Prezydent zmienił zdanie. Spotkanie Miasto - Powiat otwarte dla Wszystkich

9658.nsmed

Prezydent miasta Marek Materek zaproponował, aby radni Rady Miejskiej oraz radni Rady Powiatu spotkali się na zamkniętym dla zewnętrznych obserwatorów spotkaniu. Spotkanie miało dotyczyć współpracy między samorządami. Ponadto prezydent poprosił radnych, aby przesłali swoje propozycje tematów, na jakie chcieliby podyskutować.

Organizacja spotkania w formule zamkniętej nie spodobała się części radnych z Rady Powiatu, których zdaniem dyskusja „za zamkniętymi drzwiami” byłaby złą formułą, mającą na celu ukrycie przed opinią publiczną problemów, które muszą być rozwiązane dla dobra mieszkańców. Prezydent Materek oponował, że nie zależy mu na „biciu piany”, a na merytorycznej dyskusji, a następnie przedstawieniu wypracowanych wniosków mieszkańcom [czytaj więcej].

Dzisiaj otrzymaliśmy informację od prezydenta Marka Materka, której treść przedstawiamy poniżej (pisownia oryginalna - przypis red.)

Spotkanie Miasto - Powiat otwarte dla Wszystkich! 

Szanowni Państwo,

Zapraszając radnych Rady Powiatu i Rady Miejskiej na zamknięte spotkanie 4 kwietnia w Urzędzie Miejskim miałem nadzieję na merytoryczną dyskusję. Chciałem po jej zakończeniu, żeby Miasto i Powiat wspólnie przedstawiły ustalenia jakie zostały poczynione. 

Niektórzy mogli odnieść wrażenie, że spotkanie ma charakter zamknięty ponieważ jest coś do ukrycia. Tymczasem nie ma żadnych tematów ani spraw, które chcielibyśmy ukryć. 

Dlatego zdecydowałem o tym, że spotkanie może mieć otwarty charakter. Będą mogli uczestniczyć w nim wszyscy zainteresowani. Spotkanie może być także transmitowane na żywo w internecie. 

Mam nadzieję, że mimo to będzie miało bardziej merytoryczny niż przedwyborczy charakter.

Spotkanie odbędzie się 4 kwietnia o godz. 16.30 w sali Olimpia Urzędu Miejskiego. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam.

Marek Materek

                  Reklama

Dodane: 11.03.18 | komentarze (9)

Komentarze użytkowników

Ale jaja | 2018-03-11 19:22:38 napisał(a):

Wystarczy tupnac noga i rajtuzy o.....e

Mądrze | 2018-03-11 19:28:09 napisał(a):

Raczej prezydent udowadnia, że oponenci bzdury gadają mówiąc że coś chce schowac. Chcecie otwartej debaty? MAcie. Dobre posunięcie. Zapowiada się ciekawe spotkanie, kupić trzeba pop corn

apele | 2018-03-11 19:33:51 napisał(a):

ciekawe czy ci co tak apelowali o publiczne spotkanie teraz na nie przyjda. prezydent ich zyczenie spelnil wiec oporow miec nie powinni.

Samorządowiec | 2018-03-12 08:11:41 napisał(a):

...bardziej merytoryczny, niż przedwyborczy charakter..., to już wiem jak traktować przedwyborcze bajania pana prezydenta !!! Co za szczerość !!!

Mieszkaniec | 2018-03-12 08:18:53 napisał(a):

Raz się nabrałem na przedwyborcze "merytoryczne" slogany o transparentnych konkursach, zatrudnianiu fachowców najlepszych w Polsce na urzędników i do rad nadzorczych, na tworzenie bazy kandydatów do rad nadzorczych itp bajania. Drugi raz nie dam się zbałamucić !!!

um | 2018-03-12 17:38:52 napisał(a):

Już widzę to przerażenie w oczach u radnych powiatowych z 20 letnim stażem i Starostów kilku kadencji...ha ha ha

Do um | 2018-03-12 19:23:16 napisał(a):

Jasne, bo Materka tak się wszyscy boją buhahaha.

JK | 2018-03-12 20:22:13 napisał(a):

Chyba z tym strachem to jest teraz trochę inaczej...

Dobre | 2018-03-12 20:29:51 napisał(a):

No to im Młody pokazał. Dobre! A tak sie zamienili. On tez mogl od razu sie zgodzić.
Chyba ze chciał im podziałać na uzębienie. Dajcie live na stronie żebyśmy i my mogli to zobaczyć

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie