Radni Rady Powiatu ponownie obradowali ze względu na trudną sytuację finansową w oświacie i braki sięgające ponad 1 mln 172 tys. zł

10728.nsmed

Ze względu na trudną sytuację finansową w oświacie i braki sięgające ponad 1 mln 172 tys. zł, konieczne było pilne zwołanie sesji Rady Powiatu i dokonanie zmian w dotychczasowym budżecie, które umożliwiły dalsze funkcjonowanie placówek.

W tydzień po pierwszej sesji Rady Powiatu, odbyła się druga, na której radni zdecydowali o zmianach w dotychczasowym budżecie, a co się z tym wiąże, także w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Podyktowane to było trudną sytuacją finansową w oświacie, gdzie brakowało ponad 1 mln 172 tys. zł na wydatki bieżące. Bez tych przesunięć byłoby zagrożone dalsze funkcjonowanie placówek. Projekt uchwały w tej sprawie został zaopiniowany pozytywnie przez Komisję Budżetu i Finansów. Nie budził także zastrzeżeń radnych.

Został przyjęty bez jakiejkolwiek dyskusji, przy braku głosów przeciwnych. Radni zdecydowali również o składach osobowych Stałych Komisji w Radzie Powiatu, wybierając także przewodniczących i wiceprzewodniczących tych gremiów.

I tak, pracami Komisji Budżetu i Finansów kierować będzie radny Piotr Ambroszczyk. Na wiceprzewodniczącą Rada wybrała radną Izabelę Wronę.

Przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa, Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego został radny Stanisław Wojtan, natomiast wiceprzewodniczącym radny Jan Pocheć.

Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej w Radzie Powiatu przewodzić będzie radny Marek Maciukajć.

Wyborem wiceprzewodniczącego radni zajmą się na kolejnej sesji.

I wreszcie Komisja Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji Powiatu, na czele której stanął radny Sławomir Rymarczyk. Wiceprzewodniczącym wybrany został radny Paweł Brzozowski. 

Źródło: powiat.starachowice.pl

Dodane: 03.12.18 | komentarze (14)

Komentarze użytkowników

Gość | 2018-12-03 17:31:18 napisał(a):

Brawo Danuska! Zarządzanie pierwsza liga! A jeszcze pytanie. Z czego zostały przeniesione środki?

Tak sie dzieje | 2018-12-03 19:27:33 napisał(a):

Jak rzadza ludzie letniego miesiaca. Nieudolni, niekompetentni, pedagodzy i kobiety ze szkolnych stolowek... A mlodzi, ambitni nie maja pracy, bo wlasnie emeryci z ZNP chca na starosc zrec kase z samorzadu... Dlatego tak bardzo kibicuje Babickiemu i Materkowi, odmlodzcie ten powiat i gmine od tych starych, zgrzybialych lesnych dziadkow!!

do Tak się dzieje | 2018-12-03 19:56:28 napisał(a):

Aleś Ty inteligentny

Maciek | 2018-12-04 06:47:25 napisał(a):

Ale to jest prawda, jak emerytka może marzyć o powrocie do MOPS-u, a w starostwie siedzą byli dyrektorzy szkół np.13, którzy nie sprawdzili się w swoich rolach i teraz są specjalistami nie wiadomo od czego.Są tacy, którzy nabyli prawa do emerytury, ale nie mogą się oderwać od stołków A dla młodzieży nie ma pracy, ewentualnie staże . Czas to zmienić

do tak się dzieje | 2018-12-04 07:15:25 napisał(a):

W sam punkt.

Marcin | 2018-12-04 07:54:32 napisał(a):

PANIE STAROSTO Rocznie z dochodu radnych zostałoby ok 288 tyś zł jakby pracowali za darmo oni są darmozjadami powinni to robić za darmo przecież dla społeczeństwa to robią SŁUŻBA SPOŁECZEŃSTWU buhaha nabierają społeczeństwo

aga | 2018-12-04 09:18:15 napisał(a):

Należy jak najszybciej zrobić porządek z nauczycielami ze szkół zarówno podstawówek jak i średnich.Poziom nauczania w naszych szkołach jest tragiczny.Coraz mniej dzieci chodzi do szkoły ze względu na niż demograficzny od kilku lat a wydatki rosną co roku.Za moich czasów te dziewczyny które nie dostały się na normalne studia szły na pedagogikę do Kielc lub robiły ją zaocznie.I dlatego mamy tak tragicznie niski poziom nauczania w naszym mieście-wszyscy o tym wiemy ale "po cichu"

do aga | 2018-12-04 09:55:00 napisał(a):

tragiczny to jest ten, który dzisiaj odpowiada za oświatę

do Agi | 2018-12-04 12:11:02 napisał(a):

masz świętą rację, nieudacznicy pracują w oświacie, ludzie, którzy nawet nie potrafią się ubrać do pracy . Kiedyś dyrektorzy takiej podkasanej nauczycielce, która ma dekolt do pasa ( a ma czym oddychać)lub spódniczkę, która nie zakrywa pewnej części ciała dawali godzinę na przebranie. Dziś dyrektor nie ma autorytetu, nikt nie sprawdza szkoły, a może Prezydent niezapowiedzianie wpadłby z wizytą
i zobaczył jak reprezentuje sie urzędnik państwowy ( bo takim jest nauczyciel )Czasami czujemy się zażenowani idąc po dzieci, czy ta pani na wysokich szpilkach idzie na lekcje czy szuka sponsora, kiedy kręci kuperkiem bardzo prowokacyjnie. A dzieci mamy teraz uświadomione i wyłapują bezbłędnie niemoralne zachowania swoich pedagogów. czas to zmienić, bo odeszli ci, którzy wiedzieli co to jest urzędniczy sznyt

do Agi | 2018-12-04 13:07:48 napisał(a):

Zobacz jak niektórzy chodzą ubrani w MOPS i też wspaniała kadra zarządzająca nie zwróci im uwagi: rozczochrane loki, buty na platformie z ćwiekami i brokatem, sukienki ledwo d.. zakrywają i gołe ramiona albo plecy. Nie wspomnę o kolorach to jest żenada. Czyżby Pani Krępa była zła bo zwracała na taki nieodpowiedni styl uwagę?

młody | 2018-12-04 13:11:44 napisał(a):

Już Materek odmłodził i miasto i powiat ha ha ha , miał szanse przed wyborami to wziął na listy emerytów. Oby już nie miał 3 szansy bo wtedy cała rodziną będzie pracowała w Starachowicach i połowę miasta będzie sprzedane

do Marcin | 2018-12-04 13:14:44 napisał(a):

Jak chcesz wiedzieć to radni jeżeli pracują to muszą na czas trwania sesji mieć w pracy urlop lub urlop bezpłatny. Nie wiem czy obecny Pan Starosta jak chodził na sesje pracując w SSE to brał urlop czy nie...?

Na temat szkoly | 2018-12-04 17:25:36 napisał(a):

Obrazek tydzień temu przed szkołą nr9. ( godz ok 12.00- 13.00)Dzieci ubierajace się na dworze przed szkołą.Kurtki czapki na schodach i chodniku przed szkola.Dwóch chłopców rozebranych do pasa epatuje nagoscia.Kilku innych rzuca butami zabranymi koledze po trawniku.A na dworze zimno.Dwie panie nauczycielki wewnątrz budynku ale na dwór nie spojrza.Po co?już po lekcjach.Juz nie odpowiadają za te dzieci.A może to z innej klasy.Taki obrazek jest częsty bo akurat często bywam w szkole w tych godzinach

do na temat szkoły | 2018-12-04 19:30:28 napisał(a):

to trzeba było samemu zwrócić uwagę. Wszyscy dorośli wychowujemy dzisiejszą złotą młodzież:-)Rodzice też powinni wychowywać...:-) Nie tylko nauczyciele i być może bardziej Ciebie by posłuchali niż pani nauczycielki:-)

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie