Przejścia dla pieszych na ulicy Na Szlakowisku. Kiedy remont nawierzchni?

10145.nsmed

Przy ul. Na Szlakowisku w Starachowicach powstało nowe, dodatkowe przejście dla pieszych. Jest ono zlokalizowane w pobliżu siłowni plenerowej. Ponadto przejście dla pieszych przy Zakładzie Energetyki Cieplnej wzbogaciło się o azyl, o co już od dawna postulowali mieszkańcy. Niestety, nawierzchnia tej ulicy jest w katastrofalnym stanie, o czym często nasi Czytelnicy wspominają w komentarzach, pisząc, że tą ulicę po prostu omijają. 

Kiedy ulica Na Szlakowisku doczeka się remontu? Zapytaliśmy prezydenta miasta Marka Materka.

Prace w ramach bieżących napraw ulicy Na Szlakowisku wykonane zostaną niezwłocznie po wizycie komisji oceniającej straty po ulewnych deszczach. Gmina stara się o środki z rezerwy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Do Urzędu Wojewódzkiego został złożony stosowny wniosek, poparty ekspertyzami z IMGW. Czekamy na przyjazd komisji oceniającej straty. Po zakończeniu wizyty, przystąpimy do bieżących napraw.  Kompleksowy remont ulicy przewidziany jest na 2019 rok. 

Gmina dysponuje prawomocnym zgłoszeniem kompleksowego remontu ulicy Na Szlakowisku, które jest podstawą do ubiegania się o środki z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. Prace zaplanowane są na 2019 rok. Ich szacunkowy koszt to trzy miliony złotych. 

W przypadku wcześniejszego uzyskania środków w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych, remont ulicy zostałby sfinansowany z tych środków a do programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019 zgłoszona zostałaby inna ulica. - Informuje prezydent miasta Marek Materek. 

Głos w sprawie konieczności remontu nawierzchni tej ulicy zabrał również radny Rady Powiatu Paweł Lewkowicz, prywatnie mieszkaniec Szlakowiska.

- Dziękuję Panu prezydentowi Markowi Materkowi za bezzwłoczną modernizację przejścia dla pieszych przy ZEC na ul. Na Szlakowisku i wprowadzenie sugestii wykonania azyli - co było przedmiotem mojej interpelacji z 29 maja 2018r. popartej także przez radnego powiatu  Pana Włodzimierza Łańcuchowskiego.

Również cieszy, że gmina Starachowice wykonuje nowe przejście dla pieszych koło siłowni plenerowej w ramach części projektu mojego autorstwa, który uzyskał największą liczbę głosów - 222 z Budżetu Obywatelskiego.

Obecnie kluczowe pytanie co dalej ze Szlakowiskiem, poza sądnym dniem sprzedaży części terenów przy ZEC (oby nie doszło do sprzedaży), to przebudowa drogi Na Szlakowisku oraz  lepsze oświetlenie uliczne. W listopadzie 2017r. złożyłem interpelację do prezydenta ws. kompleksowej przebudowy drogi z infrastrukturą towarzyszącą ulicy Na Szlakowisku. Akcja rozpoczęła się z końcem wakacji ubiegłego roku i podpisało się pod interpelacją ok. 1,5 tys. mieszkańców. Szacunkowe koszty inwestycji opiewają na ponad 2 mln zł , a dodatkowo  z wymianą oświetlenia pow. 2,5 mln zł. Czy widząc obecne wyboje i głębokie ubytki w asfalcie gmina przychyli się do kompleksowej przebudowy drogi? Za zasadnością kompleksowej przebudowy drogi przemawia fakt, że w latach 70 droga na Szlakowisku była budowana z płyt chodnikowych, dlatego jakiekolwiek remonty nie zdawały na dłuższy czas egzaminu.

Poza tym w interpelacji była mowa o infrastrukturze towarzyszącej w tym o wymianie lamp oświetleniowych na LED. Minimalistycznie pozostaje mieć nadzieję, że władze miasta za sprawą zasadniczo mojej interpelacji z 2017r. popartej przez ok. 1,5 mieszkańców dotrzymają słowa i złożą we wrześniu br. wniosek w ramach PRGiPID o dofinansowanie zadania naprawy nawierzchni bitumicznej ulicy Na Szlakowisku. Wszak lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu. - Mówi radny Paweł Lewkowicz.

Prezydent Materek dodaje w uzupełnieniu: 

Dokumentacja dotycząca remontu ulicy została wykonana przed złożeniem interpelacji przez Pana radnego. Gmina Starachowice prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju. Staramy się wykonywać inwestycje w każdej części miasta. Zakończyliśmy ogromne zadania drogowe na osiedlu Południe tj. Przebudowy ulic: Południowej, Moniuszki, Miodowej i Smugowej. W tym roku wykonujemy przebudowę ul. Kościelnej i przedłużenia Słonecznej do Górnej a także remont ulicy Jana Pawła II. Na przyszły rok od dawna w planie mamy remont ulicy Na Szlakowisku.

Co do oświetlenia ulicznego - Gmina wymieni wszystkie oprawy oświetlenia ulicznego na nowe ledowe w całym mieście a nie tylko i wyłącznie przy jednej ulicy. Na ten cel pozyskaliśmy środki europejskie. Wymiana będzie prowadzona w 2019 roku. W tym roku zorganizowany zostanie przetarg.

Cieszy mnie, że Pan radny wiele uwagi przywiązuje do tego co w mieście robimy. Myślę, że przez 3,5 roku udowodniłem z pracownikami, że działamy skutecznie dla rozwoju Miasta i lokalnej społeczności. Na zakończenie kadencji życzę, by Pan radny mógł pochwalić się podobnymi osiągnięciami w Powiecie Starachowickim. Przypomnę, że szkoły średnie, szpital, budynek starego szpitala, wiadukt w Dolnych Starachowicach, budynek dawnej szkoły muzycznej to sprawy, za które odpowiada powiat.

Proponuję, by Pan radny złożył do mnie kolejne interpelacje związane z budową centrum komunikacyjnego w Starachowicach Dolnych, zakupem nowych autobusów, remontem ulicy Granicznej, budową centrum komunikacyjnego Starachowice Wschodnie mógłbym tak długo wymieniać. Czy znacząco będą różniły się od tej w sprawie remontu ulicy Na Szlakowisku? Nie. Są to sprawy, którymi każdego dnia się zajmuję. Sprawy, gdzie regulujemy kwestie własnościowe, pozyskujemy środki zewnętrzne, robimy dokumentacje i będziemy realizowali inwestycje. Różnica między nami jest jedna - ja robię a Pan radny pisze. Życzyłbym nam Mieszkańcom, aby i Pan radny jako Radny Powiatowy mógł zdać nam sprawozdanie z wielu udanych przedsięwzięć, którymi zajmuje się w Powiecie.

Po godzinie 19.00 radny Paweł Lewkowicz odpisał prezydentowi Markowi Materkowi:

Bujanie w  obłokach

Nie dziękować źle, dziękować jeszcze gorzej, tak skwituję komentarz Pana prezydenta. Przyjmuję drwinę bym na koniec kadencji samorządu powiatu pochwalił się osiągnięciami w formie sprawozdania. Jednak informuję, że ja nie jestem członkiem zarządu powiatu, o czym prezydent mógł  nie wiedzieć, skoro takie rzeczy pisze. Jestem zwykłym niezależnym radnym powiatu, uważając się jedynie za  aktywnego i kreatywnego samorządowca z wieloma inicjatywami często przelewanymi na papier (interpelacje). Czy dla Pana prezydenta to jest herezja? Różnica między nami jest nie tyleż w tym kto pisze, ileż w tym, że z pełnionej funkcji publicznej prezydent miasta otrzymuje pieniądze  niespełna  12 tys. zł, tj. ok. 8-krotnie większe od mojej diety.

Po tych wszystkich opisach jak to się dużo robi dla zrównoważonego oraz skutecznego rozwoju miasta, w tym zapewne i czystości w Starachowicach przy pomocy Spółdzielni „Starachowiczanka”, nic tylko zacytować Kłapouchego z  Kubusia Puchatka iż „czuję się mniej więcej tak, jak ktoś, kto bujał w obłokach i nagle spadł”. 

Z pozdrowieniami dla prezydenta 

Paweł Lewkowicz

                      Reklama

Dodane: 12.07.18 | komentarze (36)

Komentarze użytkowników

mieszkaniec | 2018-07-12 12:44:11 napisał(a):

Chyba pomylono kolejność,najpierw naprawić nawierzchnię a później pasy malować.Tylko patrzeć jak kierowcy będą się domagać odszkodowań za usterki.Ciekawe kto beknie jak stanie się wypadek i udowodnią że przyczyną była nawierzchnia.

Mieszkaniec | 2018-07-12 13:30:38 napisał(a):

Materek jaka jest różnica między tobą a radnym to każdy widzi sam i nikomu oczu nie zamydlisz chociażbyś cuda tu wypisywał.

Mieszkanka | 2018-07-12 14:20:56 napisał(a):

To prawda mazdy widzi różnice. Jeden dużo robi. Drugi dużo gada / pisze.

Gosc | 2018-07-12 14:26:20 napisał(a):

Materek Wielki przemówił. Jak zwykle obrzucił radnego tym swoim *****. Radny mu podziękował, a ten mu się odwdzięczył. Kultury osobistej radny ma lata świetlne więcej. Lewkiwicz na pewno może się pochwalić, że żadne służby nie sprawdzają czy coś rodzinie załatwił. Ani na koniec tej kadencji, ani żadnej innej. Możesz Materek to samo powiedzieć?

Mieszkaniec | 2018-07-12 14:37:22 napisał(a):

Akurat może powiedzieć.

Tak? | 2018-07-12 15:41:03 napisał(a):

A narzeczona to nie osoba bliska ?

Mieszkaniec Szlakowiska | 2018-07-12 15:52:30 napisał(a):

prezydencie...zejdź na ziemię

Artur | 2018-07-12 17:43:46 napisał(a):

Mamo przestań lansować pana Lewkowicza, on jest niby niezależny a popiera Starostę Krępę w radzie powiatu a wiec głosuje ramię w ramie z Pisem, którym tak gardzisz, chciał ponoć poparcia PiS w drugiej turze gdyby startował na prezydenta miasta. Nie dostał. Teraz wraca jako syn marnotrawny do SLD. Jako samorzadowiec z wieloletnim doświadczeniem nie zrobił praktycznie nic dla miasta. Potrafi tylko małpować prezydenta Materka. Ten zapowiada coś na konsultacjach czy fb a Lewkowicz pisze interpelacje. Równie dobrze dziś mógłby napisać interpretacje dla FIFA aby finał mistrzostw świata był Francja:Chorwacja
No chyba że potrafisz wymienić jakieś sukcesy radnego poza pustosłowiem i interpelacjami pisanymi czysto pod wybory. Gdzie był ostatnie cztery lata i poprzednie kadencje? Czego dokonał?

Do Artur | 2018-07-12 17:49:38 napisał(a):

Człowieku pis to popiera ale Materka. Pozatym, lepsza interpelacja niż puste obietnice i robienie mieszkańców w jajo.

Do Artur | 2018-07-12 17:55:01 napisał(a):

Oskarek a ty juz zostałeś dyrektorem czy dalej tylko donosisz?

Artur czy Marek | 2018-07-12 18:28:18 napisał(a):

Więcej wiesz od Lewkowicza. On nic nie słyszał ani o starcie, ani o prośbie poparcia skierowanej do PiS, ani o powrocie do SLD. Za to każdy chyba słyszał kto i po co ściąga do miasta takich bohaterów PiS jak Bartłomiej Miśiewicz.

gość | 2018-07-12 19:40:28 napisał(a):

Lewkowicz Materka by zmiótł w debacie prezydenckiej na żywo!! Merytorycznie i doświadczeniem prezydent grubo odstaje i dlatego ma komeksy bo o tym wie. Liczę na to że radny będzie kandydował i mój głos ma jak w banku!

Artur | 2018-07-12 20:21:52 napisał(a):

Lewkowicz nigdy nie wystartuje na prezydenta,bo musiałby ubiegać się wtedy o mandat do rady gminy. I tu szans nie ma żadnych, a później to jak domek z kart by mu sie w życiu pewnie posypało, robota w Mircu, robota konkubiny w SSE.
Widziałem kilka jego żałosnych konferencji czy to o psich kupach czy hostelu dla meneli i pijakow, żenada jak z Absurdowic, jedno dno. On nie powinien być nawet radnym bo od lat udowadnia, że jest bezradny. I uaktywnia się szczególnie w roku wyborczym. Raz jeszcze pytam co przez te całe życie osiągnął, co zalatwił dla miasta?

Olbracht | 2018-07-12 20:37:20 napisał(a):

A wystarczy pokleić trochę dziury.

Prawda | 2018-07-12 20:42:49 napisał(a):

Jest taka że Materek boi się Lewkowicza co pokazują podobne wpisy. A gdzie twoja konkubina Materek pracuje? Nie przypadkiem w lokalu który kupiła z kolejnego dziwnego przetargu? A czy przypadkiem nie prowadzi firmy, której wydzierżawiłes plac na MZK, a której właściciel sponsoruje właścicielke cpn na MZK? Lewkowicz może i kasy nie ma, bo nie kombinuje jak dorwać się do koryta i kraść i oszukiwać. Na niego na pewno Kroczek nie napisałby artykułu. Na koniec pochwal się co twoi fachowcy robili, zanim ich fachowcami zrobiłeś? Mops, albo bezrobocie. Ciekawe czy Lewkowicz zrobiłby z własnego szantazysty głównego fachowca?

Xxxx | 2018-07-12 20:48:43 napisał(a):

Dno to jest jak kolejna afera się szykuje i ludzi przesluchuja na tą okoliczność. Może warto trochę spuścić z tonu, szczególnie w sytuacji gdy nawet podlegli urzędnicy sami chodzą i proszą o pomoc bo się boją brać udział w pewnych sprawach. Dno i tona syfu.

gość | 2018-07-12 20:54:16 napisał(a):

Maruś ty sie tak nie ciesz bo możesz być niemile zaskoczony jak przyjdzie czas i sie okaże kto popuści w portki. Pewnie konkubina Cie będzie odwiedzać.

Do gosc | 2018-07-12 21:04:00 napisał(a):

Taaaa na pewno będzie. M bolą cudze związki bo sam ma zryte relacje. Konkubina to chodzi i opowiada o wizytach w Słupsku. To całe M towarzystwo cudzym życiem się interesuje zamiast własnych brudów pilnować.

mieszkanka szlakowiska | 2018-07-13 07:21:35 napisał(a):

nowe pasy a dziury zostały...nie szkoda pieniędzy w błoto-przecież remont musi być i od nowa malowanie...kolejny raz apeluję o zrobienie parkingu dla mieszkańców-na tyle mieszkań to co jest obecnie to śmiech! zamiast sprzedawać działkę koło zec proponuję tam duży parking!!

do mieszkanka... | 2018-07-13 07:22:27 napisał(a):

popieram-nie ma gdzie zostawić samochodu, ludzie parkują na zakrętach na paskach bo gdzie mają stanąć?

Gosc | 2018-07-13 07:44:01 napisał(a):

Prezydent ma pod sobą praktycznie wszystkich urzędników miejskich. Dlatego ma czas aby siedzieć na fb. Pracują owszem, ale ludzie za niego i to często ci z doświadczeniem, pozatrudni właśnie przez poprzedników. Nawet te odpowiedzi pewnie pisze ktoś inny. Farsą jest porównywanie 8-io godzinnego siedzenia w mediach społecznościowych do pracy radnego, w przypadku gdzie widać jak pracują choćby radni niezależni (klub radnych prezydenta) Lewkowicz przełamuje schematy kupowania głosów za etaty. Pisanie o konkubinach, czy sugerowane że po ewentualnym starcie w wyborach straci pracę, to są typowe dla obecnego układu, metody działania. Nie kto inny, jak prezydent pozatrudniał czołowych działaczy SLD, takich jak radny Sowula, prezesi Pochec czy Warszawa. Nie za interpelację, czy jakąkolwiek aktywność na rzecz miasta. Osoby te brały czynny udział w noszeniu ulotek, lub marchewki, co uczyniło z nich najlepiej zarabiających ludzi w samorządzie. Hipokryzją jest wytykanie innym ludziom ich poglądów, jak samemu ma się takie jak mielona parówka. Raz ta partia, raz inna, wszystko zmieszane i wrzucone w estetyczną plastikową osłonkę. Pan prezydent uważa że ma monopol na władze w Starachowicach i jak poczta polska walczy z konkurencją, zamiast podnieść jakość własnych usług. Bo panie prezydencie, pana praca jest usługą na rzecz mieszkańców, a pan walczy z każdym kto ma inne zdanie od pana. Lepiej by było żeby pan te osobiste wojenki przekuł na prawdziwe działania, nie tylko wirtualne, to może byśmy mieli i obwodnicę i wiadukt i miasto bez układów. Pan mści się na ludziach za to, ze głośno mówią o tym co Pan robi. Czy to wina oponentów, że pan pozatrudniał kolegów? A może to, że przetargi narzeczonej pan zorganizował? Dlaczego pan nie odpowie, czy to prawda, że pańska narzeczona nie przyszła na przetarg, a członkowie komisji na pańskie polecenie czekali na nią? Pan wprowadził politykę krytykowany innych, opisuje na fb ludzi, nie czekając na decyzję sądu, wydaje pan wyroki. Panu wolno a innym nie? Pan zapomniał że nie każdy boi się o stanowisko. Nie każdego weźmie pan na dywanik i postraszy. Niektórzy mają świadomość, że pan ma 29 lat i przyjął obowiązek reprezentowania ich interesów. I z przykrością dla Pana stwierdzam, że te właśnie osoby na pewno nie pozwolą sobie, aby pan im nakazywał co mają robić, myśleć, czy mówić. Panie prezydencie, pan się nie nazywa Putin, czy Kim Dzong, a jak Pan tego nie rozumie, to proszę zabrać swoich kolegów - fachowców i ten nowy rodzaj demokracji uprawiać w tam, gdzie wszystkim będzie się to podobało. Życzę panu serdecznie, aby pan znalazł takie miejsce, bo to widać jest pana priorytetem, a nie reprezentowanie interesu wszystkich mieszkańców. P.s. teksty o konkubinie wyraźnie pokazują poziom jaki pan reprezentuje.

Dobre | 2018-07-13 08:15:58 napisał(a):

Niesamowite to jest. Przypisywanie prezydentowi wssystkiego co ludzie piszą. Niesamowicie żenujące. Jak mam sprawę do prezydenta xzy pytanie do Niego to piszę na Facebook-u. Zawsze mi odpisywalZ moze warto spróbować a nie trollowac na forum.

DoDobre | 2018-07-13 08:45:51 napisał(a):

Prezydent reprezentuje swoich wyborców. Nadał temu bieg rozpoczynając politykierstwo nagonki. Teraz są efekty. Natomiast co do konta prezydenta, krytykanci są tam poblokowani. To również pokazuje jakim jest prezydentem. Prowadząc miejskie forum (zakład a że tak jest, skoro korzysta z niego w godzinach pracy) zabrania możliwości wypowiedzi tym, którzy mu nie pasują. Może prezydent swoje poparcie przez PiS zawdzięcza też temu, że Konstytucję ma tam gdzie jego nowi polecznicy. A tu definicja, bo prezydent ma tyły nie tylko w spełnianiu obietnic "Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. Oznacza to, że każdy z nas ma prawo do wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania uzyskanych informacji. Wolność wypowiedzi gwarantuje zakaz cenzury środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy. Każde demokratyczne państwo gwarantuje swoim obywatelom wolność słowa"

DoDobre Andrzej Nowak | 2018-07-13 09:01:37 napisał(a):

Celem wyjaśnienia. Nie dopisałem, że zadałem prezydentowi jedno pytanie na fb. Dotyczące Pana Agatowskiego. Pan Agatowski posiada kilka różnych fundacji. Aplikuje razem z różnymi gminami o środki z UE na świetlice i inne. U nas aplikował jako fundacja z Bilczy i stowarzyszenie z Kielc. Zadałem prezydentowi pytanie, czy to jeden i ten sam prezes i na jakiej zasadzie gmina z nim współpracuje, podczas gdy wiele miejskich organizacji non profit potrzebuje na docelową, konkretną pomoc środki, których nie otrzymuje. Moje pytanie zniknęło w tempie ekspresowym, a ja sam zostałem natychmiastowo zablokowany. Nie używałem żadnych wulgaryzmów, czy obraźliwych stwierdzeń. Zadałem pytanie, które moim zdaniem nie powinno spowodować w/w reakcji.

viki | 2018-07-13 10:37:51 napisał(a):

Każda władza przemija i twoja panie Materek też przeminie i to nawet nie spodziewasz się jak szybko.Pozostanie po tobie szuflada pełna wizualizacji,syf w mieście i długi.To miasto się odbuduje po twoich i twoich kolesi rządach o to jestem spokojny.Ale przeraża mnie jedna myśl -jakim jesteśmy łatwowiernym
i bezkrytycznym społeczeństwem.

koleś | 2018-07-13 11:31:20 napisał(a):

nie zazdroście tego CPN na bazie MZK,często brak paliwa-nawet na opłaty za dzierżawę na czas nie mają.

Misiek | 2018-07-13 19:02:23 napisał(a):

Na szlakowisku to jest autostrada w porównaniu do ulicy Botanicznej.Polecam test przy dozwolonej prędkości jazdy czyli 50km/h.Zemont zawieszenia gwarantowany.Żal że o osiedlu Orłowo nadal "ktos" zapomina.

Mam pytanie | 2018-07-13 19:20:35 napisał(a):

O ile dobrze pamiętam koszt wiaty w 2016 r to 700zl. Obecnie 10000 tys. Skąd takie różnice cen?

tk | 2018-07-13 20:47:39 napisał(a):

Radny Lewkowicz ,działa w najlepiej pojętym interesie miasta i mieszkańców.Prezydent ma odpowiadać nie na fb,bo to prywatna firma i nie każdy musi z niej korzystać,tylko być dostępnym dla mieszkańców w ważnych sprawach.A ul. Na Szlakowisku to alegoria tej kadencji prezydenta.

gość | 2018-07-13 20:55:15 napisał(a):

taak! Kłapouchy rządzi!!! hahaha

artur | 2018-07-13 21:02:36 napisał(a):

ul.Na Szlakowisku jako jedna z głównych centralnie położonych ulic to absolutna masakra, rozumiem p. Lewkowicza i mieszkańców że nie rozumieją co takiego powoduje prezydentem,że jej nie remontuje i jeszszcze progresywnych tam wozi ha ha.MASAKRA!

Mieszkaniec | 2018-07-13 21:19:29 napisał(a):

ulica Na Szlakowisku dokładnie odzwierciedla kadencje narcyza i sposob "załatwiania" problemów: POD SPODEM DZIURY DO KOSTKI A NA WIERZCHUU POMALOWANE PASY!!- i po kłopocie. Fotke można cyknąć!
Lewkowicz by takiej fuszery nigdy nie odstawił

tk | 2018-07-13 21:56:55 napisał(a):

A ta klęska związana z opadami to trwa już czwarty rok,ktoś chce skłamać nieco?Te straty to z 15 lat chyba ?

z życia gwiazdy | 2018-07-14 08:43:06 napisał(a):

- Mam przeczucie, że będzie padał deszcz- Powiedział Kłapouchy
- Przecież niebo jest czyste, a słońce mocno świeci- zauważył Puchatek
- Ha! na początku zawsze wszystko doborze wygląda - mruknął OSIOŁ

Marek | 2018-07-14 16:18:09 napisał(a):

Teraz robią tylko ulice gruntowe

do przedmówcy | 2018-07-14 17:04:47 napisał(a):

Czyli które? Gdzieś to można sprawdzić? Tam robi gdzie będzie miał głosy w wyborach? Bo bezinteresownie to Materek nic nie robi. Już na tyle to dał się poznać.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie