Przybędzie rond na Majówce?

15157.nsmed

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni zgodzili się na udzielenie Powiatowi Starachowickiemu pomocy finansowej i przekazanie z budżetu miasta 150 tysięcy złotych na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy ul. Majówka w Starachowicach, co ma pozwolić na ubieganie się o środki zewnętrzne na realizację tego zadania.

„Ulica Majówka jest praktycznie ostatnią drogą powiatową na terenie miasta Starachowice, która nie została zmodernizowana. Uwzględniając potrzeby społeczne, poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu życia mieszkańców Miasta Starachowice udzielenie ww. pomocy finansowej Powiatowi Starachowickiemu jest zasadne.” - Zapisano w uzasadnieniu do uchwały.

Ulica Majówka, to droga powiatowa. Na pytania Redakcji odpowiada dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Klimczak.

Zgodnie z uchwałą podjętą na sierpniowej sesji przez Radę Miejską w Starachowicach, Gmina udziela pomocy finansowej Powiatowi w wysokości 150 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej dot. przebudowy ulicy Majówka. Aktualnie przygotowujemy stosowne dokumenty do zawarcia umowy pomiędzy Gminą i Powiatem oraz przygotowania procedury przetargowej.

Zakres prac obejmie opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień, zgód i pozwoleń. Szacunkowy koszt 150 tys. zł.

W zakres przewidywanych prac na ulicy Majówka przewiduje się min. przebudowę jezdni, chodników (analizę możliwości umieszczenia ciągu pieszo-rowerowego), przebudowę skrzyżowań na skrzyżowania typu rondo tj. Majówka-Oświatowa, Majówka-Graniczna (okolice MOPS), Majówka przy sklepie Lidl.

Wartość prac budowlanych będzie mogła być oszacowana po wykonaniu projektu budowlanego, a ich realizacja będzie uzależniona od uzyskania zewnętrznego finansowania. Będzie można o nie wnioskować po zakończeniu prac dokumentacyjnych.

Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach pozyskał pieniądze z Rządowego Programu Fundusz Rozwoju Dróg na poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania aż 22 przejść na drogach powiatowych, w tym 3 na ulicy Majówka w Starachowicach. W najbliższym czasie zostaną one przebudowane, wraz z drogą i chodnikami znajdującymi się przy dojeździe. Łączna wartość tych zadań to 750 tys. zł. Gmina Starachowice partycypuje w kosztach wkładu własnego.

Zakres rzeczowy planowanych zadań zakłada wykonanie wyniesionego przejścia w okolicy sklepu Biedronka. Dla większego bezpieczeństwa, przejścia wykonane zostaną z grubowarstwowego oznakowania z zastosowaniem znaków aktywnych D-6, ostrzegających o zbliżaniu się do pasów. W celu segregacji i ukierunkowania ruchu, ustawione zostaną barierki ochronne.

Ponadto, wykonane zostanie oświetlenie dedykowane przejściom dla pieszych. W ramach tych zadań odnowione zostaną ciągi piesze i wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, w obrębie oddziaływania pasów czyli na odcinkach o długości 400 m. Planowany okres realizacji to listopad 2021 – sierpień 2022.

Aktualnie przygotowujemy stosowne dokumenty do zawarcia umowy i przygotowania dokumentacji przetargowej.

RemondisReklama

Dodane: 16.09.21 | Odsłony: 1899 | komentarze (15)

Komentarze użytkowników

Dymitr | 2021-09-16 07:02:55 napisał(a):

A co to za cyrk iż miasto finansuje powiat, który jest bankrutem

Rondo | 2021-09-16 07:15:39 napisał(a):

To jakaś choroba pod nazwą rondo.Wszystkie trzy propozycje całkowicie bez sensu . To 150 tys w błoto.

Obserwator | 2021-09-16 08:45:10 napisał(a):

Może to dziwnie będzie wyglądało ale każde następne robdo udrażnia ruch. Nie ma lepszego rozwiązania wpływającego na płynność ruchu niż rondo.

Pablo | 2021-09-16 08:53:00 napisał(a):

Brednie, moze uplynnia ruch jesli jest podobnie duży z kazdego kierunku, tu mamy glowny ciag komunikacyjny Majowka i boczne dojazdy z mniejszym ruchem, jaki sens zeby jadacy Majowka co troche pokonywal rondo?jesli juz to przy Oswiatowej. A rondo przy Lidlu juz istnieje, wystarczy popatrzec czy to takie dobre rozwiazanie I co tam sie wyczynia

Ewa | 2021-09-16 09:12:11 napisał(a):

Nie widze zadnych problemow z ul Majowka. Ruch plynny,nie ma problenow z wjazdem. Czy ta cala modernizacja ograniczy sie do wyciecia reszty drzew przy ulicy?

Mjk | 2021-09-16 09:58:07 napisał(a):

Szanowni "rondo, Pablo, Ewa" albo jesteście trollami albo emerytami bez prawa jazdy skoro nie widzicie sensu przebudowy Mjówki i budowy tam rond. Wystarczy się przespacerować w te miejsca w godzinach przełomu zmian w Starachowickich zakładach i wtedy te wasze durnowate paplaniny przestaną mieć sens. Majówka jest ulica o dużym natężeniu ruchu w tych godzinach.

Mieszkanka | 2021-09-16 10:31:44 napisał(a):

"W zakres przewidywanych prac na ulicy Majówka przewiduje się min. przebudowę jezdni, chodników (analizę możliwości umieszczenia ciągu pieszo-rowerowego), przebudowę skrzyżowań na skrzyżowania typu rondo tj. Majówka-Oświatowa, Majówka-Graniczna (okolice MOPS), Majówka przy sklepie Lidl". Jaką analizę możliwości, czas najwyższy wykonywać ścieżki rowerowe przy każdej modernizowanej drodze, a nie jak dotychczas, gmina namodernizowała dróg, ale się nie chciało pomyśleć o ścieżkach, skandal niekompetencji!!!

Rondo | 2021-09-16 10:34:35 napisał(a):

Do Mjk ; To Ty jesteś właśnie tym trollem bo chcesz przebudowy tylko po to, że przez godzinę Majówką ma przejechać więcej samochodów. Tych samochodów będzie ubywać bo miasto się wyludnia. Jest wiele ważniejszych spraw w mieście ,na które wciąż nie ma pieniędzy...

VW | 2021-09-16 10:47:14 napisał(a):

Fajnie same ronda. Na dolnych, Leśnej, wiadukcie najlepsze ten kto to projektował chyba jest debi l e m

ajefci | 2021-09-16 11:37:35 napisał(a):

Szkoda tylko że w tym mieście 90% kyerowców fachowców nie umie jeździć prawidłowo po rondzie

Wezyr | 2021-09-16 12:15:55 napisał(a):

Ronda są potrzebne i to dobry pomysł.
Tylko czy aby 150 000zł na dokumentację techniczną nie jest przesadzoną kwotą?

I jaką mamy gwarancję że ta dokumentacja nie trafi na półkę i się nie przeterminuje?

Czy powiat będzie miał pieniądze na realizacje tej inwestycji czy kolejny raz Radni zagłosują na niekorzyść Gminy i kolejny raz wezmą na barki gminnego budżetu zobowiązania Powiatu ?

kierowca | 2021-09-16 15:42:55 napisał(a):

Ronda powinny byc proste płaskie bez wysepek. najwyżej wyłożone kostka .Nie będzie musiał ZEC i PWIK lub firma kwiatowa utrzymywać kwiatuszków. Długie zestawy pojazdów bez problemu przejada a i karetki , straż oraz policja. I jest gdzie uciekać przed jakimś nieogarniętym kierowcą. Ronda dobry pomysł ale prosty a nie ronda z fanaberiami.

Pablo | 2021-09-17 08:12:08 napisał(a):

Ruch z majowki w ul. Graniczna nalezy ograniczac, bo duzo aut skraca sobie miedzy blokami przejazd do kopalnianej, co prawda sa progi ale to powinna byc cala strefa zamieszkania do lokalnego ruchu, a glowny ruch powinien byc skierowany ul. Majowka. Tu rondo jest zbedne. Przy Oswiatowej znowu jestem ciekawe jak z mieszcza rondo przy swiatlach. Teraz jadac oswiatowa w strone swiatel jest zajety cały pas do jazdy prosto, ale skret w Majowka jest mozliwy, na rondzie juz nie bedzie, bedzie wszystko stalo jak na rondzie na dolnych.

Senior cyklista | 2021-09-17 15:47:02 napisał(a):

Codziennie jezdżę rowerem Majówką w różnych porach i już dawno powinna tam być ścieżka pieszo rowerowa. Natomiast kompletną bzdurą jest pomysł na ronda przy granicznej czy Oświatowej. Przy Granicznej wiadomym jest, że ruch odbywa się płynnie natomiast pięciu pracownikom MOP-su ubzdurało się tam rado bo muszą w ciągu kilku minut włączać się do ruchu tak samo jak na każdej uliczce dojazdowej. To przykład marnotrawstwa na czyjeś fanaberje. Natomiast na Oświatowej w czasie szczytu ruch blokuje się na światłach natomiast normalnie nie ma problemu gdyż jest lewoskręt w Majówkę, i to jest wystarczające. Generalnie zakorkowanie w szczycie wynika z braku wiaduktu na dolnych i nad tym trzeba się skupić a nie wymyślać kolejne drogie bzdury i marnować pieniądze.

gość | 2021-09-17 20:52:08 napisał(a):

Dokumentacja 150 tys. a inwestycja pewnie 60 tys., też nie wiadomo za co hahaha, malutkie kółko ,kilka m2 kostki i 10 litrów farby...

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie