Remont ulicy Ustronie pilnie potrzebny

9659.nsmed

Mieszkańcy ulicy Ustronie w Starachowicach zwrócili się do prezydenta miasta Marka Materka z kolejnym pismem o remont ulicy. 

Treść pisma: 

Ponownie, w imieniu mieszkańców ulicy Ustronie, proszę o niezwłoczne wykonanie niezbędnych prac, które pozwolą na poruszanie się naszą ulicą. Dotychczasowe interwencje, kierowane drogą pisemną, jak również elektroniczną, pozostały całkowicie bez echa, mimo, że warunki atmosferyczne po mojej interwencji z dnia 13.12.2017 r. jeszcze przez dość                                                                                       długi okres umożliwiały działanie. 

Na dzień dzisiejszy nie ma żadnej możliwości przejścia i przejazdu odcinkiem ulicy od posesji nr 19 do ulicy Moniuszki. Firma Budromost po likwidacji swojej bazy remontowej nie zrobiła nic kompletnie na tym odcinku ulicy, który został zdegradowany całkowicie przez ciężki sprzęt. Drogę należy urządzić na nowo, poprzez wykorytowanie i utwardzenie materiałem drogowym, gdyż z poprzedniego utwardzenia nie pozostał nawet najmniejszy ślad, zwłaszcza, że prawie całkowicie zmieniono przebieg ulicy na tym odcinku. W odpowiedzi znak: IRG.21.2017.Pg.2 na moje poprzednie pismo zapewniano, że to firma Budromost jest zobowiązana do wykonania wszystkich prac przywracających drogę do użytku. Proszę o udostępnienie kserokopii dokumentu potwierdzającego wykonanie tych prac i zaakceptowanie stanu ulicy po odtworzeniu przez gminne służby. 

Mamy serdecznie dość traktowania nas jak obywateli drugiej kategorii. Trudno nam cieszyć się wielkimi unijnymi projektami, czy wesołymi jarmarkami, jak nie mamy na co dzień spełnionych podstawowych potrzeb dotyczących dojścia, czy dojazdu do własnego domu. 

Sytuacja taka zagraża również bezpieczeństwu mieszkańców ulicy, gdyż dojazd pogotowia ratunkowego, czy innych ratowniczych służb od strony ulicy Moniuszki jest niemożliwy. Nie sądzę, aby służby te były świadome takiej sytuacji i od razu kierowały się do wjazdu od strony ulicy Żytniej. Ponadto zmuszeni jesteśmy do ponoszenia dodatkowych kosztów wynikających z konieczności dalszego poruszania się objazdami. 

Oprócz pilnego wykonania dojazdu do ulicy Moniuszki niezbędne jest również wykonanie n/w prac :

- włączenie wód z istniejącego rowu do kanalizacji deszczowej w ulicy Moniuszki, tak jak to wykonano z ulicy Łącznej. Przypomnę, że do rowu tego skierowane są w sposób zorganizowany, wody opadowe z dużej zlewni obejmującej cały teren od strony północnej i pozostawienie ich w taki jak obecnie sposób jest zakłóceniem przez Gminę stosunków wodnych,

- odtworzenie, zniszczonego przez Budromost przepustu, który przepuszczał wody opadowe z rowu po jednej stronie ulicy na drugą ( tuż za posesją 19a),

- wyrównanie i ukształtowanie poboczy na całej długości ulicy, które zostały całkowicie zdeformowane przez ciężki sprzęt firmy Budromost. Pobocza muszą mieć spadek poprzeczny w kierunku rowu, gdyż w przeciwnym wypadku woda nie spływa z drogi i cały czas ją niszczy, tak jest obecnie, usunięcie sterty ziemi wysypanej tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Żytnią, która bardzo źle wpływa na widoczność, a tym samym na bezpieczeństwo ruchu,

- odtworzenie zlikwidowanego kilka lat temu przepustu drogowego przy posesji 13, obecnie woda spływająca z ulicy Jana Pawła II, Łącznej, Szymanowskiego przepływa wartkim strumieniem przez drogę, systematycznie niszcząc nawierzchnię i oczywiście utrudniając przejazd, a tym samym pogarszając w sposób ewidentny stan techniczny naszych samochodów.

Informujemy ponownie, że w bieżącym roku, staraniem mieszkańców, zostanie wykonany w naszej ulicy gazociąg, do którego podłączymy nasze domy i tym samym, poprzez ekologiczny system ogrzewania, przyczynimy się do ograniczenia, tak uciążliwego smogu. Uważamy, że przyzwoitym gestem ze strony Gminy byłoby zaplanowanie, w związku z powyższym, wykonania w 2019 roku trwałej nawierzchni na naszej ulicy.

                  Reklama

Dodane: 12.03.18

Komentarze użytkowników

Wiesiek | 2018-03-12 09:08:08 napisał(a):

Tam jest krajobraz księżycowy, nie dawno zakopałem się samochodem.Była tam jakaś droga wcześniej, ale znikła po wyprowadzeniu się tej firmy co robiła Moniuszki.

Przechodzień | 2018-03-12 09:38:20 napisał(a):

Tam woda z rowu leci prosto na drogę i to w dwóch miejscach. W jednym przypływa na drugą stronę, bo ma z górki, a w drugim na końcu rowu rozlewa się na teren gdzie była rok temu droga.

#jajasobierobicie | 2018-03-12 09:40:58 napisał(a):

nie żartujcie, to musi być fotomontaż, w mieście MM coś takiego nie jest możliwe...

Gość | 2018-03-12 09:48:22 napisał(a):

Tak samo po tych remontach zniszczona jest ul Żytnia i stara Piaskowaale odtrabiony sukces, to nic ze w trakcie remontu inne zostały skatowane....wazny Fb i propaganda sukcesu.

haha | 2018-03-12 09:54:44 napisał(a):

No jak mają urzędniki dojechać jak droga nieprzejezdna ??? Ha,ha,ha,ha.

mieszkaniec Ustronia | 2018-03-12 09:59:57 napisał(a):

Cały rok jeździły i kurzyły rozjeżdżając drogę te budowlane potwory, to w nagrodę mamy odcięcie od świata!!! To jest po prostu skandal !!!

Ale! | 2018-03-12 10:22:03 napisał(a):

Ale Mareczek jest zadowolony! Aż pyzy rumiane.

wiosna | 2018-03-12 12:08:35 napisał(a):

Nie jęczeć wieśniaki, podziwiać życie intymne łabędzi z wirtualnej wieży obserwacyjnej na stawie i spacerować po pięknie odnowionym parku !!!

rozsądny | 2018-03-12 12:18:43 napisał(a):

Proponuję, zamiast nikomu niepotrzebnego ronda na Pastwiskach zrobić ludziom dojazd do domów.

Do wiosna | 2018-03-12 13:59:31 napisał(a):

Wieśniakom to się akurat wszystko podoba.

fula | 2018-03-12 15:09:11 napisał(a):

Jedno zrobione drugie zniszczone. Jelenią jak jeździł walec to się chałupy trzęsły. Kilkadziesiąt razy dziennie przymykały ciężarówki pełne piachu (na skróty z miodowej do smugowej). Efekt - popękany i zniszczony asfalt, przerwana linia wodociągowa, jednemu z mieszkańców zalało piwnice. A na marginesie kto odebrał te roboty? Na nowych ulicach stoi woda, studzienki tak obsadzone, że trzeba je omijać...

xyz | 2018-03-12 15:17:09 napisał(a):

Niesłychane jak tą krytykę przeżyje naczelny facebookowicz Starachowic. Z tego co zauważyłem to on krytyki nie znosi nawet słusznej. I dlatego jest szansa,że niedługo obieca Wam drogę ha ha ha

A Podlesie | 2018-03-12 20:34:01 napisał(a):

Podlesie wyglada nie lepiej! Wiejska to
Samo wszystkie ulice na południu tak wyglądają! Dwóch prezydentów mamy na osiedlu mieszkających, tyle dobrego zrobili ze romantyczna i tęczowa zrobione wczesniej zostały. Za
Materka
Tylko Ustronie zepsuli! No i pastwiska I inne popsuł!
Całe szczęście ze psując wasza ulice zrobił nam moniuszki Smugowa miodowa południowa i kawałek żytniej przynajmniej autobusem nie trzęsie jak człowiek jedzie i nogę już trudniej na chodniku złamać. Ale macie racje tragedia jest popsuł więcej jak tamci dwaj. Zrobili przy domach drogi ale nie zniszczyli innych a ten przy domu nie zrobił a nam zniszczył.

do A Podlesie | 2018-03-12 20:59:16 napisał(a):

Stan Ustronia wynika z nieudolności podległych prezydentowi urzędników, którzy nie wyegzekwowali przywrócenia drogi do stanu poprzedniego przez firmę, która miała wielkie udogodnienie, posiadając bazę materiałowo sprzętową na tej ulicy. Wiejska, Podlesie są do remontu, a odcinek Ustronia jest do wykonania od podstaw, taka jest różnica. Na dzień dzisiejszy nikt tam nie wjedzie. A tamci robili nie tylko przy swoich domach, jeden nawet wprowadził cywilizację, przez budowę kanalizacji sanitarnej na całym Południu. Wypadałoby robić coś dobrego nikomu przy tym nie szkodząc ! Cóż mi z tej Moniuszki jak nie mogę do niej dojechać !!!

Do A Podlesie | 2018-03-13 06:59:58 napisał(a):

A to Romantyczna jest zrobiona? Byłeś na tej ulicy kiedyś? Apropo Romantycznej, mieszkańcy płacą sami za światło bo materek nie może się dogadać z inwestorem. Ulica wykonan w 300 metrach za pieniądze mieszkańców ulicy, reszta syf i błoto. Nie bredz jak potluczony.

Gość | 2018-03-13 07:13:26 napisał(a):

To właśnie roboty materka. 2 zrobione ulice a przy tej robocie więcej zniszczonych. Bilans? Na minusie.

Do Ustronia | 2018-03-13 07:16:06 napisał(a):

Pomysł jest taki na wasze problemy. Zbierzcie cały piach, syf zalegający na ulicach i chodnikach i wysypcie na swoją droge i będzie utwardzone. Potem szampan z materkiem i będą wszyscy zadowoleni.

Inwestor | 2018-03-13 07:45:23 napisał(a):

Jaki problem moze mieć inwestor z
Romantycznej ? Noe ma chyba nic prostszego? Wybudował domu wziął kasę od ludzi za działki - przekazuje do miasta drogę i słupy i po problemie w czym tu sie dogadywać ? To formalność. Chyba ze chce kasę ??????

Gość | 2018-03-13 10:02:18 napisał(a):

Taki problem że miasto musi oddać kasę za poniesione nakłady. Nie zmienia to faktu że już dawno oświetlenie ulicy powinno być opłacane przez miasto a nie przez mieszkańców co miesiąc

Gość | 2018-03-13 18:29:30 napisał(a):

Wiadomo, ważniejsze są place nivea, niektóre ronda, nowe nazwy ulic, siłownie plenerowe z których i tak nikt nie korzysta, a jak już to tylko sezonowo a drogę użytkuje się cały rok. Na Ustroniu niema nawet gazu, a do niedawna nie było też kanalizacji.

pieszy | 2018-03-14 21:12:14 napisał(a):

Władza ma mieszkańców w głębokim poważaniu. Usiłowałem tamtędy dzisiaj przejść, ale z marnym skutkiem. Widziałem jak kobieta z wózkiem musiała zawrócić w stronę Żytniej, chyba na spacer się wybrała na spokojną ulicę !!!

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie