Projekt #FakeHunter: wezwanie do walki z dezinformacją o SARS-CoV-2

12529.nsmed

• Polska Agencja Prasowa (PAP) wspólnie z GovTech Polska uruchamia społeczny projekt weryfikacji treści, dotyczących wirusa SARS-CoV-2, publikowanych w Internecie;

• Szukamy liderów opinii, osób zaangażowanych społecznie, które zostaną wyposażone w wiedzę o potwierdzonych źródłach informacji nt. koronawirusa i dołączą do walki z fake newsami;

• Każdy internauta będzie mógł zgłosić wątpliwą treść do weryfikacji, a następnie otrzymać wiarygodną odpowiedź.

#FakeHunter to odważny i odpowiedzialny społecznie projekt, w którym uczestniczyć może każdy, komu zależy na dystrybucji wiarygodnych informacji w przestrzeni publicznej. W czasie zagrożenia epidemicznego największym wyzwaniem jest weryfikacja zasobów internetowych i demaskowanie nieprawdziwych wiadomości dotyczących wirusa SARS-CoV-2.

Obok oficjalnych komunikatów Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz innych instytucji państwowych w przestrzeni internetowej pojawiają się bowiem fałszywe wiadomości, których celem jest dezinformacja i sianie paniki wśród Polaków. 

Możliwość zgłaszania treści przez Internautów zostanie udostępniona po zrekrutowaniu i właściwym przygotowaniu liderów opinii.

W obecnej sytuacji wiarygodna informacja odgrywa kluczową rolę w przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Portale internetowe i wszyscy użytkownicy mediów społecznościowe powinni w sposób odpowiedzialny dzielić się wyłącznie prawdziwymi przekazami.

Dlatego Polska Agencja Prasowa wspólnie z GovTech Polska poszukują osób, które dołączą do projektu #FakeHunter i pomogą zwalczać dezinformacje dotyczące epidemii.

Aby zgłosić swoją kandydaturę wystarczy wypełnić formularz znajdujący się tu [kliknij]

Informacja nadesłana: PAP

Dodane: 20.03.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

Er | 2020-03-20 22:59:13 napisał(a):

Oto co powinniście wiedzieć o koronowirusie. Wirus to ,,organizm,, z pogranicza świata ożywionego i niedożywionego. Inaczej mówiąc nie jest to jakiś organizm . To raczej cząsteczka białka z dość krótkim łańcuchem DNA. To zatem drobina białkowa - biologicznie czynna. To znaczy zdolna do udziału w procesach biochemicznych naszych komórek, akurat układu oddechowego. Wirus ma kształt butelki , gdzie szyjka jest łańcuch DNA, obudowany otoczką białkową. Atak wirusa na nasze komórki śluzowe odbywa się następująco. Przez błonę komórkową naszych komórek przebija się wspomnianą szyjka (DNA) i jest uwalniana (to DNA) do wnętrza naszych komórek. Nasze komórki replikują (kopiują, powielają) te łańcuchy DNA, nie wiedzą, że jest to śmiertelny wróg. Zreplikowane łańcuchy DNA dobudowują osłonkę białkową i tak następuje namnażanie wirusa, do momentu aż nasz system immunologiczny nie zorientuje się, że jest to wróg, i nie rozpocznie produkcji żołnierzy - przeciwciał, które rozpoczynają walkę na śmierć. Jeśli chcecie wiedzieć wiecej, dajcie znać. Powiem Wam jak wychować coś takiego.

Piotr | 2020-03-21 07:10:31 napisał(a):

Broń biologiczna to pewne!

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie