Roboty na placu po Manhatanie (zdjęcia)

2784.nsmed

Trwają prace na terenie po targowisku Manhatan. Obecnie inwestycja, jaką będzie rewitalizacja terenu pod kątem rekreacyjnym, jest na pierwszym zaplanowanym etapie.

Jak poinformował nas Robert Pióro – Rzecznik Starachowickiego Urzędu Miasta „pierwszy etap budowy obejmuje równanie i rewitalizację terenu, odsłonięcie skałek, instalację sieci energetycznej i oświetlenie masywu. Te prace zostały już zrobione. Na tym etapie powstaną również alejki spacerowe. Jeśli pogoda pozwoli etap ten zostanie zakończony do końca kwietnia.”

Kolejne etapy będą omówione podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. Prawdopodobnie dowiemy się jak ostatecznie zostanie zagospodarowany ten teren.

 

 

 

 

 

 

 Autor: A.Ł

Dodane: 25.03.11
Tagi:

Komentarze użytkowników

Galicjant | 2011-03-25 07:25:14 napisał(a):

Przed kilkoma laty jakaś firma opracowała plan centrum, nawet sporządzono makietę owego centrum i rozpisywały się o tym gazety. Teraz zmiana planów? Dużo też było krzyku i nawet odbył się konkurs zagospodarowania Szlakowiska / Amfiteatr, jakieś ścieżki zdrowia itd, itp/ Zwycięscy konkursów zgarnęli niezłe kwoty! Takie marnowanie pieniędzy i ciągłe kombinowanie jak koń pod górę!

! | 2011-03-25 08:22:49 napisał(a):

Przeznaczanie placu manhattan na cele rekreacyjne to najgorsze posunięcie z możliwych. Miasto zamiast rozwijać sie to się cofa!

bebe | 2011-03-25 10:24:47 napisał(a):

a co? potrzebujesz kolejnej pseudogaleri czy biedronki by zauwazyc rozwoj? moze kolejnego blokowiska? zwroc uwage ze tam sa owe skalki ktore sa dosc cennym odkryciem geologicznym. nie sadze by bylo pozwolenie na ich uzytkowanie inne niz teren zielony, ani jakiekolwiek zabudowywanie. a miara rozwiniecia sie miasta nie jest ilosc biedronek na terenie miasta . tereny rekraacyjne, zielone, uzytki ekologiczne tez sa wazne i to wlasciwie one sa wizytowka miasta.

Miki | 2011-03-25 10:37:22 napisał(a):

To może być piękny widoczek w naszym mieście. Żeby tylko "ramka" do tego obrazka była dopasowana. A rozwojem miasta powinni się zająć biznesmeni.

Paladyn | 2011-03-25 11:38:40 napisał(a):

I tu właśnie najlepiej widać waszą zaściankowość. "skałki, piękny widoczek..." Masakra! A nie pomyśleliście żeby na tym terenie powstało coś na miarę XXI wieku? np Jakieś unijne centrum konferencyjne albo szkoleniowe? Było już tu o tym pisane, inne ciekawe propozycje też się pojawiały. Takie miejsca powstają w całej unii za unijne pieniądze w mniejszych i większych miastach. Ale nie tu bo tu trzeba ławeczki stawiać starym dziadkom i fontanny biegającym półnago dzieciakom. Przez takie myślenie jak wasze tu zawsze będą TYLKO Starachowice a nie miasto z perspektywą rozwoju. Park stoi odłogiem, piachy, lubianka czekają na zagospodarowanie, a oni będą sobie pod skałkami wypoczywali hehe! Ciemnogród i tyle!!

do Paladyna | 2011-03-25 12:27:42 napisał(a):

większość wymaga od innych pomysłów na XXi wiek. Paladyn zbuduj coś , pokaż sam jak i co tu można zbudować może za tobą pójdą inni.

Starachowice Miasto Starych Ludzi | 2011-03-25 12:34:36 napisał(a):

TAK! My starzy ludzie żądamy więcej ławek dla nas, trawników, lunet, fontann i najważnejsze darmowych pączków!

jael | 2011-03-25 12:40:19 napisał(a):

Jakiś jeden budynek o ciekawej, niebanalnej architekturze powinien rzeczywiście tu być, jak proponuje Paladyn, ale na takie rozwiązania nie ma głowy ani prezydent ani wielogłowa rada. A rekreację to można robić na Szlakowisku, zresztą komu się chcę rekreować jak naokoło widać tylko bide.

XXI wiek | 2011-03-25 12:49:49 napisał(a):

gdzie ma być ten XXI wiek ? Na każdym trawnikupełno psich ***** / dobrze że choć Obywatele nie robia tego na trawnikach /, chociaż jakby stały stodoły to kto wie ?

pinďour | 2011-03-25 13:17:33 napisał(a):

Paladyn - masz w stu procentach RACJĘ !

EGGZ | 2011-03-25 15:51:30 napisał(a):

I bardzo dobrze, że robią te skwerki w centrum, przynajmniej psy będą miały gdzie srać!

eeeeeee | 2011-03-25 15:57:30 napisał(a):

no to co wg was ma tam niby być?

oszukany | 2011-03-25 16:53:55 napisał(a):

Jak nasz pan prezydent starał się o stanowisko prezydenta naszego miasta,poszedł na manhatan i obiecał sprzedającym że jak zostanie wybrany,to zrobi im droge dojazdową.

do paladyna2 | 2011-03-25 17:14:10 napisał(a):

Będziesz budować ,,budynek XXI w." po to żeby zasłonić skałki? Po to m.in. Pan Fontanna (Bernatowicz) przeniósł manhatan żeby odsłonić skałki to teraz ma je zasłaniać? Myśl chłopie!! A może ci chodziło o parterowy budynek żeby skałki można było pooglądać ale podejść to już nie.

Urizjel | 2011-03-25 20:43:03 napisał(a):

Panie miłośnik odsłoniętych skałek, gdzieś był jak ci zasłaniali skałki czymś co przypomina wielką kupę a inni nazywają to grzybem? Czemuś wtedy nie lamentował że ci zasłaniają widoki skałek, tylko nagle teraz się nad tym użalasz jak ktoś podaje inny pomysł zagospodarowania terenu?! Wtedy było brać transparent w łapy i pikietować że nie pozwolisz zasłonić skałek...! Mądry to jesteś tutaj a tam cie jakoś nie było - miłośniku geologi od siedmiu boleści

AS | 2011-03-25 21:11:21 napisał(a):

Jesteśmy świadkami narodzin nowego zjawiska -"dyskusji internetowej "
Kiedyś pwnie będzie przydatne teraz jest żałosne .

Cosmo | 2011-03-25 21:46:28 napisał(a):

Radio Kielce: Województwo Świętokrzyskie zajmuje ostatnie miejsce, pod względem liczby miejsc wskazanych pod inwestycje przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Takie dane opublikowała Rzeczpospolita. W naszym regionie, agencja zaproponowała firmom zaledwie 7 takich terenów, a dla porównania w sąsiednim województwie śląskim aż 127.

No bo jak np. w Starachowicach karze się ludziom wybudować galerię w dwa lata na bagnach, to wcale się nie dziwię, że jesteśmy na ostatnim miejscu w tym rankingu jako województwo. Albo jak prawdopodobnie na najlepszej działce w mieście po manhattanie będzie skatepark i siłownia, zamiast inwestycji dającej pracę. Niech ktoś się wreszcie u nas otrząśnie!!!!!!!!!!!!!!!

samiec α | 2011-03-25 22:13:24 napisał(a):

Miłośnicy skałek, a jak proponujecie zagospodarować park? Wywołacie sztuczne trzęsienie ziemi, żeby się masyw wypiętrzył? Jak pojeździcie trochę po świecie to zobaczycie do czego służy centrum miasta w cywilizowanych krajach.

MAy | 2011-03-26 09:48:43 napisał(a):

Paladyn popieram w całej rozciągłości zacofanemu ludowi Starachowic do szczęścia trzeba ławek ,skwerków żeby mieli gdzie popić,poplotkować a do szczęścia jeszcze bym kaplice postawił żeby babcie miały gdzie modlić się . Dzięki takiemu rozumowaniu mamy takiego prezydenta jakiego mamy ,mamy taka rade jaka jest ludzi którzy trzymają się rekami i nogami żeby kolejne cztery latka przy korycie posiedzieć i młodych nie dopuszczą boją się grzyby o stołki.Jak by była młoda rada na pewno szybciej by się dogadali niż obecne grzyby, tylko kłócą się i robią co im karze Pan glosują tak jak on che gdzie tu rozwój .Tak to prawda Starachowice cofają się do tyłu .Nawet patrząc na male wsie maja pięknie zagospodarowane rynki ,czy zalew.Kolega napisał a Lubianka ,Piachy stoją i nic nie jest robione po tylu latach Sławek Czaja który był dyrektorem w MCRiW
coś zrobił dla zalewów . Powiększył plaże
zrobił pomost na Lubiance , oczyścił brzeg z syfu przez tyle lat nic tam nie było robione ale dlaczego ? Dlatego pomyśleć i zagospodarować chociażby łubiankę żeby Starachowice miało jakaś wizytówkę a nie skwerki ,ławeczki normalnie aż mi się zygać che jak na to patrze i na tego pożal się Boże prezydenta .

ini | 2011-03-26 20:38:05 napisał(a):

nie widzę żadnych robotów...!

Paladyn | 2011-03-26 22:14:26 napisał(a):

do miłośnika skałek. A co ty masz jakiś fetysz z tymi skałkami? Na litość, przedkładasz skałki nas rozwój miasta i miejsca pracy dla ludzi?! Choćby miało być ich tylko kilka to przy tym ten twój widok skałek jest nic nie wart ale ty na pewno tego nie zrozumiesz, więc nie komentuj

realconspart way | 2011-03-27 08:46:00 napisał(a):

Taka natura polaka narzekać. Jak robią, źle jak nie robią źle, a ja cieszę się że w ogóle coś robią. Narzekać i obrażać każdy potrafi, ale żeby tak od siebie coś zrobić dla tego miasta to już nie bo się nie chce. Przez narzekanie i obrażanie wcale nie jest się lepszym, tylko pokazuje że masz coś z psychiką.

Paladyn | 2011-03-27 09:43:38 napisał(a):

way zanim cokolwiek napiszesz zajrzyj do słownika i sprawdź znaczenie słów, je nie NARZEKAM tylko otwarcie KRYTYKUJĘ, fatalne posunięcia władzy jakim jest ten niedorzeczny plan zagospodarowania tego terenu. I nie robię tego ot tak, tylko daję konktertne propozycję, jak to robią inne kraje. Rozumiem że ty masz zaściankowe myślenie i wystarczą ci skwerki i rozdawanie pączków ale niektórzy myślą o pobudzeniu tego umierającego miasta. Następnym razem zanim coś powiesz zapoznaj się ze znaczeniami słów bo w swoim toku rozumowania wprowadzasz niepotrzebny galimatias i nie obrażaj się na wszystkich którzy myślą bardziej logicznie w pewnych sprawach niż ty. Nie o to tu chodzi, a o to żeby miasto mogło się rozwijać a nie cofać, jak w tym przypadku, gdy w centrum miasta stawiają ławki i klomby zamiast pozwolić żeby ta działka na siebie pracowała, dając jednocześnie pracę innym. Jeśli ty tego nie rozumiesz, myślenie zostaw innym ale jeszcze raz podkreślam przestań się niepotrzebnie irytować, nic ci to niestety nie da. Już wszystko wiesz czy jeszcze trzeba ci coś tłumaczyć?

real | 2011-03-27 10:11:46 napisał(a):

Paladyn masz wspaniałe samopoczucie które Cię utwierdza że jesteś nie omylny. Uderz w stół a nożyce się odezwą.Ja w przeciwieństwie do ciebie nikogo nie obrażam. Życzę Ci miłej niedzieli.

Paladyn | 2011-03-27 10:22:33 napisał(a):

way A ty ciągle swoje... Mówiłem ci zupełnie szczerze żebyś się nie obrażał bo nie o to tu chodzi. Swoją nadwrażliwość schowaj w kieszeń i wypowiadaj, się w temacie a nie ciągle ściemniasz nie na temat. Jeśli nie widzisz tej katastrofy ekonomiczno/społecznej w mieście i nie potrafisz ustalić sobie priorytetów co dzieje się w tym mieście, to cytując ciebie panie obrażalski, to:..."tylko pokazuje że masz coś z psychiką"

Również życzę miłej niedzieli.

Iwan | 2011-03-27 10:29:41 napisał(a):

real jak to jest, sam obrażasz innych i oczekujesz szacunku? Coś chyba Ci się poprzestawiało. Próbujesz moralizować a sam obrażasz... Szkoda gadać

Paladyn nie tłumacz niczego bo niektórzy i tak nigdy nie zrozumieją, co jest istotne dla ludzi i miasta. Oni zawsze będą widzieli tylko spiskowców, propagandzistów i wichrzycieli a do szczęścia wystarczą im skałki, fontanna i darmowy pączek :(

Tak czy owak też Wam życzę miłej niedzieli

way | 2011-03-27 10:35:56 napisał(a):

Paladyn załóż firmę, daj ludziom pracę to w tedy zrobisz coś dla miasta. Widzisz pan Haja coś robi dla miasta i dla ludzi a ty tylko narzekasz. Mnie też wiele rzeczy się nie podoba, ale dobrze że w ogóle coś robią po takim długim zastoju

Paladyn | 2011-03-27 10:55:22 napisał(a):

way, mówiłem ci już że zanim coś napiszesz sprawdź w słowniku znaczenie słów, bo robisz sobie krzywdę nieumiejętnością interpretacji cudzych wypowiedzi. To co robię prywatnie jest moją prywatną sprawą a nie twoją, więc nic ci do tego, czy mam firmę czy nie mam. Ale to jak są wydawane publiczne pieniądze, to nawet ty w tym temacie możesz zabierać głos, czy podoba ci się dany plan wydatkowania, czy nie. To że się mylisz w ocenie ich wydatkowania to twoja sprawa, co nie znaczy że ja czy ktokolwiek inny nie ma obowiązku wyprowadzić cię z błędu rozumowania na ten temat w jakim tkwisz. Już rozumiesz o co tu chodzi, czy jeszcze coś trzeba tłumaczyć?

real way | 2011-03-27 12:13:57 napisał(a):

W kurza mnie jak ktoś mądrzy się co powinno. A gdzie byliście zanim inwestycja ruszyła. Teraz jak roboty na ukończeniu, pieniądze zainwestowane i teraz strasznie krytykują. Trochę trzeba myśleć, a nie jak musztarda po obiedzie.Jeszcze się taki nie narodził, żeby każdemu dogodził.

MAY | 2011-03-27 12:18:03 napisał(a):

way Pana Haji nie ma jest Pan Chaja jak już coś ahah widzę że są myślący ludzie w tym mieście i już nim nie wystarczają skwerki ,ławeczki czy prezydenckie pikniki ,
ludzie w Starachowicach w końcu myślą,tylko troszkę za późno o kilka miesięcy.Mam tylko nadzieje ze za kilka miesięcy poprzecie referendum w Starachowicach trzeba pozbyć się Pana Imprezowicza z funkcji prezydenta bo jak tak dalej pójdzie całe miasto będzie zastawione w banku bo na imprezki i na nowe skwerki kasy braknie .:):):) Miłej niedzieli życzę :):):)

real | 2011-03-27 12:52:10 napisał(a):

MAY dzięki za sprostowanie.

Paladyn | 2011-03-27 22:30:17 napisał(a):

way zanim inwestycja ruszyła, byłem dokładnie w tym samym miejscu, w którym ty byłeś jak ci "grzybem" skałki zasłaniali ;) :)

jacek | 2011-03-29 10:35:44 napisał(a):

WY TU GADU GADU A JA SIĘ CIESZĘ Z TEGO CO TAM ROBIĄ

kazio | 2011-03-31 19:58:22 napisał(a):

patrzę z góry na ten teren teraz jak trwają prace, jest to ogromny teren
ciekawe jak będzie wypełniny ,nie do wiary jakie to ogromne !!!

oko | 2011-05-10 08:47:55 napisał(a):

Pan Bernatowicz to zapewne fan Chin i tam czerpie inspiracje, robi nam nowy plac Tien An Men w centrum. Starachowice made in china quality.
Jesteśmy w Europie, czerpmy przykład z Zachodu, przynajmniej w kwestii rozwoju miast!!

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie