Przejście między basenem a szpitalem utwardzone

17239.nsmed

W mediach społecznościowych, co rusz pojawiały się apele, o jakiekolwiek wyremontowanie przejścia pomiędzy basenem a szpitalem. Właścicielem tej działki nr 9/89, po której mieszkańcy chodzą „na skróty” jest powiat starachowicki. Natomiast ma się to zmienić, ponieważ tą działkę i inne w pobliżu kupi miasto. W ubiegłym roku miasto i powiat ustaliły cenę w wysokości 3 milionów złotych [czytaj więcej]. 

- Działki nr 9/89, 9/90 i 9/91 stanowią nadal własność Powiatu Starachowickiego. Rada Powiatu w Starachowicach wyraziła zgodę na ich sprzedaż w trybie bezprzetargowym Gminie Starachowice. Strony uzgodniły jednak na wstępie, że transakcja nastąpi w 2024r. i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Przejście między basenem a szpitalem znajduje się na działce nr 9/89. Prowadzenie tam w tym momencie większych inwestycji nie miałoby sensu. Mając jednak świadomość, że ze ścieżki korzysta wielu mieszkańców, a jej stan, zwłaszcza w okresie wiosennym, daleki jest od idealnego Powiat we współpracy z Gminą Starachowice utwardził ten teren. Prace właśnie się zakończyły - odpowiada na pytania Starachowice-NET.pl rzecznik Starostwa Powiatowego Anna Ciesielska.

Przypomnijmy, że miasto nabędzie działki przy ul. Radomskiej i ul. Batalionów Chłopskich w pobliżu obiektu starego szpitala i krytej pływalni. Działka nr 9/33 zabudowana jest budynkiem byłego oddziału zakaźnego, działki nr 9/34 i nr 9/35 zabudowane są budynkami gospodarczymi. Działki nr 9/89, nr 9/90, nr 9/91 są niezabudowane, natomiast działki nr 9/31, nr 9/26, nr 9/45, nr 9/28 i nr 9/37 są niezabudowane i stanowią drogi wewnętrzne.

- Obecnie Gmina Starachowice zleciła wykonanie koncepcji urbanistycznej zagospodarowania terenu pod funkcje mieszkaniowe. Bezpośrednie położenie działek przeznaczonych do nabycia z nieruchomością zabudowaną starym szpitalem daje lepsze możliwości adaptacyjne. Powiększenie całego kompleksu o działkę nr 9/33, zabudowaną budynkiem byłego oddziału zakaźnego, spowoduje, że obszar zyska regularny kształt i rozszerzy potencjał projektowy. Dodatkowo część działek objętych uchwałą stanowi drogi wewnętrzne, które będą wykorzystane do skomunikowania nowo powstałego osiedla z sąsiadującymi nieruchomościami. Natomiast działka nr 9/91 graniczy z nieruchomością zabudowaną krytą pływalnią i w przyszłości może być wykorzystana do celów rozbudowy obiektu sportowo-rekreacyjnego administrowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - informuje prezydent miasta Marek Materek. 

RemondisReklama

Dodane: 30.03.23 | Odsłony: 1204 | komentarze (3)

Komentarze użytkowników

Hura | 2023-03-30 18:50:11 napisał(a):

No isuper swietlana przyszlosc

Mieszkaniec | 2023-03-31 06:22:51 napisał(a):

Przecież tam były bagna i linia wysokiego napięcia do eko-mediii chyba człek niespełna rozumu tam będzie budował.

Z.Kopański | 2023-03-31 11:59:13 napisał(a):

To rejon po kopalniach ,,Drutowa" oraz ,,Próchnica",żadne bagna to wyrobiska po wydobywaniu rud ...

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie