Rozpoczął się nabór do Komitetu Rewitalizacji

9089.nsmed

Prezydent Miasta Starachowice ogłasza nabór do Komitetu Rewitalizacji w Starachowicach. Osoby oraz instytucje, które chcą aktywnie włączyć się w proces rewitalizacji, mogą zgłaszać swoje kandydatury do 6 listopada 2017 r.

Czym jest Komitet Rewitalizacji?

Komitet Rewitalizacji stanowi forum współpracy i dialogu interesariuszy z organami gminy w sprawach dotyczących przygotowania, prowadzenia i oceny rewitalizacji oraz pełni funkcję opiniodawczo-doradczą prezydenta miasta.

Kto może zostać członkiem Komitetu?

W skład Komitetu wejdzie 14 osób, w tym m.in.: mieszkańcy obszaru rewitalizacji oraz pozostałych części miasta, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, właściciele i zarządcy nieruchomości z obszaru rewitalizacji, przedstawiciele Urzędu Miejskiego, młodzież oraz seniorzy. Kadencja pierwszego Komitetu potrwa 3 lata.

Dlaczego udział w Komitecie jest tak ważny?

Istotne jest, aby ze względu na szeroki zakres tematyczny Gminnego Programu Rewitalizacji oraz jego zasięg obejmujący kilka zróżnicowanych fragmentów miasta, Komitet Rewitalizacji w Starachowicach odznaczał się dużą aktywnością i odgrywał rolę jednego z głównych filarów zarządzania Programem. Zaplanowane przedsięwzięcia rewitalizacyjne są kompleksowe i są ukierunkowane przede wszystkim na zmianę społeczną, ożywienie gospodarcze oraz poprawę jakości obszarów zamieszkania. Chcemy, aby zaangażowanie mieszkańców było motorem napędowym zmian, które dzięki rewitalizacji nastąpią w przestrzeni publicznej naszego miasta.

Jak się zgłosić?

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Komitecie Rewitalizacji zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem dotyczącym zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu a następnie złożenia formularza zgłoszeniowego wraz z niezbędnymi załącznikami w formie papierowej do Biura Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, ul. Radomska 45 do 6 listopada 2017 r. do godz. 15:00.

W przypadku mieszkańców, przedsiębiorców oraz przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych i organizacji pozarządowych konieczne jest przedstawienie dodatkowo listy osób, które popierają kandydata:

a. w przypadku mieszkańców obszaru rewitalizacji i mieszkańców spoza tego obszaru przez 20 pełnoletnich mieszkańców Starachowic (załącznik nr 1 do formularza),

b. w przypadku przedstawiciela wspólnot mieszkaniowych, przez 20 przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych, w tym min.: 5 przedstawicieli reprezentujących jednostkę Dolne-Wzgórze, 5 przedstawicieli reprezentujących jednostkę Majówka, 5 przedstawicieli reprezentujących jednostkę Stadion oraz 5 przedstawicieli reprezentujących jednostkę Wierzbnik (załącznik nr 1 do formularza)

c. w przypadku przedsiębiorców prowadzących działalność na obszarze rewitalizacji oraz w Specjalnej Strefie Ekonomicznej przez 5 przedsiębiorców w rozumieniu art. 4 ustawy z dnia 2 lipca 2004 roku o swobodzie działalności gospodarczej (załącznik nr 2 do formularza),

d. w przypadku przedstawicieli organizacji pozarządowych przez 5 NGO prowadzących działalność na obszarze rewitalizacji (załącznik nr 2 do formularza).

Przedstawiciele Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Gminnej Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miasta oraz Urzędu Miejskiego, zostaną oddelegowani przez właściwe podmioty.

Szczegółowe kryteria i zasady znajdują się w Regulaminie dotyczącym zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji, który został przyjęty Uchwałą Rady Miejskiej w Starachowicach w dniu 30 czerwca 2017r.

Regulamin, formularz, lista poparcia [kliknij]

Info: UM Starachowice

Reklama

Dodane: 10.10.17

Komentarze użytkowników

Mieszkaniec | 2017-10-10 08:22:45 napisał(a):

To jest już tak żenujące, śmieszne i tragikomiczne, że aż brak słów. Gadanie i gadanie, jakieś bzdury non stop a działań realnych żadnych. Jak za komuny. Zebrania i nasiadowki a wszystko w czarnej d....

internauta | 2017-10-10 08:51:06 napisał(a):

Moim zdaniem trochę za późno na takie komitety ponieważ projekty już są. Także ten tego :/ ściema?

Rebel | 2017-10-10 09:07:50 napisał(a):

Mocno to przekombinowane. I wątpliwe prawnie. Dyskryminacją tracą i naruszeniem interesu potencjalnego kandydata nieobligatoryjnego. Obligatoryjnego(spoldzielnia mieszkaniowa) już nie. Na innym przykładzie podam koleś przedsiębiorca z np. Wąchocka może kandydować bo prowadzi interes na strefie lub w obszarze rewitalizacji. Natomiast starachowiczanin prowadzący biznes poza obszarem rewiyalizacji i nie w strefie już jako przedsiębiorca nie może? Zatem drodzy radni urzędnicy i prezydencie, czy to nie jest dyskryminacja i ograniczanie swobody działalności gospodarczej i społecznej?
Czy spółdzielnia ma jakieś szczególne przywileje, czy po prostu to zwykła buta i obłuda.
Pytanie z zasady forum jest otwarte i każdy może mi na nie oodpowiedzieć.
Ps. Nie mam nic do Wąchocka, posłużyłem się tylko przykładem.

@Mieszkaniec | 2017-10-10 09:21:14 napisał(a):

Najpierw trzeba wydać tę kase wlasnie na gadanie i inne bzdety. Potem aplikować o kase na poszczegolne projekty, może któryś uda się zrealizować. Może np. Na kredyt?

Marta | 2017-10-10 10:18:21 napisał(a):

Radni mogli od razu podjąć uchwałę i wskazać w niej skład komitetu mieli by wtedy bezpośredni wpływ na skład. Tak wszystko zostaje w gestii prezydenta. Mocno uznaniowy będzie ten komitet. I nie daj Boże któremu żeby się tam sprzeciwił. Bo samo istnienie w komitecie jest również mocno uznaniowe.

obywatelka | 2017-10-10 11:12:52 napisał(a):

Nie podoba mi się ta polityka. Szkoda że nie wygrała pani Marczewska.

zbyszek | 2017-10-10 13:15:23 napisał(a):

chyba co niektórzy kończyli kursy u urbana, potok słów mnóstwo kasy w błoto i syf jaki był taki jest

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie