Punkt udostępniania dokumentacji medycznej

17196.nsmed

Byłeś pacjentem dawnej Poradni Psychiatrycznej Agnieszki Sokół w Starachowicach i potrzebujesz dokumentacji medycznej? Możesz ją teraz uzyskać w Punkcie udostępniania dokumentacji medycznej w PZOZ w Starachowicach, w budynku Poradni Specjalistycznych w gabinecie 41 (na parterze). Szczegółowe informacje udzielane są pod nr tel. 41 273 99 56 w godz. 8.00 - 13.00. 

PZOZ w Starachowicach przejął dokumentację medyczną pacjentów zlikwidowanej Poradni Psychiatrycznej Agnieszki Sokół w Starachowicach. Można ją tutaj uzyskać. 

Przypominamy, że dokumentacja medyczna udostępniana jest pacjentowi, upoważnionej przez niego osobie, przedstawicielowi ustawowemu i instytucjom. 

Jeśli chcemy uzyskać kserokopię dokumentów, musimy wcześniej złożyć stosowny wniosek (formularze zniosków znajdziesz TUTAJ)

Jeśli zrobimy to osobiście, dokumentację możemy odebrać sami lub może to zrobić upoważniona przez nas osoba. Możemy otrzymać ją również pocztą. 

Jeśli wniosek wyślemy pocztą, odbiór musi być osobisty ze względu na konieczność weryfikacji danych. Dokumentacja udostępniana jest w możliwie najszybszym terminie, ale w przypadku dużej liczby złożonych wniosków w czasie nie dłuższym niż 5 dni roboczych.

Za udostępnianie kopii pobierana jest opłata w wysokości zgodnej z przepisami ustawy.

***

Zarząd Powiatu wspólnie z dyrekcją szpitala czyni starania w celu utworzenia poradni psychiatrycznej przy PZOZ w Starachowicach. Są duże szanse, że w drugiej połowie roku zaczęłaby ona działać. 

Komunikat prasowy: Starostwo Powiatowe

RemondisReklama

Dodane: 17.03.23 | Odsłony: 852

Komentarze użytkowników

Opłata | 2023-03-18 08:01:31 napisał(a):

To jest granda. Pacjenci odprowadzają składki na opiekę zdrowotną a za udostępnienie ich własnej dokumentacji medycznej muszą osobno płacić...Niedługo będziemy płacić za wystawienie recepty i samo wejście na teren PZOZ..

Autor | 2023-03-18 13:16:15 napisał(a):

Można było niedawno prosić o wysyłkę z urzędu Wojewódzkiego kopie karty za darmo

Ja | 2023-03-18 18:09:56 napisał(a):

Pobranie jakiejkolwiek dokumentacji medycznej w PZOZ w pokoju nr 41 jest bardzo utrudnione. Trzeba liczyć się z dużą kolejką, czasami nie załatwi się sprawy w jeden dzień. Jeden pan obsługuje pacjentów w bardzo powolnym tempie, wniosków o wydanie dokumentacji nie można wcześniej wypełnić, tylko trzeba przy nim i za każdym razem osobiście idzie po dokumenty do poradni specjalistycznych. dziennie przyjmie może z pięciu petentów. Także trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Do ja | 2023-03-21 18:01:08 napisał(a):

Proszę nie wprowadzać innych w błąd. Wnioski o wydanie dokumentacji medycznej są do pobrania na stronie szpitala. Wystarczy wejść w zakładkę Strefa pacjenta i jest tam informacja o zasadach wydawania dokumentacji medycznej. Są wzory wniosków i upoważnień

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie