Rewitalizacja Lubianki. Co dalej?

13607.nsmed

Do postępowania ogłoszonego przez Urząd Miejski na zagospodarowanie terenu wokół Zalewu Lubianka przystąpiło 10 firm. Otwarcie ofert miało miejsce 13 sierpnia. Wszystkie złożone oferty przewyższały kwotę, którą miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Gmina na wymienioną inwestycję zabezpieczyła nieco ponad 19 milionów 730 tysięcy złotych, natomiast złożone oferty opiewały na kwoty od 20 milionów 600 tysięcy złotych do ponad 32 milionów złotych. 

„Dwie spośród 10 ofert cenowo były zbliżone do kwoty, jaką Gmina przygotowała na realizację inwestycji, niestety obie oferty zawierały szereg błędów formalnych. Zapadła decyzja o unieważnieniu procedury i ponownym ogłoszeniu przetargu.” - Brzmiał w sierpniu br. komunikat magistratu. 

Co dalej? 

- Ponowny przetarg na rewitalizację zbiornika Lubianka, jego otoczenia ogłosimy jeszcze we wrześniu 2020 roku. Staramy się, aby było to jak najszybciej od momentu unieważnienia poprzedniego przetargu. Poprzedni przetarg został unieważniony, ponieważ oferty - te najkorzystniejsze, które otrzymała gmina - dwie, musiały być odrzucone ze względów formalnych. Trzecia przegrałaby punktowo. Natomiast czwarta, którą można by wybrać, była droższa od tych najtańszych o około 4 miliony złotych. Gdyby była to kwestia 1 miliona złotych, pewnie byśmy wybrali tego wykonawcę, dołożyli środki. Ale kwestia 4 milionów złotych, wiedząc że tak naprawdę odrzucamy oferty od firm, które złożyły lepsze propozycje, jest nie do zaakceptowania. W związku z tym była konieczność ogłoszenia kolejnego postępowania przetargowego i to robimy w tej chwili - odpowiada na pytania Redakcji prezydent miasta Marek Materek. 

Co się zmieni nad Lubianką? 

W ramach zagospodarowania terenu nad Lubianką, planowane są następujące zadania: poprawienie obecnego wjazdu i budowa nowego wyjazdu, budowa nowego parkingu z większą ilością miejsc postojowych. Obecny budynek WOPR zostanie wyburzony, powstanie nowy budynek z zapleczem, a którego dach będzie częścią skateparku. Ponadto plac zabaw dla dzieci starszych, siłownia plenerowa, a także boisko wielofunkcyjne. Od grobli, która znajduje się przy jazie wodnym będzie prowadziła ścieżka. Zostaną wybudowane dwa mostki, tak żeby wokół zbiornika można było zrobić pętlę dla spacerowiczów. Zostanie wykonane nowe molo, publiczne toalety. Ławki, kosze na śmieci. Plaża zostanie znaczącą powiększona, a w jej okolicy planowane są boiska do siatkówki. Na cyplu od strony ulicy Żytniej zlokalizowane zostanie miejsce na ognisko. Powstaną pomosty dla wędkarzy. Poprawione zostaną wjazdy od strony ulicy Południowej. Zobacz nagranie [kliknij].

Viva UbezpieczeniaReklama

Dokoła Lubianki 

Szlak wokół zbiornika będzie prowadził od strony południowej po terenach leśnych, terenach którymi zarządza Nadleśnictwo Skarżysko. W związku z tym planowana ścieżka nie będzie w całości dostępna dla osób na rolkach czy dzieci na hulajnogach. Będzie ją można pokonać pieszo, na rowerze.

„Piesi i rowerzyści będą mogli zrobić pętlę wokół zalewu Lubianka, natomiast na rolkach będzie można poruszać się tylko na rewitalizowanym przez gminę odcinku. Gmina Starachowice jest właścicielem terenów od strony północnej zalewu, strona południowa jest własnością Lasów Państwowych. Powstające od strony północnej zalewu ciągi pieszo-rowerowe w przeważającej większości wykonane będą z asfaltu, niewielki odcinek ścieżki rowerowej wykonany będzie z nawierzchni mineralno-epoksydowej, ścieżka w lesie nadal będzie miała charakter naturalny. Z Lasami Państwowymi jesteśmy w stałym kontakcie, aby wspólnie wybudować fragment ścieżki, która połączy drogę kamienną znajdującą się na terenach lasu z planowanym przez gminę ciągiem pieszo-rowerowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można dokoła przejść lub przejechać rowerem teren zalewu.” - wyjaśnia Urząd Miejski. 

Dodane: 18.09.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

iks | 2020-09-18 07:20:27 napisał(a):

cyt.ścieżka w lesie nadal będzie miała charakter naturalny.- proponuje przejechać się w kujawsko-pomorskie ewentualnie zachodniopomorskie tam kilometry ścieżek rowerowych sa na terenach LP
i jakoś mozna sie dogada.

Gość | 2020-09-18 07:25:39 napisał(a):

Jest takie przysłowie co już udowodnił wizjoner - Jak nie potrafisz, to się nie pchaj na afisz.

Gość | 2020-09-18 09:03:01 napisał(a):

Planów mnóstwo, a brak wykonania od 3 lat a jazz już się rozsypuje

Cobretti | 2020-09-18 10:09:09 napisał(a):

Znowu coś chwilowo (ha) się nie udaje. Słowa ,słowa, słowa i cierpliwy papier a w rzeczywistość jak widać na zdjęciu. Beznadzieja i jakiś taki niefart...

Wykonawca | 2020-09-18 10:57:58 napisał(a):

Ostatnio przetargi są seryjnie powtarzane.Nie wiem dlaczego ale często nie są publikowane wzory umów przetargowych mimo, że SIWZ zawiera wykaz załączników gdzie wzór umowy jest wymieniony. Ostatnio tak ma się w przypadku ul. Lutosławskiego i Zacisze.Zastanawia mnie stwierdzenie, że gmina mogłaby dołożyć milion złotych do najtańszej oferty. Pytanie z czego ? Z jednej strony kredyt 36,5 mln zł a tu taka deklaracja...

Cobretti do wykonawca | 2020-09-18 12:08:40 napisał(a):

Bo oni to próbują robić ale niewiele z tego rozumieją. Chociażby ta opowieść kto kto się pomylił w dokumentacji o błędach, kogo by mogli albo i nie mogli zaakceptować itd. itp. Nieprofesjonalne bajania. Wygląda to jak łapanka...

Cobretti | 2020-09-18 14:11:52 napisał(a):

Widać, że nie bardzo jeszcze wie co chce robić a z czego zrezygnować, bo wszystkiego jak widać po innych planowanych już inwestycjach i tak nie będzie, a lata mijają i dalej tylko wizualizacje a w realu jest jak z tym molo(tarasie widokowym) na Pasterniku ha... Tak łatwo dodawać nie swoje ,tylko publiczne miliony. Dołożyć mogłaby rada ale jak widać on nawet o tym nie myśli, to przecież jego decyzja... ha Tylko zawsze w finale decyzja byłaby Rady Miejskiej a on nic do tego nie miał. Ciągle te same kiepskie numery. Ciekawe ile z tych wizualizowanych inwestycji naprawdę zostanie wybudowane. Sporo tego do zrobienia a początku nie widać, coś nie hallo jest z tymi inwestycjami. Pożyjemy zobaczymy.

OBECNY | 2020-09-18 17:39:16 napisał(a):

Brawo wiecznie uśmiechnięty,panie- wręcz mistrzostwo świata, postawić takie wymogi których nikt nie spełni ale myśmy chcieli.

Wezyr | 2020-09-18 19:51:36 napisał(a):

Rewitalizacja za kilkadziesiąt milionów i nie będzie ścieżki wokół zbiornika. Materek jest wybitnie nieudolnym prezydentem.Taki Wąchock potrafił fajnie zagospodarować zalew a Materek kolejny raz nie umie zrobić coś, co obiecał.

Administracja | 2020-09-18 20:17:17 napisał(a):

Artykuł dotyczy rewitalizacji Lubianki. Komentarze nie na temat zostały usunięte. Ponadto niezgodne z regulaminem portalu jest, gdy ta sama osoba (z tego samego adresu IP) zadaje pytanie i później pod innym nickiem sama sobie odpowiada.

Cobretti | 2020-09-18 20:23:06 napisał(a):

Szanowna redakcjo. Problemy Starachowic są szersze niż te artykuły. Dziś ludzi interesuje Bugaj a trzeba rozmawiać o nieudanym przetargu i rewitalizacji Lubianki ha

gość | 2020-09-18 20:44:55 napisał(a):

Więc proponuję zainteresować sie problemem wykopanych śmieci w poniedziałek-pozdrawiam

Wołodia i Licz | 2020-09-18 21:47:54 napisał(a):

Autor pisze że będzie to, że będzie tamto. A co jeśli nie będzie?

Nie wiem już. | 2020-09-19 10:19:27 napisał(a):

Czy to kolejna strona do słodzenia?Komentarze o Bugaju nie były ani obraźliwe ani nieprawdziwe.Usunięto je,bo ich treści komuś nie pasowały?Mieszkańcy mają prawo do mówienia o tym,co dzieje się w Ich mieście.Zamykanie ust wypowiadającym się tutaj(zaznaczam:wypowiadającym się w sposób kulturalny),jest niewłaściwe i pokazuje jak są na tym forum traktowani.Jest wolność słowa,mówimy wprost co widzą nasze oczy,czy się to komuś podoba,czy nie.Jak widać-tutaj nie można.Dlatego,może lepiej będzie ,nie odwiedzać więcej tej strony?Tutaj nas nie chcą,dyscyplinują jak niegrzeczne dzieci,nie wiedzieć czemu?Już jestem przekonana,że to forum to tzw.pic.Cerberów W Starachowicach jest wielu.Do widzenia.

Gkini | 2020-09-19 11:32:07 napisał(a):

Oj kręci nami ten *, dziwię się iż jeszcze służby nie wjechały do urzędów w mieście.

Gal Anonim | 2020-09-22 15:33:48 napisał(a):

Ludzie jak czytam te wasze żałosne komentarze to aż mi żal * ściska.Robić coś dla was żle nie robić też żle.
Ludzie * się w łeb i zastanówcie nad samym sobą !!!
Pozdrawiam

Do gal anonim | 2020-09-22 17:48:05 napisał(a):

Jak sie sam mocno pukniesz to i zwieracze puszcza i po problemie.

do do gal anonim | 2020-09-22 18:56:30 napisał(a):

tobie, temu korbretiemu i jasyrowi zwieracze już dawno puściły. napinają się jak koty na puszczy, a jak wydawca usunął kilka chamskich albo nie na temat tekstów to płacz że cenzura. swoją drogą tacy elokwentni, znają się, to cóż to dla nich założyć stronkę i jechać po materku

Cobretti | 2020-09-22 19:49:24 napisał(a):

Nikt się nie napina, tylko piszę co myślę .A tacy jak ty chcieliby, żeby było inaczej. Widzę, że to wszystko poszło już tak daleko ,że jak coś jest nie tak i się o tym mówi to zaraz sfora do gardła skacze i wyje, jakby to było warte tego. Łatwo by lizusem ale bądz spokojny Materek dobrze wie ,że jak lubisz lizać to zrobisz to każdej władzy a takich się nie szanuje chociaż może myślisz inaczej. Krytyka wbrew pozorom często pomaga i nie pozwala odlecieć a to jest często najważniejsze. Poza tym od tego są fora ,żeby dyskutować a jak nadejdzie czas to to zrobimy to oczy piszesz po swojemu, zachowaj spokój...Zdążymy.

Do Cobretti | 2020-09-22 20:30:56 napisał(a):

Co *tlumaczysz. Od tego lizania i sciskania d* zwoje mu się wyprostowały hahahahaha wszyscy na luzie tylko on taki nerwowy, widac ze z Suchedniowa stron pochodzi

Mieszkanka | 2020-09-23 08:55:35 napisał(a):

Lepiej nic nie robić i nie wydawać pieniędzy . Wszystko to kosztem podatników. Ile razy pisano, że wystarczy odpowiednio zadbać o to co jest.

Do Gal Anonim | 2020-09-23 10:18:48 napisał(a):

A co Materek robi dla mnie? Disco polo nie cierpię, taniego piwa w podrzędnych barach, parkach i festynach nie pijam, tak samo jak nie bawią mnie spędy gawiedzi, mc Donald rzadko i na pewno nie w STC, napisy z kwaiatków i całe urzednicze chałturzenie za grubą kase bardziej mnue odrzuca niz cieszy. Wyjezdzam na zatloczone i brudne ulice.Stoje w korkach prawie tyle co w Warszawie. Imprez kulturalnych na poziomie brak, sluzba zdrowia - szkoda gadac, w urzedach - drugie szkoda gadac. Nawet na fb banda nieudacznikow chcacych cos "ugrac" od lokalnego ukladu, mowi mi jak mam zyc. To ty mi wytlumacz Anonimie czym sie maja zadowolić ludzie o ambicjach i oczekiwaniach troche większych niz srednia przeciętna w małym miasteczku? Obrzydliwym bunkrem? To powstala sciana płaczu miejska, gdzie symbolicznie trzeba isc, uronic łzę.

Cobretti | 2020-09-23 10:46:59 napisał(a):

Mnie bardziej niż to nieudacznictwo przeraża styl w jakim to robi. Przeszedł długą drogę od obietnic prawdziwych zmian w 2014 roku aż do tego stanu ,który osiągnął dzisiaj. Jest dokładnym zaprzeczeniem tego chłopaka, któremu tak wielu uwierzyło, że będzie zmieniał na lepsze. Doprowadził do takiej sytuacji, że ktoś startujący na prezydenta przeciwko niemu może spokojnie używać jego retoryki sprzed kilku lat i zmieniać ale to co on robi, jak robi albo czego w ogóle nie zrobił. Nic tylko wyjąć z YouTube jego wypowiedzi z tamtych lat i gotowe....Jest z czym walczyć i co zmieniać, bo jest fatalnie.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie