Przetarg na budowę nowego odcinka ulicy Moniuszki ogłoszony

11651.nsmed

Miasto ogłosiło przetarg na budowę po nowym śladzie odcinka ulicy Moniuszki od ul. 6 Września do ul. Kieleckiej w Starachowicach. Firmy chętne wykonać tą inwestycję mają czas do 27 sierpnia br. na złożenie swojej oferty. 

Teren objęty inwestycją znajduje się w strefie ochrony archeologicznej. Przedmiotem ochrony są zabytki archeologiczne: stanowisko Starachowice 5 AZP 82-67/2 (w kolizji z inwestycją) oraz stanowisko 4 AZP 82-67/1 (znajdujące się w sąsiedztwie inwestycji) o niepotwierdzonych jak dotąd badaniami wykopaliskowymi granicach. Prace winny być wykonywane pod nadzorem archeologicznym. Nadzór będzie miał charakter prewencyjny, ukierunkowany na zewidencjonowanie, zadokumentowanie i zabezpieczenie ewentualnych struktur archeologicznych i nawarstwień kulturowych, które mogą zostać ujawnione w wykopach tej inwestycji. Ustanowienie nadzoru archeologicznego będzie obowiązkiem Wykonawcy.

- Przewidywany termin wykonania lipiec 2020. Ogłaszamy przetarg w nadziei na pozytywne rozstrzygnięcie poprzedniego naboru do Funduszu Dróg Samorządowych. Staramy się o dofinansowanie inwestycji. Maksymalne dofinansowanie w programie to 80%. Jest o co walczyć. Nowa Moniuszki umożliwi lepszą komunikację pomiędzy północną a południową częścią miasta przez cały rok – napisał w mediach społecznościowych prezydent miasta Marek Materek.

Elementy do wykonania:

- przebudowa ul. Moniuszki od ul. 6. Września do ul. Kieleckiej, długość jezdni ok. 707 m, szerokość jezdni od 6 do 14,80 m,

- budowa chodnika, szerokość 2 m,

- budowa ścieżki rowerowej, szerokość 2 m,

- budowa kanalizacji deszczowej,

- przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej,

- przebudowa sieci gazowej,

- budowa oświetlenia drogi,

- przebudowa sieci teletechnicznej,

- budowa konstrukcji wsporczych (żelbetowych murów oporowych i grodzic) utrzymujących skarpy,

- wykonanie stałej organizacji ruchu.

Fot. FB Marek Materek

Dodane: 13.08.19 | komentarze (8)

Komentarze użytkowników

viki | 2019-08-13 12:12:23 napisał(a):

Jak można ogłosić przetarg bez zagwarantowanych pieniędzy-bo jak czytam w informacji prezydent pisze że się dopiero "staramy" o dofinansowanie 80% kosztu inwestycji ?

Mieszkanka | 2019-08-13 12:54:54 napisał(a):

Cieszmy się, a myślenie zostawmy Prezydentowi.

a-a | 2019-08-13 13:11:19 napisał(a):

Ciekawostka!!! Rondo na skrzyżowaniu Moniuszki - 6 tego Września i Nowowiejskiej??? Ciekawe kto go zbuduje - chyba PAPA z Powiatu ????

Anonim | 2019-08-13 14:14:36 napisał(a):

Na czym ma polegać to lepsze skomunikowanie, skoro przepustowość skrzyżowania z ulicą Kielecką nie wzrośnie a wręcz wjazd do miasta będzie się bardziej korkował. Przecież i istniejąca ulicę Moniuszki można było zrobić dwukierunkową za free. Może tu jednak chodzi o to, że powstaną nowe działki budowlane przy nowej ulicy na koszt podatnika!

Do anonimA | 2019-08-13 14:57:06 napisał(a):

Po remoncie droga będzie mniej stroma dzięki czemu będą mogły jeździć tamtędy autobusy

do anonimA | 2019-08-13 17:23:58 napisał(a):

Co ty pitolisz stromo to chyba miałeś do szkoły
Narysują wam coś na facebooku i kwiczycie ze szczęścia jak prosiaki idące na rzeż. Viki zadał bardzo mądre pytanie bo chyba Prawo Zamówień Publicznych obowiązuje w tym mieście?

do poprzedników | 2019-08-13 20:15:30 napisał(a):

I wy wierzycie w te brednie poco tamtędy mają jechać autobusy, poco drogie rondo na Nowowiejskiej wystarczy grzybek, po co ścieżka rowerowa , przepustowość ograniczają światła na alei kolejny głupi pomysł.

bzdura | 2019-09-27 18:48:11 napisał(a):

Ten nowy przebieg to kompletna bzdura. Po co dwa pasy pod górę kto tam będzie się wyprzedzał a już idiotyzmem jest ścieżka rowerowa na mniejszym spadku na Staffa zginoł człowiek. Opanujcie się z tym marnotrawstwem.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie