Rośnie liczba zakażeń wśród pracowników zakładów mięsnych

13003.nsmed

Wczoraj 27 maja br. przed południem firma Animex Foods potwierdzała, iż od początku wystąpienia w Polsce stanu epidemicznego związanego z koronawirusem, wśród pracowników zakładu mięsnego w Starachowicach potwierdzono łącznie 38 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. „Zgodnie z przyjętą procedurą, przedstawiciele spółki pozostają w bezpośrednim kontakcie z Sanepidem podejmując działania zgodne z wytycznymi tych służb.” - można było przeczytać w komunikacie prasowym rzecznika firmy Łukasza Dominiaka.

Pełna treść komunikatu Animex Foods [czytaj więcej]

Rzecznik Animex Foods Łukasz Dominiak wypowiadał się wczoraj także dla Państwowej Agencji Prasowej. 

„Przyjęte regulacje zakładają między innymi obligatoryjne noszenie maseczek przez pracowników na terenie zakładu, obowiązkowe mierzenie temperatury czy ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt osób z zewnątrz na terenie obiektów należących do spółki” – podkreślił Dominiak. Dodał, że „ponadto podjęto działania mające na celu zwiększenie liczby punktów dezynfekcyjnych celem jeszcze częstszego mycia i odkażania rąk”.

„Wprowadziliśmy także dodatkowe mycia i sanityzacje zakładu. Kolejnym elementem wdrożonym w ramach ochrony bezpieczeństwa pracowników była reorganizacja czasu i miejsca pracy oraz np. korzystania ze stołówek zakładowych” – stwierdził rzecznik.

„Obsada niektórych wydziałów została zredukowana, bo odsunęliśmy od pracy nie tylko osoby z grupy ryzyka, ale też z tzw. ryzyka kontaktu. Dlatego musieliśmy zmniejszyć produkcję, ale zakład w Starachowicach, zachowując zasady reżimu sanitarnego, kontynuuje swoją produkcję” – zapewnił Dominiak. (PAP)

***

Sytuacja jest dynamiczna i liczba zakażeń rośnie. Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w starachowickiej firmie stwierdzono 15 maja.

- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Starachowicach informuje, że w zakładzie na terenie powiatu jest zakażonych 50 osób (pracowników). Z otoczenia pracowników jest zakażonych na chwilę obecną 5 osób, w kwarantannie przebywa 360 osób. Są to pracownicy z rodzinami. Trwa cały czas dochodzenie epidemiologiczne, zbierane są wywiady i odsuwani są ludzie od pracy. Czasami pracujący w innych firmach na terenie powiatu. Wydając decyzję o kwarantannie, izolując ludzi przecinamy drogi szerzenia się wirusa - odpowiedziała na pytania portalu wczoraj o godzinie 20.00 dyrektor starachowickiej stacji sanitarno-epidmiologicznej Ewa Dróżdż.

Dodane: 28.05.20 | komentarze (10)
Tagi:

Komentarze użytkowników

gość | 2020-05-28 11:12:02 napisał(a):

Przebadajcie wszystkich i wtedy będzie wiadomo jaka jest sytuacja.Tak się zaczynało w Kępnie.

Gosc | 2020-05-28 13:01:23 napisał(a):

Oczywiscie usowajcie niewygodne komentarze... utwierdzacie ludzi w przekonaniu ze nie ma wolnosci slowa!

Hwdpo | 2020-05-28 13:11:45 napisał(a):

Może wreszcie zamkną ten burdel . Pracowników się tam szantażuje i nie szanuje . Nie podoba się to wypierdalaj! Mamy na twoje miejsce 3 Ukraińców ! To macie teraz wirusa w koronie !

gość | 2020-05-28 13:15:48 napisał(a):

Jak trzeba to niech i zamkną.

Kurak | 2020-05-28 14:58:51 napisał(a):

Najgorsza firma w powiecie

Dobrze traktowali pracownikow, to | 2020-05-28 18:05:04 napisał(a):

Dostali nagrode: swirusa w koronie! Menedzery w niebieskich garniturach na festynach z grillem i kielbasa, trzesiecie juz portkami? Karma do Was wraca...

Fifi | 2020-05-28 21:13:13 napisał(a):

Wszyscy powinni być przebadani.Sanepid w Starachowicach 50 pracowników spytał tylko o stan zdrowia i gorączkę i odesłał do domu bez żadnych testów.

Podziękowania | 2020-05-28 21:40:59 napisał(a):

Bardzo dziękuję za ten ważny sprzeciw Posła Lipca!
http://starachowice-net.pl/informator/news/pose-lipiec-krytykuje-sprzeciw-zarz-du-powiatu-wobec-przekszta-cenia-szpitala-w-starachowicach-w-szpital-zaka-ny

gość | 2020-05-28 21:47:22 napisał(a):

Jeszcze może się okazać,że to sukces,że jest tu ten szpital jednoimienny jak sytuacja mocno się rozwinie.

Pola | 2020-05-29 10:17:59 napisał(a):

Bez testów wszystkich pracowników, nie opanuje się sytuacji. To zwlekanie doprowadzi do rozprzestrzenienia się wirusa po całym mieście.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie