Rusza nabór wniosków o najem mieszkań w budynkach przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego

14544.nsmed

Od 01 kwietnia 2021 r. do 30 kwietnia 2021 r. prowadzony będzie nabór o najem lokali mieszkalnych w budynkach nr 93a, 93b i 93c przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Starachowicach. Pierwszeństwo wskazania do zawarcia umowy najmu mieszkania mają najemcy zwalniający lokale mieszkalne wchodzące w skład mieszkaniowego zasobu gminy.

Budynki przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Starachowicach zostały wybudowane w zasobie stanowiącym własność Starachowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Wspólny Dom” Sp. z o.o., przy udziale finansowym Gminy, która jest beneficjentem wsparcia udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat.

Jak informuje kierownik referatu Działalności Gospodarczej i Zasobów Lokalowych Malwina Skrzyniarz – Pióro z uwagi na wsparcie budowy ze środków publicznych, zgodnie z art. 7a ustawy z dnia 8 grudnia 2006 r. o finansowym wsparciu tworzenia lokali mieszkalnych na wynajem, mieszkań chronionych, noclegowni, schronisk dla bezdomnych, ogrzewalni i tymczasowych pomieszczeń to Gmina wskazuje 100% najemców lokali mieszkalnych w tych budynkach. Natomiast umowy najmu zawiera Starachowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Wspólny Dom” Sp. z o.o.

Regulamin w zakresie naboru i rozpatrywania wniosków o zawarcie umowy najmu, w tym kryteriów pierwszeństwa, zasad przeprowadzania oceny punktowej, obowiązującej kaucji oraz zasad zawierania umów najmu dla lokali mieszkalnych w budynkach nr 93a, 93b i 93c przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Starachowicach dostępny jest na stronie internetowej starachowice.eu, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

Informacji o naborze udzielają pracownicy Referatu Działalności Gospodarczej i Zasobów Lokalowych Urzędu Miejskiego w Starachowicach, tel. 41 273-82-51 lub 41 273-82-52.

Obligatoryjne warunki jakie należy spełnić by ubiegać się o mieszkanie w budynkach nr 93a, 93b i 93c przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Starachowicach:

-  brak tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego w tej samej miejscowości

- dochód określony minimalnymi i maksymalnymi progami, w zależności od liczby osób w gospodarstwie domowym:

Oprócz kryteriów obligatoryjnych pod uwagę brane będą kryteria punktowane:

-  Miasto Starachowice jest centrum życiowym potencjalnych najemców oraz osób przez nich zgłoszonych do wspólnego zamieszkania i rozliczają oni podatek dochodowy od osób fizycznych na terenie miasta Starachowice: 1 punkt;

-  osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym bądź umiarkowanym, lub gdy w orzeczeniu wskazano konieczność stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji: 1 punkt;

- osoby będące wychowankami pieczy zastępczej, do ukończenia 30 roku życia: 1 punkt;

-  osoby wychowujące przynajmniej jedno własne lub przysposobione dziecko: 1 punkt;

-  w związku z warunkami mieszkaniowymi osoby pozostające w wyjątkowo trudnej sytuacji zdrowotnej, rodzinnej lub społecznej: 1 punkt. Kryterium brane pod uwagę w sytuacji gdy dwa i więcej wniosków uzyska tę samą punktację. Kryterium weryfikowane jest na podstawie wywiadu środowiskowego przeprowadzanego przez Społeczną Komisję Mieszkaniową. Warunek uznaje się za spełniony o ile twierdząca decyzja podjęta jest przez min. ¾ członków Komisji.

PIERWSZEŃSTWO wskazania do zawarcia umowy najmu mieszkania mają najemcy zwalniający lokale mieszkalne wchodzące w skład mieszkaniowego zasobu gminy.

Stawka czynszu za lokal mieszkalny w budynkach nr 93a, 93b i 93c przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Starachowicach wynosi 12,60 zł /m2/mc. Stawka czynszu za miejsce postojowe – 29,52 zł/mc.

- Warunkiem zawarcia umowy jest wpłata kaucji. W przypadku najmu instytucjonalnego kaucja wynosi 6-krotność czynszu – mówi kierownik Malwina Skrzyniarz – Pióro - Kaucja za lokal mieszkalny może zostać zwiększona z 6 krotności czynszu do 12 krotności w przypadku braku zgody najemcy na zawarcie umowy w formie najmu instytucjonalnego z notarialnym poddaniem się egzekucji.

Zgodnie z ustawą z dnia 8 grudnia 2006 r. o finansowym wsparciu tworzenia lokali mieszkalnych na wynajem, mieszkań chronionych, noclegowni, schronisk dla bezdomnych, ogrzewalni i tymczasowych pomieszczeń, mieszkania przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego nie mogą być pod rygorem nieważności, wyodrębnione na własność (art. 7e ustawy).

Umowa najmu takiego mieszkania, jak informuje kierownik, może być zawarta wyłącznie na czas oznaczony, nie krótszy niż 5 lat (art. 7b ustawy). W przypadku wygaśnięcia umowy, na wniosek dotychczasowego najemcy, zostaje zawierana kolejna umowa o ile najemca spełnia warunki określone w art. 7a ustawy – tj. nie posiada tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego i średni miesięczny dochód nie przekracza wysokości określonej w ustawie.

Regulamin [kliknij]

Zobacz NAGRANIE [kliknij]

Zobacz ZDJĘCIA, jak wygląda MIESZKANIE [kliknij] 

Komunikat prasowy: UM Starachowice

RemondisReklama

Dodane: 29.03.21 | Odsłony: 12781 | komentarze (59)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Wezyr | 2021-03-29 17:47:36 napisał(a):

Mieszkańcy zapamiętają, że Materek zmienił zasady przydziały tych mieszkań. Bo pierwszeństwo miały mieć rodziny, które jako pierwsze zapiszą się i będą cyklicznie potwierdzać zinteresowanie tymi mieszkaniami i spełnia kryteria finansowe. To kolejna grupa tym razem kilkusetosobowa którą Materek oszukał i słowa nie dotrzymał.

"Tanie lokum" | 2021-03-29 18:07:32 napisał(a):

47m2 i 4 osoby czynsz z mediami ponad 1000 zł . Bardzo tanio...

Do Wezyr | 2021-03-29 18:29:55 napisał(a):

Zasady przydziału wymogła ustawa o finansowym wsparciu... , proszę zapoznaj się i w tym przypadku zostaw Prezydenta w spokoju.

Wezyr | 2021-03-29 18:36:25 napisał(a):

Po co więc były te całe ankiety?
To kolejny przykład, że Materek na niczym się nie zna poza autopromocją na Facebooku i mediach. I dowód na to jak słabe ma też kadry. Że też mu nikt nie powiedział - Materek nie idźcie tą drogą, bo się znów skompronitujesz :)

Do Wezyr | 2021-03-29 18:40:45 napisał(a):

Ankiety były zbierane jak wszedł w życie program Mieszkanie+...
Są 4 filary tego programu i w każdym wariancie są inne rozwiazania

Marek | 2021-03-29 18:44:32 napisał(a):

Kolejna paranoja, to mieszkania dla tych co już mają, stać ich aby sobie kupić, a nie dla tych co naprawdę potrzebują, jak zwykle Panie Prezydencie ręka rękę myje ...pomoc dla potrzebujących śmiechu warte!!!

Motorniczy | 2021-03-29 18:53:58 napisał(a):

Obligatoryjne warunki jakie należy spełnić by ubiegać się o mieszkanie to brak tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego...

Paweł | 2021-03-29 19:03:55 napisał(a):

Pan Prezydent wspaniały, gratulacje będzie zbierał Ale dla kogo ta pomoc Panie Prezydencie?dla znajomych ?rodziny?napewno nie dla zwykłych mieszkańców

Aga | 2021-03-29 19:06:24 napisał(a):

48 metrowe mieszkanie x 12.60 to 604 zł plus miejsce parkingowe. A gdzie gaz prąd inne media...... Fakt że mieszkanie w stanie nowe ale pokój z aneksem kuchennym kiepski pomysł. Wszystkie mieszkania mają pokój z aneksem kuchennym ?

Obserwuj | 2021-03-29 19:07:20 napisał(a):

To w końcu drogie te mieszkania i się nie opłaca
Czy Prezydent dla swoich zalatwia
Jak dla swoich to chyba powinny być tanie
Pogubiłem sie

Gixmo | 2021-03-29 19:09:35 napisał(a):

Wy byście za darmo omecholki chcieli

Rrr | 2021-03-29 19:09:54 napisał(a):

Bardzo dobrze, wreszcie patologia nie będzie miała luksusu, tylko weźmie się do pracy!! Bo wszędzie tylko same deje. Karny i Sebiksy z kaszojadami!!

gość | 2021-03-29 19:15:37 napisał(a):

To nie są ani socjalne ani komunalne, tylko TBS-owskie ale zasady, zwłaszcza jeśli chodzi o pierwszeństwo, dochody, i możliwość posiadania tytułu do mieszkania poza Starachowicami, nieco dziwne.

gość | 2021-03-29 19:18:54 napisał(a):

Budował, budował, budował i wybudował...Zajęło mu to 6 lat. Co to za sukces ?

Dziobak | 2021-03-29 19:27:27 napisał(a):

Zasady przepisane są wprost z Ustawy.
Chodzi o to żeby pracownicy Man mieszkający w sąsiednich gminach zamieszkali w Stce i tu płacili podatki.

gość | 2021-03-29 19:31:14 napisał(a):

Pracownicy MAN haha, to jakieś szczególne postrzeganie świata. A ja głupi myślałem, że to dla mieszkańców Starachowic haha. Często przy decyzjach Materka łapę się na tym ,że tego fejsbukowego geniuszu nie rozumiem...

Wezyr | 2021-03-29 19:32:11 napisał(a):

Materek jest dzieciakiem, który nic nie potrafi i niczego nie ogarnia poza fb i kamerą. I my jako mieszkańcy płacimy za to na każdym kroku. Przez niekompetencje Materka są to miliony w skali roku. Policzmy, rewitalizacja Lubianki ile będzie kosztowało dodatkowo pogłębienie, bo Materek zapomniał wpisać do przetargu, ile nas kosztował bubel park? Ile musi miasto płacić za pielęgnację roślin, bo Materek zpomniał wpisać tego obowiązku wykonawcy parku, to samo z roślinkami koło wiaduktu i poronionym pomysłem z napisem Starachowice, też zapomniał wpisać obowiązku wykonawcy dbania o te nasadzenia i kolejne setki tysięcy rocznie wypływają z budżetu miasta. Dalej psi park, jakby go wpisał do projektu parku byłby już zrobiony i pewnie w tych 12 mln. Bo zaraz się okaże, że pieniądze zabezpieczone w piątek są niewystarczające.
Takich przykladow jest pełno.
I przy tych mieszkaniach też się dziwię ludziom, że nie wezmą kredytu i nie będą inwestować w własne mieszkania. Bo jak popatrzymy na wymogi finansowe to tych ludzi stać na kredyt (mają zdolność kredytową) i inwestycje w własne mieszkanie a nie klitki, do których za chwilę z Materek dokwateruje jakiś element

gość | 2021-03-29 19:34:34 napisał(a):

Już widzę te podatki w Starachowicach wójt by z gminy pogonił haha ,ile osób nakłonił w swojej akcji płacenia w Starachowicach, może poda liczby, będzie jeszcze śmieszniej.

gość | 2021-03-29 19:40:25 napisał(a):

To oczywiste, że najem mieszkań na zasadach TBS, to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Macie zdolność to biegusiem po kredyt i będziecie płacić za swoja przyszłą własność a nie spłacać kredyt za gminę ,nie mając żadnych szans na nabycie własności. STBS to mieszkania dla mocno zdesperowanych.

gość | 2021-03-29 19:43:47 napisał(a):

I to jest właśnie ten sukces ala Materek.

Realista | 2021-03-29 19:50:05 napisał(a):

Biegnij po kredyt jak masz:
1. 20% wkładu własnego,
2. Gotówkę na remont/wykończenie
3. Zdolność kredytową

Powodzenia!

gość realista | 2021-03-29 19:59:02 napisał(a):

A ile zapłacisz samej kaucji ,jak nie chcesz poddać się notarialnie egzekucji, nie kilkanaście tysięcy ? Z tabeli wynika, że rodziny starające się o mieszkanie na zasadach TBS mają zdolność kredytową. Jak nie masz to tych warunków też nie spełnisz...I tak w kółko.

gość | 2021-03-29 20:04:18 napisał(a):

A ile będzie warte Twoje mieszkanie po spłacie kredytu np. w 25 lat a ile zapłacisz gminie w tym czasie ,żeby mogła spłacić kredyt, ile ci zostanie ? Albo wartość mieszkania albo zero, co lepsze ?

a ile | 2021-03-29 20:06:08 napisał(a):

a kryteria brutto czy netto sa podane?

Realista | 2021-03-29 20:09:01 napisał(a):

20% wkładu to lekko licząc 50tys. Zl
Remont/wykończenie kolejne 50 tys. Zl

Jak masz 100 tys. Zł gotówki to tak idź kup mieszkanie na kredyt.

Jak nie masz to wynajmij.

a ile? | 2021-03-29 20:15:52 napisał(a):

a co zalicza sie do dochodow? 500 plus? alimenty? czy pensja tylko?
ktos odpowie?

toja | 2021-03-29 20:22:57 napisał(a):

Faktycznie, dwoje dorosłych oraz trójka dzieci - ponad 9000 dochodu. Jak bym miał taki dochód to bym nawet nie pomyślał o takiej formie zamieszkania. Szok.

master of chaos | 2021-03-29 20:41:16 napisał(a):

Skąd ci się wzielo 9 tysięcy?, jak jest napisane w tabelce 5628,96

gość | 2021-03-29 20:45:48 napisał(a):

Min.5 628 to dla trzech osób,8 500 max

Abcd | 2021-03-29 20:50:15 napisał(a):

A stad, ze to twoje 5600 jest na 3 osoby a na 5 osob jest 9 tys!

gość | 2021-03-29 21:00:35 napisał(a):

Min. 9381,60 na 5 osób

toja | 2021-03-29 21:11:54 napisał(a):

Dokładnie na 5 osób jest 9328,60 min, kwota z kosmosu. Nie chcę mi się więcej gadać.

Tom | 2021-03-30 08:40:34 napisał(a):

Bierzcie kredyty, w wielu bankach wystarczy 10% wkładu własnego, ale wy potraficie tylko narzekać i byście chcieli wszystko Janusze za darmo

Mike | 2021-03-30 10:08:09 napisał(a):

Wszyscy narzekają co się nie załapią. Jednak są tacy co czekają na te mieszkania. Zobaczycie ze wszystkie będą wynajęte. A że akurat nie wy... Bloki są piękne, tanie. To ciągłe krytykowanie to takie starachowickie... Nie chcesz nie korzystaj, nie możesz skorzystać siedź cicho i nie hejtuj. STOP HEJT W STARACHOWICACH

gość | 2021-03-30 10:32:07 napisał(a):

My mieszkania albo domy mamy ,wam podpowiadamy co zrobić. A zrobicie jak uważacie.

gość do Mike | 2021-03-30 10:46:58 napisał(a):

Dyskusja o zasadach czy cenach to nie żaden hejt ,możesz napisać co chcesz, jeśli nikogo nie obrażasz. Wpadłeś na to ,że wielu z nas nie musi i nie chciałoby skorzystać ? A ty korzystaj do woli jak to dla ciebie taka atrakcja. Tylko nie pisz bredni, w Starachowicach niedługo każda krytyczna uwaga będzie hejtem, do tego takich jak ty doprowadzono.

Do Mike | 2021-03-30 10:52:02 napisał(a):

Napisz to u Materka na koncie. Tam nie tylko ze hejtujecie kazdego, kto w łapki nie klaszcze, to jeszcze ci ludzie sa najczesciej poblokowani. Masz racje, STOP DLA HEJTU W STARACHOWICACH NA PROFILU PANSTWOWEGO URZEDNIKA.

mieszkaniec | 2021-03-30 11:41:36 napisał(a):

Bardzo ładne mieszkania. Mogliby w tym projekcie budować kolejne. Nie każde działanie prezydenta pochwalam, ale akurat ta inwestycja bardzo udana i potrzebna. Oby tak dalej.

Adam | 2021-03-30 11:42:33 napisał(a):

Dobrze ale płace komuś przez 25 lat 700-900 zł i potem oddaje mieszkanie i nie mogę go wykupić?

gość | 2021-03-30 11:48:34 napisał(a):

Tam też kilkanaście znanych osób wazelinuje a reszta to nie wiadomo skąd jest. Nie piszą radni...

gość | 2021-03-30 11:56:47 napisał(a):

Tak ,płacisz za gminę kredyt i tyle, nigdy nie będzie twoje.

Haha | 2021-03-30 13:20:41 napisał(a):

A coście myśleli, że za darmo dają? Ktoś kto normalnie pracuje na spokojnie spełnia te kryteria. Więc jak chce się mieszkać w ładnym to do pracy a jak nie chce się pracować to do najgorszych. To jest właśnie sprawiedliwość!

B. | 2021-03-30 15:08:16 napisał(a):

Fajnie się czyta te wypociny z komentarzy do obiadu. To może pisać tylko totalny ignorant który myśli że budowa bloków czy jakakolwiek inwestycja opiera się wyłącznie na czyimś widzi mi się a nie na przepisach z których pewne sprawy np ceny wynikają. Mieszkania dla biznesmenow- źle, mieszkania dla sebiksow- zle. A idź pan. Proponuje zbierać kupę lat na wkład własny, zdobyć kredyt i podjąć się budowy własnego domu, myślę że wielu by się zdziwiło ile czeka się na pozwolenia, jaka jest cena materiałów i wszystkiego po kolei. Nie ma to jak być ekspertem zza komputera.

do B. | 2021-03-30 17:12:34 napisał(a):

Jedz chłopie ten swój obiad bo jesteś większym ignorantem niż Ci się wydaje.Gmina z braku jakiegokolwiek budownictwa podpięła się pod STBS. Wcześniej rzadko korzystała z pierwszeństwa przydziału w budynkach STBS-u a teraz położyła łapę na wszystkich trzech blokach. Mieszkańcy mają prawo czuć się oszukani...

gość | 2021-03-30 19:06:10 napisał(a):

Z braku laku i kit dobry. STBS to nie jest jakoś dziwnie zlokalizowany przy Radomskiej 45 p.20 czyli w Urzędzie Miejskim ?

Er 26 | 2021-03-30 21:10:13 napisał(a):

Pan Igor jest filarem STBS. Myślę, że M i tubylczą mafia usiłuje Go zczyscic. Co do mieszkań, to przygladajcie się pewnemu stowarzyszeniu za Wzgórza czy wzgórka - jakoś tak. ........

gość | 2021-03-30 22:58:02 napisał(a):

Ale jest filarem tej spółki ?

Obrona p. Igora | 2021-03-31 12:02:28 napisał(a):

Prosze sie odczepic od p. Igora - to bardzo mily i porzadny czlowiek, ktory stara sie jak moze administrowac nieruchomosciami. Jeden z nielicznych ludzi na poziomie w tym miescie, znajacy sie na rzeczy. Niestety na niektore decyzje lub na przepisy prawa nie ma wplywu.

gość | 2021-03-31 12:11:03 napisał(a):

Jest od lat bardzo aktywny to prawda, może aż za bardzo.

gość J | 2021-03-31 13:20:23 napisał(a):

46 m * 12,6 = 592 zł. Chętnie bym przytuliła takie mieszkanko, bo od prywatnej osoby to płacę 1100 zł. Niestety nie spełniam warunków. A media to nie czynsz, wszędzie się płaci.

do gość J | 2021-04-01 10:24:42 napisał(a):

Opłaty za mieszkanie to czynsz i media . Nie da się tego rozdzielić . W SSM za takie mieszkanie z mediami płaci się 500 zł. I tyle w tym temacie. Z tego co wiem to nie są mieszkania prywatne..

Mieszkanka | 2021-04-01 14:21:22 napisał(a):

Młode pracujące osoby do 26 roku życia i stażyści mają zerowe dochody według Urzędu Skarbowego więc pomimo że mają faktyczne dochody mi liczą się jeśli chodzi o kryteria wynajmu mieszkania +

prosze o rade | 2021-04-08 18:52:50 napisał(a):

Czemu takie bardzo nieustawne te mieszkania? salon z aneksem jest liczony jako pokoj?? Co można tam zmieścić? ta wneka to jakie ma wymiary? wie kroś? czy wejdzie tam łózko typowe dwuosobowe? zeby drugi pokoj byl dla dzieci?
jaka ma powierzchnie taki salon i jaka aneks? wejda tam sprzety tupu zmywarka lodowka itp?
A do łazienki pralka wejdzie? do przedpokoju zmieści sie szafka na buty i wieszak?
wydajesię to takie bardzo niepraktyczne

Eoda | 2021-04-09 19:48:34 napisał(a):

Podobno do dziś tam nie ma wody. Mają jakiś problem z tym. Co przed nami ukrywacie?!

Ilekroć | 2021-04-12 19:35:28 napisał(a):

Zobaczycie jaki bubel tam będzie....
To jeszcze wypłynie
Hahaha

gość | 2021-04-12 20:09:39 napisał(a):

Widać, że to zupełny fajans ,jeszcze za takie pieniądze ?Kolejny sukces fejsbukowy ekipy Materka.

gość | 2021-04-12 20:12:01 napisał(a):

Poziom taki raczej dla dębowego faceta w delegacji niż dla rodzin z dziećmi.

Żerom | 2021-04-12 21:23:20 napisał(a):

Wezyr przecież jak wykonawca miałby utrzymywać skwer czy napis Starachowice przez 5 lat to by to kosztowało znacznie więcej. I z miliona za napis wyszło by dwa czy trzy - za darmo ma to robić ? To ja dziękuję...

gość | 2021-04-12 21:56:38 napisał(a):

Napis jest właśnie za prawie 3 miliony.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie