za osiągnięcia uzyskane w pierwszym półroczu 2017 roku na najważniejszym imprezach mistrzowskich Prezydent Miasta Starachowice przyznał stypendia sportowe. Pięściarka i pływak za swoje sukcesy osiągnięte w marcu otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 400 złotych brutto miesięcznie. Co miesiąc (od lipca do grudnia) na rachunek bankowy dwójki sportowców wpływać będzie miesięczne stypendium sportowe, zgodnie z podpisaną umową stypendialną.

Prezydent Starachowic Marek Materek spotkał się dziś z dwójką sportowców i osobiście pogratulował im osiągniętych sukcesów. Środowe spotkanie w Urzędzie Miejskim było doskonałą okazją do wręczenia listów gratulacyjnych i drobnych upominków dla stypendystów. Tatiana Pluta oraz Dawid Gotszling przyjęli wyrazy uznania dla swoich sportowych osiągnięć oraz życzenia kolejnych sukcesów, rekordowych startów i medali mistrzowskich.

Reklama

Sukcesy w ringu

Tatiana Pluta to utalentowana reprezentantka Starachowickiego Klubu Sportowego STAR 1926. Starachowicka pięściarka na co dzień przygotowuje się do kolejnych startów pod okiem swojego trenera klubowego Pawła Pożogi.

Pluta ma już na koncie sukcesy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, turniejach bokserskich i mistrzostwach klubów gwardyjskich. W tym roku do kolekcji medalowej dołożyła kolejny krążek. Tym razem w kategorii juniorskiej. W marcu Tatiana została srebrną medalistką Mistrzostw Polski juniorek w boksie. Pluta wywalczyła w Grudziądzu wicemistrzostwo Polski w kategorii wagowej do 48 kg.

Tatianę czeka teraz zasłużony wakacyjny relaks, a po powrocie przygotowania do kolejnych startów i walka o powołanie do reprezentacji Polski.

Za swoje sukcesy w pierwszym półroczu 2017 roku Tatiana Pluta otrzymuje stypendium sportowe w wysokości 400 złotych brutto miesięcznie na okres od lipca do grudnia 2017 roku (łączna kwota: 2 400 zł brutto)

Medale na pływalni

Dawid Gotszling to z kolei reprezentant Starachowickiego Klubu Pływackiego Barakuda, który już od dłuższego czasu dostarcza starachowickim kibicom wielu sportowych emocji podczas najważniejszych zawodów rangi Mistrzostw Polski.

Mieszkający na co dzień w Kielcach zawodnik Barakudy jest pierwszym w historii klubu medalistą pływackich Mistrzostw Polski. Po pierwszym medalu przyszły kolejne, a ostatni Dawid wywalczył podczas marcowych Mistrzostw Polski juniorów do lat 16 na dystansie 100 metrów stylem zmiennym. W Gliwicach Gotszling wywalczył brązowy medal.

Dawid Gotszling, jego trener Bartosz Stanecki oraz pozostali pływacy Barakudy zapewniają jednak, że ten medal nie był na pewno ostatnim.

Za swoje sukcesy w pierwszym półroczu 2017 roku Dawid Gotszling otrzymuje stypendium sportowe w wysokości 400 złotych brutto miesięcznie na okres od lipca do grudnia 2017 roku (łączna kwota: 2 400 zł brutto)

Gratulujemy !

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Dodane: 26.07.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie