PZU pomaga szpitalom w walce z koronawirusem

13773.nsmed

PZU przekaże kolejnych 200 tzw. opasek życia szpitalom, w których leczeni są pacjenci chorzy na COVID-19 w tym do Szpitala w Starachowicach przy ul. Radomskiej 70. Pierwsze takie urządzenia trafiły do placówek w maju. Opaska życia to innowacyjne na skalę światową rozwiązanie, które analizuje kluczowe parametry życiowe pacjentów i alarmuje personel medyczny w przypadku zagrożenia życia.

Opaski życia trafią teraz do dziesięciu szpitali w południowej i zachodniej Polsce – m.in. do placówek we Wrocławiu, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu czy Raciborzu.

Opaska życia to certyfikowane urządzenie medyczne, które zdalnie analizuje kluczowe parametry życiowe pacjenta. Mierzy puls i temperaturę ciała oraz saturację, czyli nasycenie krwi tlenem. W momencie kiedy spadają do krytycznych wartości, opaska uruchamia sygnał dźwiękowy i natychmiast alarmuje na specjalnym monitorze podglądowym personel medyczny.

Na początku maja PZU przekazał pierwszą partię opasek życia do szpitali, w których leczeni są pacjenci zarażeni koronawirusem. Na bazie tych doświadczeń z pierwszych miesięcy pandemii, opaski zostały zmodyfikowane – m.in. wyposażono je w dodatkowe funkcje jak informacja o upadku żeby jak najlepiej chronić pacjenta i spełniać oczekiwania oraz realizować potrzeby personelu medycznego.

Pierwszy egzamin urządzenia zdały w ramach pilotażowego projektu, realizowanego przez PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia od jesieni zeszłego roku w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach. Po odnotowaniu pierwszych przypadków koronawirusa w Polsce, ubezpieczyciel przekazał urządzenia szpitalom walczącym z COVID-19. Teraz do placówek trafi kolejna partia urządzeń.

Łączna wartość pomocy finansowej PZU dla szpitali i służb walczących z epidemią sięga już 15 mln zł. Do szpitali trafiły m.in. respiratory, bronchoskopy do badania tchawicy i oskrzeli oraz kardiomonitory. Wsparciem dla służb medycznych było też 200 samochodów od PZU, służących m.in. do przewożenia próbek do badań od osób pozostających w domowej kwarantannie.

PZU sfinansował ponadto zakup rękawiczek ochronnych dla placówek zdrowotnych oraz kombinezonów, maseczek, rękawiczek i środków dezynfekcyjnych dla funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej. Wsparł też Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w doposażeniu linii diagnostycznej do badań laboratoryjnych na obecność koronawirusa, co umożliwiło skrócenie czasu oczekiwania na wyniki tych badań.

Komunikat prasowy: Biuro Prasowe PZU

Viva UbezpieczeniaReklama 

Dodane: 16.10.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

gość | 2020-10-17 08:36:37 napisał(a):

Państwowy gigant opanowany przez Pis -śmieszna kwota pomocy w skali kraju. Tyle milionów to idzie na pensje dla swojaków . Żenada

Taka prawda | 2020-10-17 09:00:25 napisał(a):

Ciekawe ile ciepłych posadek zostało przydzielonych po stole i ile to kosztuje podatników ? Faktycznie kwota 15 milionów to pikuś wobec tego zjawiska...

Upadek | 2020-10-17 09:05:11 napisał(a):

Opaski sygnalizują także upadek więc należy wyposażyć w nie członków naszego rządu. Z tego co widać jego upadek jest bardzo bliski...

Renata | 2020-10-17 12:42:46 napisał(a):

Lepiej wspierać giganta niemieckiego ...?
Myślenie polaczka...

do Renata | 2020-10-17 12:56:16 napisał(a):

Pozdrów ode mnie PiS oraz wszystkich umieszczonych w PZU na intratnych posadach.Twoim zdaniem lepiej jak obywateli okrada państwowa spółka? Gratuluje !

do gościa | 2020-10-17 13:09:57 napisał(a):

Państwowy gigant opanowany kiedyś przez POPSL dał dla szpitali bardzo dużo ŻENADA

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie