Przekazanie nowego pojazdu pożarniczego dla OSP Krynki [ZDJĘCIA]

11231.nsmed

W sobotę 27 kwietnia b.r. strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Krynek razem z zaproszonymi gośćmi świętowali wprowadzenie do podziału bojowego nowego samochodu pożarniczego. Pojazd zakupiony z środków finansowych Funduszu Sprawiedliwości oraz Urzędu Gminy w Brodach zabudowano na podwoziu MAN TGM L2007. Nowy wóz bojowy posiada zbiornik wody o pojemności 2600 litrów oraz autopompę o wydajności 1600 litrów wody na minutę.

Ceremonię przekazania pojazdu poprzedziła Msza Święta w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krynkach. Po Eucharystii pododdział złożony z pocztów sztandarowych oraz kompanii honorowej przemaszerował na miejsce uroczystości, gdzie w obecności zaproszonych gości dokonano przekazania nowego pojazdu pożarniczego. Akt przekazania z kluczykami wręczyli:

- Wiceminister Sprawiedliwości - Patryk Jaki

- Wiceminister Sportu i Turystyki - Anna Krupka

- Poseł na Sejm RP - Krzysztof Lipiec

- Marszałek Województwa - Andrzej Bętkowski

W ceremonii uczestniczył również Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach - st. bryg. Wiesław Ungier, który w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na dokonujący się na naszych oczach dynamiczny proces zwiększania potencjału bojowego ochotniczych straży pożarnych. Ostatnie lata cechują duże nakłady środków finansowych dla OSP, czego dowodem jest: budżet Programu Modernizacji Służb Mundurowych, Fundusz Sprawiedliwości oraz dotacje Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Przez długie lata potencjał sprzętowy jednostek OSP w gminie Brody opierał się na kilkudziesięcioletnich pojazdach ratowniczo - gaśniczych. W przeciągu ostatnich dwóch lat za kwotę prawie 2 milionów złotych zakupiono dwa nowoczesne wozy bojowe, co pozwoliło dokonać ogromnego skoku technologicznego w zakresie potencjału sprzętowego używanego przez strażaków.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga

Zdjęcia: Urząd Gminy w Brodach

Dodane: 29.04.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie