Rozpoczyna się budowa ronda przy wyjeździe ze szpitala. Opóźnienia w budowie łącznika

9184.nsmed

Rozpoczyna się budowa ronda przy skrzyżowaniu ulicy Radomskiej i Batalionów Chłopskich w Starachowicach. Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość ze względu na mający zostać wprowadzony ruch wahadłowy. Budowa łącznika pomiędzy ulicami Batalionów Chłopskich a Szkolną, który miał odciążyć ruch na ulicy Radomskiej, przeciągnie się do końca roku, a więc jadący ulicą Radomską nie będą mieli jak ominąć utrudnień w postaci zwężenia drogi i tymczasowej sygnalizacji świetlnej, chyba, że ulicami Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

- Utrudnienia na pewno będą. Budowa ronda ma potrwać do końca 2017 roku. Wykonawcą jest firma Budromost z Wąchocka. Koszt to około 2 miliony złotych  mówi zastępca dyrektora ds. Realizacji Inwestycji w Świętokrzyskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich Karol Rożek. 

- Budowa ronda u zbiegu ulic Radomskiej i Batalionów Chłopskich jest inwestycją długo wyczekiwaną. W pełni rozumiem niecierpliwość wielu osób, które chciałyby, by rondo było już wykonane. Cieszę się, że udało się doprowadzić do porozumienia pomiędzy województwem, powiatem i gminą, co pozwoliło zabezpieczyć środki i wybrać wykonawcę prac. Mam jednak spore obawy dotyczące problemów komunikacyjnych, które są nieuniknione przy prowadzeniu prac na tak ruchliwej drodze, jaką jest ulica Radomska. Stąd też występowaliśmy jako miasto do Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i Starostwa Powiatowego o to by, jeśli to możliwe prace rozpoczęły się, gdy do użytku oddana zostanie nowo budowana droga tj. przedłużenie ul. Batalionów Chłopskich do ul. Iglastej i rondo u zbiegu ulic Iglastej i Szkolnej. Takie rozwiązanie ułatwiłoby komunikację ze szczególnym uwzględnieniem Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Pozwoliłoby także MZK na przemodelowanie części tras autobusów, by kończyły się na zatoce przy szpitalu, zamiast na końcówce na Bugaju. Obawiam się, że opóźnienia w kursowaniu autobusów będą jeszcze większe w związku z tym, że większość autobusów utknie w korkach na Radomskiej powiedział prezydent Marek Materek. 

Tymczasem opóźniły się prace na budowie łącznika ulicy Batalionów Chłopskich z ulicą Szkolną i Iglastą. Jak informuje rzecznik prasowy magistratu Iwona Ogrodowska firma Budromost wystąpiła z wnioskiem do Urzędu Miejskiego w sprawie wydłużenia terminu budowy łącznika. W początkowej fazie planowano zakończenie prac na 15 listopada br. Firma zawnioskowała o wydłużenie terminu do końca grudnia 2017, informując że w związku z intensywnymi opadami deszczu we wrześniu i październiku, zarówno w trakcie jak i po opadach, utrudnione było prowadzenie robót. We wrześniu było 20 dni, kiedy padał deszcz, w październiku 18. Urząd Miejski przychylił się do wniosku wykonawcy inwestycji powiedziała Iwona Ogrodowska. 


 Reklama

Dodane: 09.11.17 | komentarze (14)

Komentarze użytkowników

Korek | 2017-11-09 14:13:17 napisał(a):

Czy w tym mieście trzeba serio robić wszystko naraz?????? Czy nie da się poczekać aż skończą łącznik??? Szkolna nie przejezdna, brak łącznika i jeszcze Radomska korkowac mocniej? To może odrazu odciąć calkiem dojazd do szpitala a co.

kierowca | 2017-11-09 15:14:56 napisał(a):

Ciekawe czy już opracowany jest objazd dla kierowców chcących przedostać się np. z Bugaju na ul. Konstytucji?Czy np. jak ma dojechać do szpitala karetka od strony Mirca? Będzie masakra.

BUDZIK | 2017-11-09 15:16:59 napisał(a):

MARTWIĘ SIĘ JAK BĘDĘ DOJEŻDŻAĆ DO PRACY - RADOMSKA OKOLICE PUP. MAM NADZIEJĘ ZE JEDYNA DROGA NIE BĘDZIE PRZEZ STREFĘ

Y | 2017-11-09 15:21:20 napisał(a):

Ilu ludzi umrze w karetce bo nie zdąży dojechać do szpitala bo ta utknie w korku? Czy ktoś o tym myśli w ogóle? To jest niepoważne.

Kierowca tst | 2017-11-09 19:31:15 napisał(a):

Hahaha. To jest jakies nieporozumienie i kpina! To teraz korek bedzie do Wachocka i Mirca. Juz widze jak bedzie bezpiecznie na tym odcinku jejnej z najwazniejszych drog w Starachowicach. Brawo wy!

hehe | 2017-11-09 20:23:52 napisał(a):

BRAWO MY

Romek | 2017-11-10 07:20:25 napisał(a):

W tym kraju wszystko musi być na opak jak nie tak to na opak. przy czym poraża niemoc władnych tego miasta i powiatu. dziadostwo i bylejakość decydentów wszelkiej maści jest straszna. kto odpowie jak stanie się coś złego? nikt! powiedzą że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. umyją ręce.

arek | 2017-11-10 09:22:32 napisał(a):

ludzie to jakaś głupota! trzeba zaczekać z tym rondem aż ruszy łącznik!!! teraz już jest horror, co będzie jak zaczną remont na radomskiej????chyba może ktoś pomyśleć i wydać mądrą decyzję?

e | 2017-11-10 09:49:50 napisał(a):

Maksymalne utrudnianie dojazdu do szpitala to jest narażanie zdrowia i życia ludzi. O tym ile będą ludzie jechać/wracać z pracy nawet nie wspominam. Panuje kompletny chaos. Przerażające to jest.

SWM | 2017-11-10 13:00:23 napisał(a):

Kolejny bubel drogowy marnotrawstwo pieniędzy. zgadzamy się z poprzednimi opiniami. Aby usprawnić płynność ruchu na tej ulicy należy ją poszerzyć o dodatkowy pas przynajmniej na odcinku Szkolna - Bat. Chłopskich. Tam wystarczą tanie światła lub rondo gumowe, które można wykonać bez blokowania ruchu na długie miesiące.Środki skierować na budowę wiaduktu.

SWM | 2017-11-10 14:37:26 napisał(a):

Szkoda, że nie prowadzono społecznych konsultacji.

Wkurzony | 2017-11-10 14:54:44 napisał(a):

Himalaje amatorszczyzny !!!!!!!!!!

majka | 2017-11-12 09:36:15 napisał(a):

Przeczytałam ten artykuł i włos mi się zjeżył na głowie. Jak można tak nieprzemyślanie wykonywać takie prace. W grudniu mam kilka wyznaczonych wizyt u lekarzy w przychodni szpitalnej i już się martwię jak tam dotrę.Żeby zdąrzyć na wyznaczoną godzinę trzeba chyba przeznaczyć na to dwie godziny, żeby móc zdążyć na czas. Myślę, że odpowiednie władze pójdą po rozum do głowy i jak tu wyżej pisali inni, skończone zostną najpierw prace łącznika, a potem rondo. Czy w naszym mieście władze na prawdę nie potrafią myśleć???!!!

Do majka | 2017-11-12 09:44:33 napisał(a):

Potrafią i to dobrze. Trzy lata marazmu trzeba nadrobić rokiem przedwyborczym.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie