Środowisko Prawa i Sprawiedliwości przeciwne zmiany lokalizacji Zespołu Szkół Zawodowych nr 3

10770.nsmed

- Uważamy, że jest to pomysł bardzo zły. Pomysł, który będzie szkodził przede wszystkim  szkole powiatowej. ZSZ nr 3 podlega powiatowi i głównie w tej sprawie powinien wypowiadać się Zarząd Powiatu na czele z panem starostą Piotrem Babickim, natomiast widzimy, że inicjatywę przejął prezydent miasta Starachowice – mówiła podczas dzisiejszej konferencji prasowej była starosta starachowicki, a obecnie radna Rady Powiatu Danuta Krępa.

W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyły radne powiatowe Joanna Główka oraz Agnieszka Kuś, oraz Marta Zięba i Tomasz Andrzejewski z Rady Miejskiej, a także instruktorzy z OHP. 

Zdaniem środowiska Prawa i Sprawiedliwości przeniesienie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 z ulicy Szkolnej do budynku gimnazjum przy ulicy Leśnej to zły pomysł.  – ZSZ nr 3 to szkoła z ogromną tradycją. Tu kształciły się całe pokolenia mieszkańców. Co prawda budynek na zewnątrz nie wygląda najlepiej. Szkoła to przede wszystkim uczniowie, rodzicie, nauczyciele, którzy są przeciwni przeniesieniu na ulicę Leśną. Wnętrze szkoły, to zgoła coś innego niż na zewnątrz. Obszerne klasy, dobrze wyposażone klasopracownie. Poprzedni Zarząd Powiatu złożył wniosek o termomodernizację tego budynku. Wniosek jest w ocenie i czekamy czy zostanie zakwalifikowany do termomodernizacji. Złożyliśmy wniosek na budowę hali sportowej. Pewne środki i wysiłki zostały poniesione, by zmienić tę szkołę na zewnątrz, by szkoła była miejscem nowoczesnym – mówiła Danuta Krępa.

Zdaniem Danuty Krępy obecne władze powiatu powinny kontynuować obraną wcześniej ścieżkę. Jako minusy zmiany lokalizacji szkoły wymieniała dużą odległość pomiędzy głównym szlakiem komunikacyjnym czyli ulicą Radomską a nową lokalizacją. Jak informowała 70% uczniów tej szkoły, to osoby spoza miasta. Część z nich korzysta z własnych samochodów , a przy gimnazjum przy ulicy Leśnej jest mało miejsc parkingowych, a po przeprowadzce okaże się, że i rodzice dzieci z SP 11 nie będą mieli gdzie zaparkować. Kolejny minus, który był wymieniany to sąsiedztwo szkoły zawodowej ze szkołą podstawową. - Stykanie się 7-latków z osobami dorosłymi, nie jest korzystne dla dzieci i rodzice obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci – dodała Danuta Krępa. Środowisko Prawa i Sprawiedliwości uważa, że zmiana lokalizacji negatywnie odbije się na rekrutacji dzieci, zarówno do ZSZ nr 3, jak i Szkoły Podstawowej nr 11. 

Całość do obejrzenia w materiale VIDEO [kliknij] 

***

Poprzednie artykuły:

Zespół Szkół Zawodowych nr 3 ze Szkolnej na Leśną?

Będą przenosiny szkół? ZSZ nr 3 z ulicy Szkolnej na Leśną. LO III z ulicy Glinianej na Osiedle Południe

Grono Pedagogiczne oraz pracownicy administracji i obsługi Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 mają obawy, co do zmiany lokalizacji szkoły

Na obawy pracowników i nauczycieli ZSZ nr 3 odpowiada prezydent Marek Materek

Stanowisko Zarządu Powiatu w sprawie zmiany lokalizacji III Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach

Rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 11 wyrażają kategoryczny sprzeciw wobec planów przeniesienia ZSZ nr 3 z ul. Szkolnej do budynku Gimnazjum nr 3 przy ul. Leśnej

Nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi Szkoły Podstawowej nr 11 nie wyrażają zgody na przeniesienie ZSZ nr 3 do budynku Gimnazjum nr 3

Dodane: 13.12.18 | komentarze (18)
Tagi:

Komentarze użytkowników

aaa no właśnie | 2018-12-13 13:54:46 napisał(a):

Z tego co wiem to te środki były już przyznane, nawet była p. Starosta zdążyła zrobić sobie fotki na tle hałdy piachu wysypanej na terenie ZDZ nr 3, po czym fundusze na termomodernizację zostały zwrócone.

mieszkaniec | 2018-12-13 14:04:33 napisał(a):

Poziom głupoty wyborców w tym kraju i w tym mieście jest zatrważający. Przecież, to było do przewidzenia, że Materek będzie rządził i w mieście i w powiecie bo tam zasiedli ludzie zależni od niego. Najbardziej śmieszy mnie narzekanie radnej Kuś na tej pokazówce przed ZSZ nr 3. Biedaczka się żali , ze pis dostał w powiecie w ostatnich wyborach 30% poparcia a ich głos jest ignorowany a w mieście rządzi jedna osoba. No przecież tak samo jest na szczeblu centralnym, gdzie rządzi poseł Kaczyński a opozycja jest olewana. Boli to prawda? I dla wyjasnienia jestem zdecydowanym przeciwnikiem przeniesienia ZSZ nr 3 i nie głosowałem na Materka ale nie cierpię pisowskiej hipokryzji.

aaa no właśnie | 2018-12-13 14:12:25 napisał(a):

Święta prawda mieszkaniec. W pisie jest jedna zasada kto nie jest z nimi to jest przeciwko nim. Zero poszanowania dla innych niestety.

do mieszkaniec | 2018-12-13 16:09:14 napisał(a):

Nie zgadzam się z Tobą. Ja akurat należę do grupy osób która głosowała na PiS jak 30 % innych mieszkańców. I chciałbym aby moi przedstawiciele wiedzieli co się w mieście dzieje nie z internetu. Jeśli jest jak piszesz ignorowany ich głos to równie mój i 30% innych mieszkańców. I radna Kuś nie mówi o rządzeniu w mieście jednej osoby tylko o braku informacji i to w powiecie. Słuchaj ze zrozumieniem.

xyz | 2018-12-13 16:17:36 napisał(a):

Dobrze ze chociaż PiS się odezwał bo inni radni chociaż inaczej myślą to i tak podniosą łapkę jak im wódz każe. I kto tu mówi o zasadach. Szkoda ze tak plujecie a nie widzicie ze nie ma zgody wśród rodziców i nauczycieli a także dzieci na przeniesienie szkoły. I to się liczy. Przecież tam gdzie jest zgoda wśród zainteresowanych tzn. przeniesieniem LO nr 3 na Południe , PiS nie zabiera głosu.
Popieram postawę radnych PiS. Brawo. Dziękujemy za wsparcie.

Ewa | 2018-12-13 16:24:17 napisał(a):

Szacunek dla radnych z PiS-u, którzy mają odwagę bronić ZSZ nr 3.

Śmierci warte | 2018-12-13 17:50:16 napisał(a):

To czemu odddali dofinansowanie na termo zsz 3 ? Żeby złożyć inny wniosek? Czy żeby cały czas mówić staramy się próbujemy ...

Obłudnik i kłamca | 2018-12-13 18:56:50 napisał(a):

O co Wam ludzie chodzi? Przecież materek buduje zgode...
całe miasto było obklejone...
Wybraliście zgode w jego wykonaniu to macie!

Ja12 | 2018-12-13 19:32:02 napisał(a):

ZSZ na zewnątrz ruina i wewnątrz to samo!!!!! Tam czas zatrzymał się dawno temu. Toalety lepsze są nawet na dworcach...

Do Ewy | 2018-12-16 19:39:01 napisał(a):

To mi dopiero odwaga i bohaterstwo !Ordery im przyznać i podwoić diety !A tak na poważnie : Bohaterowie w grobach się przewracają .

Ews | 2018-12-16 20:36:02 napisał(a):

Pewnie inni nic się nie odzywają, bo po co się wychylać, jeszcze można popaść w niełaskę. Najłatwiej wszystkiemu przyklaskiwać byle się nie narazić.

Starachowiczanka | 2018-12-16 20:46:29 napisał(a):

A nie pomyślałaś że może innym ten pomysł się podoba.Bo mnie się na przykład podoba.

Obserwator | 2018-12-16 21:38:03 napisał(a):

Ze zdjęcia do artykułu wyzierają mało zmartwione, a wręcz zadowolone twarze członków PiS.Pozy niczym na foci podczas szkolnej wycieczki.Argumenty też mało przekonywujące .Ale przypomnieli,że są. W mateczniku posła wybory przegrali,ale przecież kolejne ważne wybory w przyszłym roku.

Ews | 2018-12-17 07:01:21 napisał(a):

Pewnie pomysł się podoba, bo trzeba się przypodobać, żeby nie popaść w niełaskę.

Zatroskana | 2018-12-17 07:02:46 napisał(a):

Widać jak pomysł się podoba i pewnie dlatego są protesty.

Do Ews | 2018-12-17 07:51:42 napisał(a):

Mierzysz innych swoją miarą!

Ews | 2018-12-17 08:25:20 napisał(a):

Prawda w oczy kole.

Tst | 2018-12-17 08:29:04 napisał(a):

Taka jest prawda radni wolą cichutko przesiedzieć swoją kadencję po co się wysilać i jeszcze narażać. Najłatwiej płynąć z nurtem....

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie