Przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej wizytowali obiekty w Starachowicach [zdjęcia]

9280.nsmed

Przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej zainteresowani trzema obiektami w naszym powiecie. Podczas swojej wizyty w Starachowicach odwiedzili strzelnicę, budynek starego szpitala i dawną siedzibę starostwa, przy ulicy Oświatowej.

31 października br. starosta Danuta Krępa spotkała się z gen. bryg. Wiesławem Kukułą, dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej. Rozmowy dotyczyły lokalizacji jednostki obrony terytorialnej w Starachowicach. W zeszłym tygodniu natomiast gościliśmy przedstawicieli Wojsk Obrony Terytorialnej w Starachowicach, którzy przyjechali zobaczyć nasze obiekty. Ich zainteresowanie budziła miejska strzelnica, a także budynek starego szpitala i dawna siedziba starostwa przy ulicy Oświatowej, gdzie udali się wspólnie ze starostą Danutą Krępą. 

W pierwszej kolejności odwiedzili strzelnicę, uznaną przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego za obiekt strategiczny dla polskiego strzelectwa.

To właśnie tutaj szkolą się wojewódzkie kadry młodzieży uzdolnionej sportowo i odbywają zawody rangi pucharów Polski, mistrzostw Polski oraz zawody międzynarodowe. Jest to jedyna strzelnica w kraju dysponująca halą sportową wraz z bazą noclegową, co umożliwia organizację szkolenia centralnego w strzelectwie oraz w innych dyscyplinach sportu. Obecnie trwa tam modernizacja, przy wsparciu środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2017. Obiekt można przystosować do  potrzeb centrum szkolenia wojskowego oraz służb specjalnych. Nic więc dziwnego, że wzbudził zainteresowanie wojskowych.

Zaraz potem udali się oni do budynku starego szpitala i byłej siedzibie starostwa, po których oprowadzały ich: Elżbieta Kita, dyrektor  Wydziału Nieruchomości, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska i Małgorzata Nosowicz, kierownik Referatu ds. Gospodarki Nieruchomościami i Mieniem Ruchomym w Starostwie, odpowiadając przy tym na wszystkie pytania.

Przedstawiciele WOT-u oglądali i notowali. Sporządzili też liczną dokumentację fotograficzną. Całość przekazana zostanie dowódcy WOT-u. W przeciągu miesiąca powinna być znana wstępna decyzja w sprawie obiektów.


 Reklama

Info: powiat.starachowice.pl

Dodane: 05.12.17

Komentarze użytkowników

max | 2017-12-05 13:33:12 napisał(a):

Jak patrzę na tę starościnę to widzę Prusiową za jej plecami a zakłamanie??? szkoda gadać.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie