Przestój w MAN Bus. Pierwszy tydzień będzie pokryty urlopami pracowników?

12520.nsmed

Dzisiaj 19 marca br. odbyło się kolejne spotkanie związków zawodowych z przedstawicielami Zarządu MAN Bus, podczas których omawiane miały być zasady zapłaty za planowane trzy tygodnie przestoju. 

Przypomnijmy, że od poniedziałku 23 marca 2020 r. część pracowników firmy MAN Bus nie pójdzie do pracy. Ma to być spowodowane brakiem części. 

- Niestety ku zdziwieniu NSZZ „Solidarność” przedstawiciele pracodawcy wycofali się z poprzednich propozycji i podtrzymali tylko jedną z nich, czyli pokrycie urlopem pierwszego tygodnia przestoju. Stwierdzono, że o tym jak zapłacić za kolejne dni przestoju będzie się rozmawiać w późniejszym terminie, gdy będzie już wiadomo jakie pieniądze przeznaczy rząd RP dla pracodawców, którzy poniosą straty spowodowane przestojami w produkcji. Przedstawiciele „Solidarności” zgodnie z decyzją Komisji Międzyzakładowej nie zgodzili się na pokrycie przestoju urlopem i zaproponowali, aby za pierwszy tydzień przestoju zapłacić pełne wynagrodzenie, a o wynagrodzeniu za kolejne dwa tygodnie rozmawiać w późniejszym terminie. Na to z kolei nie zgodzili się reprezentanci MAN-a. Do propozycji Zarządu przychylili się związkowcy z „Metalowców” - informuje na stronie internetowej związków zawodowych przewodniczący „Solidarności” Jan Seweryn. 

Dodane: 19.03.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

S | 2020-03-19 20:43:28 napisał(a):

A pomyślał ktoś o tych, którzy będą musieli pracować? Inni będą bezpiecznie siedzieć w domu, a oni będą narażać siebie i swoje rodziny i dostaną za to tyle samo kasy co ci siedzący w domu. Tego to związki nie widzą?

Dwa kierunki | 2020-03-20 08:53:51 napisał(a):

Wydaje mi się że gdyby wam zaproponowali extra kase to zaden juz by sie nie użalał... inni w domu a my za extra setki wtedy virus nas nie dopadnie. Nawet w niediele byscie przychodzili tak jak to bylo w tamtym roku

Pracownik | 2020-03-20 10:51:32 napisał(a):

Już jest propozycja pracy za ekstra.Ale kto ma rozum to nawet tego nie weźmie pod uwagę ale wiadomo, że są tacy co za kasę zrobią wszystko a później... płacz (jak we Włoszech).

Ghost | 2020-03-20 16:41:44 napisał(a):

Ależ oni wspaniali, ależ oni dbają o pracowników , no ideał firma poprostu ... Jezu.. aż mi się * do * chowa jak oni dbają o bezpieczeństwo nas pracowników , bez których w zasadzie by nie istnieli. To co się tam dzieje woła o pomstę do nieba , zero szacunku zero współczucia liczy się tylko zysk zysk i zero zbędnych strat nawet wydaje mi się że kosztem czyjegoś życia w obecnej sytuacji w kraju. Inne koncerny mogą zamknąć swoje firmy zadbać o swoich pracowników , dać im w ten sposób szacunek.
Nie patrząc na to że że stracą zysk. Tu.... Jak widać kto ma urlop spoko , a kto nie ma do roboty auta są do odpracowania. Brawo... " M AJ N "

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie